Кога започват да пищят децата от непознати?

  • 1 207
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Моя син няма и 4 месеца и снощи за 3 път така се разрева от една лелка, че въобще не успях да го успокоя. Бяхме на гости и се наложи след 30 минути ужасно реване просто да си тръгнем.
При вас как е?

# 1
  • Мнения: 4 965
Според мен е още много мъничък, за да се страхува осъзнато от непознати. Вероятно го е подразнило нещо в лелката и затова - гласът й, парфюмът й, косата й или кой знае какво. Страхът от непознати обикновено се появява около годинка и може да продължи от няколко месеца до 1-2 години. Нашите бебки започнаха да изпитват неистов ужас на 1 г. и 2 мес. (пищяха, бягаха, криеха се, гушкаха се в мен, блъскаха хората ако искат да ги гушнат и т.н. - стигало се е дотам, че при едно гостуване у нас на братовчед ми, Киса да се захласне от плач и да не иска да се успокои повече от час, заради което братовчед ми си тръгна, а тя хълца още половин час). Страхът беше основно от едри мъже, а ако са с брада и до сега им нямат доверие. Сега преодоляха ужаса, но сме в етапа на засрамването - навеждат главички и не искат да кажат или да вземат нищо.

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони беше горе-долу на вашата възраст, когато започна да плаче от непознати...даже плачеше и от баба си(майка ми Rolling Eyes)...тогава явно започват да различават по-ясно физиономиите на хората около тях Wink

# 3
  • Мнения: 1 107
Филип беше на вашата възраст, когато започна, но месец по-късно се радваше на всяка нова физиономия - и досега е така  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 467
В4ера бяхме на гости в свекърите. Баба и я гушка и наща като писнааа! Няма успокояване! Докато не си тръгнахме не спря да реве. В момента в който не ги виждаше ве4е и рева секна от раз. Не са напълно непознати хем, а ги вижда, но не много 4есто. Не ми се правят експерименти как ще е с напълно непознати.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син винаги е бил общителен, никога не се е страхувал от хората, даже напротив, много е доверчив. Отива при напълно непознати хора които вижда за 1 път и протяга ръце да го вземат и се гушка в тях.  Shocked Усмихва се и се закача със всички, без дори да подозира, че някой хора може и да не са толкова дружелюбни.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Нашата мома до около 6-ти месец се хилеше на всички, после взе да плаче от непознати хора, или такива, дето забравя от последното си виждане с тях. Не знам до кога ще продължи, но дано да свърши по-скоро ...

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Луси така реве от баба си свекърва, почти винаги, и веднъж ревна от една братовчедка на мъжа ми, а тя беше адски кротка и добронамерена, в смисъл, че не й е пискала нещо , или пък да я мачка, както прави баба й свеки!

# 8
  • Мнения: 35 891
не е малък, за съжаление, при нас това върви повече от месец, дали не са вече два?!?

# 9
  • Мнения: 585
Ох ужас
Пробвали ли ли сте да го срещате по-често с хората или ???
Дали въобще нещо такова ще помогне или си е период и ще трябва да го израсте?

# 10
  • София
  • Мнения: 377
И при нас е така от около 2-3 седмици. Последно на Коледа на гости бяха свекърите и преди да дойдат беше най - доброто бебе на света. Само като ги видя и взе та писна и като я гушнах и не ги виждаше вече веднага се успокои. Ама те прости хора, да му се не знае и взеха та се обидиха #Cussing out

Друго, което си мисля, че може да е разревало бебка е, че в къщи никой не пуши и не сме я водили на задимени места, а свеки не може да изтрае 2 часа без да пуши и въпреки че пушеше на площадката пред апартамента, си смърдеше яко на цигари. Беба все едно се гушка с пепелника. Да ме порщават пушачите, ама си мисля, че е нормално като отиваш при малко бебе и при хора, до един непушачи да се съобразиш поне малко.

Айдееее отплеснах се Embarassed Ама наистина може бебе да се стряска и от непознати и от нещо в тях, което го е подразнило.

# 11
  • Мнения: 8 505
Не е ревала от непознати,може би защото от съвсем малка около нея има много хора.Единственото изключение са бабите,които веднага щом я вигят,я грабват и започват да я мачкат...то и аз бих се разревала Wink

# 12
  • Мнения: 167
Моя син винаги е бил общителен, никога не се е страхувал от хората, даже напротив, много е доверчив. Отива при напълно непознати хора които вижда за 1 път и протяга ръце да го вземат и се гушка в тях.  Shocked Усмихва се и се закача със всички, без дори да подозира, че някой хора може и да не са толкова дружелюбни.
И малкия ми син е такъв- усмихва се и се гушка във всеки.Комшии, баби, братов4еди. Големия си спомням че много плачеше от вуй4ото на мъжа ми , който е едър мъж и с брада Laughing

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син винаги е бил общителен, никога не се е страхувал от хората, даже напротив, много е доверчив. Отива при напълно непознати хора които вижда за 1 път и протяга ръце да го вземат и се гушка в тях.  Shocked Усмихва се и се закача със всички, без дори да подозира, че някой хора може и да не са толкова дружелюбни.
И малкия ми син е такъв- усмихва се и се гушка във всеки.Комшии, баби, братов4еди. Големия си спомням че много плачеше от вуй4ото на мъжа ми , който е едър мъж и с брада Laughing
И аз много се учудвам, че не се плаши от големи и мустакати хора напротив, започва да им дърпа мустаците и да им бърка в устата.   Laughing

# 14
  • Мнения: 235
И ние сме така от няколко месеца. Нашето педи ни каза, че е нормално. Било част от израстването на детето, различава познатите хора от непознатите. Не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт