зъбоникнене и неспане при кърмаче

  • 1 871
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили мами, в потрес съм! от няколко дена Марти не може да спи (доколкото спеше преди това, де Confused), буди се буквално през 10-15 мин. нощем. отдавам го на зъбоникнене, защото преди 2 дни ни избиха наведнъж двата долни резеца (първите ни зъбки), а преди това си спеше поне по 2-3 часа нощем между и без това многото будения!!!

той заспива само на гърда (това си е отделна тема), отскоро  започнахме да го приучваме да спи в своето си легло, като за целта го залепихме за нашето без решетката, та да мога да го кърмя нощем по-лесно, да се опитвам да го уча да заспива сам и т.н.

няколко нощи имахме успех и известен напредък, но откак тръгнаха тези зъби стана АД! буди се на всеки час, понякога през 10 минути. аз съответно съм парцал  Crazy, накрая не издържам и го взимам в леглото до мен, за да отлепя някой друг час сън. засега програмата ни да го правим по-самостоятелен и не  толкова зависим от мен тотално се провали. тези зъбчета обаче вече пробиха венеца, но положението никак не се подобрява  Shocked

въпросът ми е това временно явление ли е??? докато наберат малко височина зъбките ли??? други зъби ли го мъчат (отгоре например??)??? просто се ужасявам само при мисълта, че това състояние на нещата може да продължи с месеци, ако се касае за поникването на целите зъби (то докато изкарат тези, ще подкарат други и краят му няма да се види...)

да добавя още, че на Марти му е мнооого болезнено зъбоникненето по принцип. още от 3 1/2 месеца го мъчат тези зъби, но чак сега изкараха първите, но сега плаче още повече  #Cussing out

съвети??? утешителни думи???

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
ами...освен да ти предложа утеха ...
моят Мартин си спи при мен, при вторият зъб се бях видяла в чудо, заспивах носейки го из стаята, накрая и той заспиваше след не знам колко мазане с Дентинокс. Освен да поотложиш малко привикването да заспива сам, иначе и то се мъчи, и ти недоспала Tired Направило ми е впечатление, че докато не прореже цялото зъбче, не престава да чеса венците, след това настъпва период на затишие

# 2
  • Мнения: 3 161
Освен да ти кажа, че като тръгнат кътниците става по-зле... Ние вадим последни кътници и е много по-болезнено от всички досега (на 2 г. и 3 м. е). Кърмя целонощно и също съм като парцал, особено ако съм на работя през деня... Но се успокоявам, че правя най-доброто за нея.

Откажи се от идеята за самостоятелност, ще си спестиш много ядове. Той сам ще потърси самостоятелност, когато е готов за нея - иначе е насилие над него. Давай на детето да суче нощем - това най-добре от всичко го успокоява. Инка едно време беше казала в темата за продължителността на кърменето, че е добре да кърмим, докато изникнат всички зъби. Склонна съм да се съглася. За успокоение - периодът е кратък, след като зъбът прореже, се успокоява - до следващия.

# 3
  • Мнения: 3 550
Освен да ти съчувствам, нямам какво да добавя. Чакаме горни резци от 3 месеца. Напоследък е трагично. Буди се на 1,5 ч., очаквам и влошаване. Понякога се успокоява и само с гушкане+ биберон. Хм, после пък ще отказваме биберона. Дай да ги оставим на мира, май не е сега време за отучваме и придобиване на желани навици. На малчовците също не им е лесно. Освен ние, майките, които вече имаме зъби, да ги стиснем, друго не ни остава. Радвам се, че поне не вдига температури и такива истории, че съвсем щях да съм в потрес. Дано някога се наспим, може би след 3-тата годинка.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 243
Откажи се от идеята за самостоятелност, ще си спестиш много ядове. Той сам ще потърси самостоятелност, когато е готов за нея - иначе е насилие над него. Давай на детето да суче нощем - това най-добре от всичко го успокоява. Инка едно време беше казала в темата за продължителността на кърменето, че е добре да кърмим, докато изникнат всички зъби. Склонна съм да се съглася. За успокоение - периодът е кратък, след като зъбът прореже, се успокоява - до следващия.

Подкрепям с две ръце.
Факт е, че зъбоникненето причинява на бебетата страдание. Ти казваш, че при твоя син това е много осезателно. Щом е така, не го лишавай от единственото нещо, което му носи утеха и си пренареди целите - нека първостепенна да стане общият комфорт (твоя, на малкия и на таткото), а оставете за нататък упражненията по самостоятелност.

В момента дъщеря ми е с 16 зъба и нищо не пробива или никне - спокоен период. Вечер суче, после пуска цицата, мърмори или пее малко и заспива. Ако нямам възможност аз, я приспива баща й - без кърменето, естествено. Събужда се сутрин към 6 часа и суче като невидяла, но какво ми пука - аз съм се наспала Grinning. Тъй че - споко! Има светлина в тунела.

# 5
  • Мнения: 829
ех, мами, благодаря за отговорите!!! аз съм на вашето мнение, но нашият татко не го ще вече синчето в нашето легло  Rolling Eyes аз малко като между чука и наковалнята се чувствам...

другото, което забравих да напиша по-рано е, че доскоро действително гърдата го успокояваше моментално. но откак заникнаха тези зъбки, има моменти, когато стиска венците, мучи (по което аз си вадя заключението, че го боли) и не иска да суче, бута ме настрани. и чесалките не иска  Shocked само гушкане помага в такъв момент, но пък не искам да го свиквам да заспива на ръце (защото това чисто физически няма да мога да го понеса  Stop) и го оставям да си поплаче, докато не приеме гърдата като успокоение!

