СПЕШНО- болки в ушите

  • 13 229
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Казвайте как да помогна на детето, че много го боли.

# 1
  • Мнения: 1 410
Заведи на лекар детето, че болките в ушите не са безобидни. Може и да е от настинка, но си се консултирай с доктор и по-добре веднага. Дано да не е нещо сериозно! Praynig

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това е много деликатна тема, с ушите не бива да се правят експерименти по съвет на други майки.Аз имам капки за уши предписани от педиатърката, но всяка марка е за различни цели.Най-добре се обади на твоята и попитай...............предполагам че ще ти дадат съвет за зехтин и, но аз не бих рискувала Naughty

# 3
  • Мнения: 245
OTIPAX - това са капките за уши, които педиатърката предписана на сина по по ПОДОЗРЕНИЕ, че го болят ушите (а той беше на няколко месеца) и не можеше да си каже. От това си вадя изводите, че не са чак толкова вредни, болкоуспокояващи са и може да свършат работа на първо време (докато не заведете детенце на лекар) Аз съм слагала на големия син веднъж два пъти, когато ми казваше, че го болят ушите.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Заведи на лекар детето, че болките в ушите не са безобидни. Може и да е от настинка, но си се консултирай с доктор и по-добре веднага. Дано да не е нещо сериозно! Praynig


Това е и моето мнение.Дано да не е нещо сериозно Praynig

# 5
  • Мнения: 129
Според мен за облекчаване на боката сложи топла кърпа на ушенцето. Можеш да я изгладиш и да я сложиш. Ако слагаш капки, също трябва да са затоплени! Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми - на 3г9м - миналата неделя следобад ревна от уши. Аз я лекувам с хомеопатия и по препоръка на лекарката и дадох Kalium muriaticum 9CH два пъти през един час и след още един час Mercurius solubilis 9CH. Болката в ухото премина за 15-тина минути.
За успокоение можеш да капнеш затоплен зехтин или да сложиш топло но ушето. Мисля, че в Първа градска има дежурен УНГ-калинет, ако искаш за сигурност да се консултираш със специалист.

# 7
  • Мнения: 466
Значи тя наща е по сложна.
Обадих се, педито каза отипакс, но той/синът ми/, освен болката в ухото, която се появи преди час, от 3 дни има и очибол, сълзят, текат, едни гурелчета, не може да си отваря очичките.А от още по рано , т.е. от около 5 дни има кашлица.
Та взех да се чудя дали не е някоя сериозна болест - заушка , морбили и т.н.
Но интересното е, че няма Температура, или ако е имал такава, то тя е била ок 37.
Май ще вземем да идем до поликлиниката, че наща по телефона и антибиотик изписа, то не че в болницата ще има ефект , ама все пак.

Това с топлата кърпа наистина успокоява!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 896
Извинявай, сега видях, че сте от Бургас. Като ще ходите някъде, по-добре е да го види специалист.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И моята дъщеря се оправи от болка в ухото за нула време с хомеопатия.

# 10
  • Мнения: 574
Дъщеря ми много страдаше от уши.Оправям я само със спирт.Първо пълня затоплен спирт в ушето до горе,и задържам 30сек.Завъртам главичката и пълня другото уше.След това слагам капки Берлицитин.Вначалото по 3 пъти на ден,апосле разреждаш по твоя преценка.Накрая продължаваш само с капките поне още 2дни след като е добре.Може понякога да слагаш капки и безц процедурата със спирта.
Това е помагало на сестра ми като е тренирала плуване и сега на моето слънчице.Когато за първи път опитах просто резолтата беше явен за 5-10мин.
Хубаво е да видиш и гърлото и ако трябва го мажи с нещо или да смуче хапчета.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 70
Ancheto, какъв точно спирт слагаш и как го загряваш - с топла водичка, на водна баня или...? Смятам да пробвам това със спирта на мен, че нещо едното ухо ме понаболява от доста време (макар че според УНГ лекарката нищо му няма). Мерси предварително за отговора.

# 12
  • Мнения: 8 505
Възможно най-скоро заведи детето на преглед при лекар УНГ.Той ще назначи адекватно лечение.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имате повсеместно атакуваща ви инфекция.
Най-вероятно отит с конюнктивит... Tired
За лекар сте си, но не телефонен Naughty

# 14
  • Мнения: 574
Ancheto, какъв точно спирт слагаш и как го загряваш - с топла водичка, на водна баня или...? Смятам да пробвам това със спирта на мен, че нещо едното ухо ме понаболява от доста време (макар че според УНГ лекарката нищо му няма). Мерси предварително за отговора.
Спирта взимам от аптеката.Затоплям го в чаша гореща вода и капките.Моят лекар ми каза,че вместо капки мога да слагам сок от праз или топло олио.Най-добър ефект имат капките когато стоиш доста на една страна,за да действат.На дъщеря ми и слагам понякога като спи в едното уше,а после я дебна и в другото.Берлицитин са антибиотични капки и съм доволна от тях.Много често болката на ушите е свързана и с гърлото,ама лекарката щом ти казва,че си добре ,незнам.Опитай със спирта ама да знаеш,че странно е усещането на влизането на течност в ухото.Снощи дъщеря ми се събуди от ухо и с нищо не и мина докато не сложих спирт.Успокои се и заспа.Дано да ти повлияе.
Много здраве и късмет през Новата година.

Общи условия

Активация на акаунт