Момичета полудявам, дайте съвет моля ви

  • 2 481
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вече съм на ръба на нервна криза newsm45 ще си взимам нещо за успокояване.

За какво иде реч: Моята възлюбена щерка нямаше проблеми със заспиването - на обяд само я оставях в леглото, тя си поиграе и заспи, вечер с малко песнички и милване по главата пак.

Обачеееее от вече месец няма такова нещо - вечер е невъзможно да я сложиш да спи, започва едно дране, ама дране ви казвам smile3514, една гадно А-А-А-А-ААА, дето ме влудява. Иска да ме гуши и да заспива в мен, обаче на мен не ми се нрави идеята, освен това после слагане обратно в леглото няма!

Историята вече се разиграва и на обяд, просто неиска да влиза в леглото, оставяла съм я да реве - е не става, посинява, избиват я червени петна, дави се, но не заспива! smile3511

Сега ще и взимаме нормално легло, поне да може да я остави вътре човек, след като /ако/ заспи Tired

Незнам какво да правя, изпускам си нервите, главата ми бучи, а тя все повече ми се качва на главата. Пробвах какво ли не. Ритуали за лягане, режим на сън - за мен това са "приказки от хиляда и една нощ". smile3515Днес изобщо я оставих на обяд, ако и се доспи, да ляга където намери. Лошото е, че е уморена, спи и се, заспива седнала, права, мрънка, че не и е удобно, но аааахааа се килне да легне и пак А-А-ААААА

Ако е период /растат и кътниците/ - егати периода Rage колко ще продължи и той ли ще свърши, или девойката ще ме свърши мен.

Положението е кошмарно, какво да правя newsm77

# 1
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Колко ти е голяма момиченцето? Да не би нещо в леглото да я притеснява, боде... Може и да е сънувало нещо, и да го  е страх да заспи, може нещо да го е уплашило. Може да се чувства изоставено.Угоди му според мен. Не ми прилича на гевезене това. И вземи да поизлезеш от къщи сама, да поизпуснеш парата. Не може да продължи вечно.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Ще ти кажа какво е според мен... кътниците!!! колкото и да не ти се вярва, защото Александра не ревеше като й растяха кътници, но не искаше да спи... събужда се и иска да си играе.. ако я натисна да спи се разяряваше страховито. Така сме си играли по цели нощи. Малко преди да й избие кътника се подсичаше зверски (гъбична инфекция) после всичко се успокоявяше до следващия кътник. Като поникнаха кътниците нямаше такива работи. Сега се буди така много рядко и само ако й е лошо нещо.
Не мога да ти помогна със съвет, защото и аз не открих начин да се справя. Докато бях на ръба на нервната криза и тя просто престана да го прави...

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
П.С. Имаш ли начин да я държиш будна през деня, за да спи вечер, т.е. да е по-уморена и да заспива?

# 4
  • Мнения: 515
ние вече минахме този период (три дни и заспива чак след като повърне от реване). май не можеш да направиш нищо, обаче пък и недей да правиш и нещо с което после да си усложниш живота (заспиване с люлеене и залъгалка и др. подобни само и само да млъкне)
в момента се сетих за 1-но нещо: когато усетиш че се започва сцената- започни да й масажираш мекичката част на ушенцето (все едно си играеш с обица)

# 5
  • Мнения: X
Да, това с ушето  помага, лошото е, че пак трябва да си до нея иначе не става.
Днес не я сложих на обяд, реших да я оставя на мира, поне да не се ядосвам.

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ние повече от година се приспиваме така, лягам до нея и стоя докато заспи. Знам, че не е добър вариант, бях много против, докато беше бебе, но.... неволята ме принуди - Софи беше на около 8-9 месеца, когато изведнъж реши, че не иска да заспива сама в леглото, дори и когато има човек в същата стая, и нищо не можахме да направим. След като не спахме 3 нощи от рев, тя стигаше до истерия, посиняваше, задавяше се и накрая се предадохме с баща и. Реших, че няма какво да мъча и себе си и нея, и така... сега така се приспиваме. Не че това е съвет или помощ, но да споделя, че не сте сами. И все пак така е по-лесно, отколкото приспиване на ръце или безкрайни песни и приказки. Пробвах и варианта да не спи на обяд, за да заспива сама вечер - пак не стана, някъде около 5.30 - 6 часа вечер става толколаааа киселаааа, че не се издържа, хленч, рев, тръшкане и се отказахме и от това. Сега и на обед, и вечер се приспиваме по гореописания начин.