освен това (не че досега бяха малко неща  Wink), искаме след някакви 6-7 месеца пак да бебеправим, което значи, че е малко вероятно да го кърмя докато поникнат всички зъбки... макар че това са само планове засега... има време...

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Каква самостоятелност бе, мила, на седем месеца JoyЯ се откажи от тия амбиции, не са реални просто...Получава се при едно на 20 бебета, другите само се мъчат, за да "догонят" това единствено бебе и гордата му майка hahaha
Мъчиш и себе си, и дечко.Гушни го при вас - ще ти е около100 пъти по-лесно WinkИ пробвай да обезболяваш зъбоникненето - хомеопатия, калгел, нурофен в краен случай, каквото подейства.И кърмене - най - вече Wink

# 7
  • Мнения: 829
Каква самостоятелност бе, мила, на седем месеца JoyЯ се откажи от тия амбиции, не са реални просто...

хубаво, Белинда, ама как да го обясня на таткото това  ooooh! Thinking вашите мъже как реагират на това многомесечно пребиваване на бебовете в семейните легла???

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084

хубаво, Белинда, ама как да го обясня на таткото това  ooooh! Thinking вашите мъже как реагират на това многомесечно пребиваване на бебовете в семейните легла???
Няма никакъв проблем. Дори е доволен, че нощем нищо не усеща, кога малкият суче, кога спи и т.н., и понякога вечер си се гушкат двамата и се приспиват един друг. Така сме наспани всички  Flutter

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ей по това време започнахме с бебе Май да спим двете, щот ми омръзна да ставам да я връщам 2-3 пъти нощем в кошарата, а и тя започна да мрънкоти много... Така няколко месеца и двете спяхме доволно гушнати, после сама реши да спи без мен. Но като има зъбни кризи си спим двечките, много ми е хубаво да я гушкам.  Heart Eyes Възпозвай се от тези моменти, като порасне няма да имаш такава възможност за близост.
Моето шоши е вече на 1,9 г, но все още има такива моменти, налага се да я приспивам с люляне и нощем плаче, местя се да спя с нея.
Нашият баща е разумен човек и му обясних защо и кога бебето има нужда да спи с майката си, той се убеди, че така е най-добре за всички ни и нямам проблеми с неговия разум.
Хамомила пробвала ли си за успокояване на болежките?

# 10
  • Мнения: 829
Хамомила пробвала ли си за успокояване на болежките?
ходихме на класически хомеопат по друг повод и като споменах, че съм давала Хамомила за зъбки (с въпрос мога ли да продължа да давам), тя ми каза, че бебо не е "тип хамомила". следващият пък като ходим, ще попитам за нещо подходящо за него...

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малейна,а защо не пробвате да разделите леглата просто Laughing
Не бебо да е в семейното легло,а да е само в твоето Laughing С което не намеквам да изхвърлите тати от спалнята - ако е важно за него,може да си спи сам в нея,пък вие с беб да идете в другата стая,ако има възможност Grinning Един матрак на пода върши работа за мама в детската стая,или пък диван или нещо от сорта.
При нас нещата са разделени още от раждането - аз спя сама с бебата,а таткото спи с баткото в детската стая Grinning Никога не е спал с нас с бебата заедно - само на почивката лятото,когато бяхме всички в една стая,и тогава беше адски доволен,че не са чули кога я кърмя и са наспани Grinning
А за мама и тати,когато бебето е приспано лесно и удобно с цицата,има достатъчно други места за гушкане,сближаване и наваксване на физически контакт Laughing

# 12
  • Мнения: 7 106
На таткото му направи подарък ето тази книжка :



Много е изчерпателна и ценна за такива татковци, дето изобщо си нямат идея от нуждите, желанията и потребностите на едно бебче. С много прости думички е обяснено как се развива бебчето месец по месец, как се чувства майката през това време и съвети и идеи за помощ и подкрепа. Аз я подарих на нашия тати по случай раждането на дъщеря ни Laughing и му чета на глас от нея когато се опитва да става важен Crossing Arms.

Иначе съм съгласна с горните мнения. При нас слава Богу до момента не е имало проблем със зъбоникненето, почти не съм усещала всяко ново зъбче, но в малкото случаи на неспокойствие и видими болежки съм и давала вечер по половин лъжичка Панадол. Действал и е успокояващо.
Ние също спим двете в детската стая, а таткото спи сам в спалнята. това по никакъв начин не се отразява на отношенията ни, а има само полза за всички страни (говоря си от моята камбанария - таткото отпочинал и доволен, бебата спокойна и щастлива а мама дай-доволна, защото най-любимите и хора са добре Grinning) Понеже вече си спи цяла нощ на пролет съм замислила да я оставя на спокойствие в нейната си стая, но до този етап ще достигнем стъпка по стъпка и тогава, когато тя подскаже, че е готова за това.

# 13
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
хубаво, Белинда, ама как да го обясня на таткото това  ooooh! Thinking вашите мъже как реагират на това многомесечно пребиваване на бебовете в семейните легла???

При нас алтернативата е таткото да става и всеки път да приспива на ръце дребния. Излишно е да казвам кое е за предпочитане  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Една идея от мене - купувате на бебето легло без решетки и го замествате между спалнята и стената.Така хем вие сте си на вашето легло, хем бебо на неговото си, хем няма откъде да падне, хем се гушите целонощно Mr. GreenНе съм ли брилянтна, както казва Бу Flutter

Общи условия

Активация на акаунт