Два въпроса - за нощния памперс и за сядането

  • 461
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте мами,
с търсачката намерих теми, свързани с въпросите ми и ги изчетох, но имам и други питания, освен обсъдените вече и за това отварям нова тема.
За нощния памперс - дъщеря ми е на 3 месеца и 10-на дни. Само на кърма е, кърмя на поискване, без други течности. Когато беше на 1 месец и половина сама отказа къменето в 2 часа през ноща и започна да спи от 23 - 24 ч до 4 - 5 сутринта. За едно денонощие винаги сме имали по 6-7 мокри памперса, включително и този сутрешния, който обикновено е бил най- пълен. Сега от около седмица започна да спи от 22 ч до 7 /или от 23 до 8 ч/ и да се събужда с абсолютно сух памперс. Интересуваме дали е нормално това или трябва да се притеснявам? През останалото време пак си мокри 6 памперса, но защо не и през нощта?
За сядането - прочетох и съм съгласна с повечето мами, че децата не бива да се насилват да сядат, да ходят, а сами трябва да покажат когато са готови за това. Водих дъщеря си на ортопед, когато беше на 40 дни. Той я прегледа с ехограф, каза че всичко е наред и да отидем след като навърши осем месеца. Не ми каза нищо за това кога ще се опитва да сяда, кога може да я оставяме в полулегнало положение, а и аз /това ми е първо дете и не знаех с какво ще се сблъскам/ не се сетих да попитам. И така интересуват ме две неща:
1. когато я носим иска все да е изправена и който я взема я поставя с гръбчето към гърдите си, с едната ръка я хваща под мищниците, а другата леко подпира дупето. Това натоварва ли таза? Вредно ли е и трябва ли да търсим друг начин за носене на ръце? Това брои ли се към приучването /което искам да избягвам/ да сяда?
2. както belinda беше писала в една от темите и нашето легло е с пирони  и иглички  Simple Smile и по- голямата част от деня лежи в шезлонга. Нагласила съм го на легналото положение и когато започва да се сърди слагам една възглавница под горната му част така, че повдигам самия шезлонг. Това обаче я стимулира да прави "коремни преси" опитвайки се да седне. Да я оставям ли да се набира така самичка или да сменя положението на шезлонга в полулегнало? Не е ли рано на 3 месеца да седи в полулегнало положение?
Май стана много дълго  Simple Smile. Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят. Пожелавам на мамите - бъдещи и настоящи весело посрещане на Новата година и да сте здрави и щастливи  Heart Eyes.
Поздрави от Мира

# 1
  • Мнения: 585
Здравей
Относно памперсите нощем, според мен давай на детето вода между храненията, ако не иска то няма да пие.
Моя син е на почти 4 месеца и нощем спи по 12 часа и мокри съвсем малко памперса. Давам му вода и той пие много малко , трудно се събират 50 грама в някои дни - ако я е изпил насила я повръща.  Давам му вода, защото вече има и парно, което допълнително изсушава въздуха и въпреки овлажнителя понякога сутрин устните му са напукани.
А има и друго нещо, ако от сега не я свикнеш с биберони и шишета има вариянт в един момент съвсем да ги откаже и да се наложи да даваш с лъжичка.

Сядането - след 6-7 месец ще си седне само детето.
Аз го държа прав по същия начин, не е проблем защото детето се отуска с гърба към теб и тежестта отива върху твоето тяло.
Това че се набъра да се изправя от сега е добре, ще стане якичка  Mr. Green, на просто и прави коремните преси, който лекарката ти е показала по-често и тя ще се уморява - на мен ми казаха след 3 месеца навършени по 100 на ден да се правят.
Можеш да сложиш шезлонга една степен по-изправен, но това няма да я спре, защото изглежда детето е пълно с енергия Simple Smile
иначе ортопеда на нас ни каза 3 часа макс в подобно полулегнало положение и да не спи така за да са му добре опунати крачетата.
Успех

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не се притеснявай за това, че не мокри памперса нощно време, най-вероятно това се дължи на дълбок сън!

# 3
  • Мнения: 1 032
За памперсите- ами спинка си вечер детенце и не му се занимава с пишкане- не се притеснявай и ние винаги сме били така. Когато е спала няколко часа и сънят й е бил дълбок, на малката памперсът е почти сух. Що се отнася до сядането и леженето. Според мен, детето само да си покаже не означава да го ограничаваш все пак.  Не я слагай на много висока възглавница и не вдигай много шезлонга, но мисля че след като малката сама се опитва да се надигне, значи тя е готова за това упражнение.

# 4
  • Мнения: 2 952
  Защо  вода?Вода не се дава....ако си е на кърма  само кърма ...малко е детето.Има  достатъчно  вода в кърмата.Поне така ми казва моя лекар , и  всички на консултациите.Ние   спим по цяла нощ без  да ставаме ...сутрин  си  се  събужда и си  пие млекото...така ....вода няма нужда ....Моето  момченце  е на 2 месеца  близо..Казаха ми  след  ядене да му  давам ако искам по няколко   глътки   буквално  за да  свиква с  вкуса на водата...,но не да пие  вода ....50  грама  са  си  бая ....да не  е  яло пържоли ..и то солени ... Grinning  Майтап да става ....шегувам се ....и на мен ми се  струваше  логично да се дава  вода , обаче не ...бебешкия организъм   е  друго нещо ...не по наша логика става  работата.Има някои  захранват от  втория месец !! с плодови сокове ...ами разни теории .....ние  сме на млекце само...поне 3 месеца ...и после си има  програма за захранване .....

Общи условия

Активация на акаунт