# 7
  • Мнения: 9 990
Такаа,съвет не мога да ти дам,мога само да споделя как преминаха нещата при нас:Детето ми спеше спокойно и само/само слагах в леглото,дори не съм стояла в стаята да заспи/ до годинка и малко.После изведнъж дойде такъв период-рев,не иска сама да заспива,пък аз изнервена,на работа,само ми беше до мрънкането и и така -позволих да се намести на спалнята,даже заспивах много често преди нея.Следобедният сън-същата работа-трябваше с уговорки и приспивания.Така го кара около година,да ти кажа,не ми е било неприятно,че ми спи в леглото,нито съм се притеснявала как ще я отучвам.Често като заспи съм се опитвала да я местя на нейното-ама то натежа,не е като да преместиш бебе.Тогава долепих нейното легло до спалнята и направо я избутвах на него/впоследствие имахме и спор-чия е възглавницата Crazy посред нощ/След спора за възглавницата просто и купих една голяма и на нея и и казах-отиваш си на леглото и заспиваш сама-3 дена/вечери/ мрънкане,сега е ок всичко.Просто я оставих да си изживее момента на нашата спалня и заигравайки се с възглавницата в нашия случай-използвах хитър начин да я "прогоня "от там а същевременно и да я накарам сама да заспива.

# 8
  • Мнения: 2 922
П.С. Имаш ли начин да я държиш будна през деня, за да спи вечер, т.е. да е по-уморена и да заспива?
Не будна през деня  Naughty
Калоян по същия начин вечер се дереше и не искаше да заспива, освен ако не го люлея! Почти 2-годишен беше! И си казвам сигурно е период някакъв. И така си беше - трая няколко седмици цялата офанзива. Сега като го слагам му разказвам нещо интересно - примерно къде ще ходим утре, какво ще правим и му казвам, че трябва бързо да заспива, за да дойде утре и този номер минава Laughing

# 9
  • Мнения: 596
И при нас има подобен проблем,но моята е свикнала аз да съм легнала до нея,когато заспива от доста отдавна,но напоследък и така не искаше да заспива(само следобяд обаче)и мога да ти кажа само че спасение няма,поне за мен,де.И аз понеже също с нервата съм зле,просто я оставям да си играе и изобщо насила не я карам да спи.Когато я усетя обаче,че и се приспива съм по-настоятелна,лягам до нея и и пея докато я приспя(понякога по20-25мин),после съм възнаградена с 2-3часа спокойствие Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 315
Ами покрай зъбоникненето на Йоан започнах да го приспивам с мен на леглото, друг начин няма. Рискувам да се оповръща от рев иначе и предпочитам да ми е мир на главата...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
Леле Pandora спокойно, това е само поредния период. Ти всякакви начини си ги пробвала, остава ти да стискаш зъби и да се успокоиш малко Wink Моята щерка имаше подобен кошмарен период преди време, но отмина, верно не е лесно, супер изнервящо е, но наистина ще отмине, ще се успокои детето и ти покрай него. Успех! Hug

# 12
  • Мнения: 5 370
нашата история
пандорка,ето го моето подобно питане в дир.бг
по-малки сме от вас,обачеееее........от 2 месеца се буди по нощите и не заспива  по никакъв начин,а играе.4.30-5.30 се буди .После си доспиваме. А за приспиването на ръце скоро имах цяла тема. Не мога да го оставя да се къса от рев........дано го израсте Tired

# 13
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Както и в предишните истории и ние си лягахме мирно и кротко сами в леглото вечер, пък и на обед...допреди 1 месец Twisted Evil. Сега е нещо подобно като при вас - приспиваме се...явно е някакъв период...открих, че при нас действа метода на държане на пръста на мама докато заспи, иначе заспивахме за час и половина.То като те изтормози детето на всичко си готова, единствено не позволих да се намести в леглото ми (не че в моменти на отчаяние не ми е минавало през ума Crazy)
П.П Пандора, как разбираш, че е тръгнал кътник newsm78...аз рискувам да си остана без пръст ако се опитам да проверя Laughing

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И ние имаме същият проблем,та реших да не го оставям вече да спи на обед,а направо вечерта.Лошото обаче,е че не спи по цял ден и въпреки това заспива чак към 11-12 часа #CrazyИ сутрин не мога да го вдигна от леглото и спи до обед Rolling Eyes
Може би въпреки всичко е по- добре да й помагаш да заспива,че да не дойдете на нашето дередже Confused

Общи условия

Активация на акаунт