За алергиите?

  • 356
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Опитвам се да намеря информация и статистика за вероятността на алергични реакции към различни храни при бебетата. За съжаление не успявам Confused Но понеже знам,че сте винаги добре информирани и готови да подадете ръка на другарче в беда Wink реших да ви попитам и вас. Дайте едно рамо по въпроса моля! Praynig   Heart Eyes

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не мисля,че ще намериш подобна статистика - просто защото за всяка националност предразположеността към алергии е към различни неща.Прост пример с рибата - на повечето места я дават алерген и да се въведе след годинката,а в Япония примерно е от първите храни за захранване...Нещата много зависят от диетата на съответния народ и какво е специфично за него.
Но някои неща са си неизменен дразнител - кравето мляко,то е считано за алерген навсякъде по света.
Ако търсиш инфо за собствена употреба,изхождай основно от собствения си здрав разум и не се поддавай на излишна паника,защото такива неща като домати и банани примерно,макар че на много места се пишат за алергени,предизвикват реакция при много малко деца(и то основно такива,при които се е проявила реакция още на ранен етап към други неща - примерно още на стадий само на кърма реакции на свръхчувствителност към нещо от диетата на майката и т.н.).

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лейди, а за какво иде реч? Ако е фамилна обремененост, има по-голяма вероятност детето да прояви алергия към същите неща, към които и родителите.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лейди Чарм, ето една статия за алергиите и семейството на кърмачето, на английски, от сайта на ЛЛЛ: http://www.lalecheleague.org/NB/NBJulAug98p100.html

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Лейди, а за какво иде реч? Ако е фамилна обремененост, има по-голяма вероятност детето да прояви алергия към същите неща, към които и родителите.

Мне, Бу, не става въпрос за фамилна обремененост, а питам така "по принцип". Просто се чудех дали е правена статистика по въпроса за алергените. Грубо казано - дали примерно от цитруси се алергизира едно на 20 деца или едно на 500  ooooh!
до сега Дани не ми е правил алергични реакции към нищо, но пусто шубе, подхождам с голямо внимание към всичко ново, което му давам да опита

Общи условия

Активация на акаунт