ТИБ на простатата умерено диференциран жлезист карцином - G З

  • 7 228
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
На баща ми му сложиха тази диагноза: ТИБ на простатата умерено диференциран жлезист карцином  - G З
Много сме притеснени вкъщи, иска ми се да знам повече какво означава тази диагноза, че ние не сме наясно.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами означава, че човека има карцином на простатата. Умерено диференциран е добре, значи, че раковите клетки могат да се диференцират от нормалните, но пък не е в начален стадий. Трябва да уточните има ли лимфни възли и метастази чрез скенер и в зависимост от възрастта и здравословното му състояние да се прецени дали може да му се направи радикална операция(най-добрия вариант) или ще бъде подложен доживот на хормонална терапия.

# 2
  • Мнения: 838
Операцията много ли е рискова и болезнена?
Трудно ли се живее без простата, ако се премахне, какви рискове крие операцията и хормоналната терапия?

# 3
  • Мнения: 54 054
Операцията много ли е рискова и болезнена?
Трудно ли се живее без простата, ако се премахне, какви рискове крие операцията и хормоналната терапия?

Баща ми беше опериран от доброкачествен тумор , с отстраняване на простатата .
Операцията беше със спинална упойка .
Възстанови се много бързо .
Живя си без никакви проблеми 15 години .
Почина от инсулт .

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
Операцията много ли е рискова и болезнена?
Трудно ли се живее без простата, ако се премахне, какви рискове крие операцията и хормоналната терапия?

Баща ми беше опериран от доброкачествен тумор , с отстраняване на простатата .
Операцията беше със спинална упойка .
Възстанови се много бързо .
Живя си без никакви проблеми 15 години .
Почина от инсулт .
ами в това е разликата, че е бил опериран от доброкачествено увеличение на простатата. Нещата са съвсем различни. При операция на злокачественото образувание се маха цялата жлеза заедно с капсулата и семенните мехурчета, което иначе не се прави. Операцията е по-тежка. Иначе няма някакви особени рискове при радикална операция на простатата, зависи обаче, колко е разрастнал тумора! Иначе естествено е най-добре да се махне тумора от организма. Ако това не е възможно се прилага т.н МАБ(максимална андрогенна блокада). Бива на две нива, даване на хапчета, които подтискат хормоните на ниво хипофиза(различни видове са и може да имат странични ефекти като всички хапчета, особено хормонални), другото ниво е да се блокира тестостерона излъчван от тестисите(това става или чрез инжекции, които осъществяват химическа кастрация, но са много скъпи и вие трябва да си ги купувате или чрез премахване на тестисите). При всички положения лекарствата не трябва да се спират независимо, че PSA падне, за да няма нарастване на рака.
Това е, дадох ти максимално точна информация. От тук нататък трябва да се уточнят разсейки, както ти казах и вида на терапията. Препоръчвам ти да си изберете наистина добър уролог, на който може да се доверите.  Peace

# 5
  • Мнения: 54 054
Операцията много ли е рискова и болезнена?
Трудно ли се живее без простата, ако се премахне, какви рискове крие операцията и хормоналната терапия?

Баща ми беше опериран от доброкачествен тумор , с отстраняване на простатата .
Операцията беше със спинална упойка .
Възстанови се много бързо .
Живя си без никакви проблеми 15 години .
Почина от инсулт .
ами в това е разликата, че е бил опериран от доброкачествено увеличение на простатата. Нещата са съвсем различни. При операция на злокачественото образувание се маха цялата жлеза заедно с капсулата и семенните мехурчета, което иначе не се прави. Операцията е по-тежка.  Peace

Точно така беше и при баща ми .
Цялата жлеза със семенните мехурчета .
Защото хурурга се съмняваше за злокачествено образувание , да не кажа , че беше сигурен .
Обясни ми лично на мен как ще протече операцията .
За щастие се оказа аденом .

# 6
  • Мнения: 838
Пиша отново, за да кажа, че направиха скенер на баща ми и после ходи на лекар в Пловдив, който на база на скенера казал, че е открит сравнително навреме и ще го излекуват. Сега остава да направим костната сцинтиграфия, и после операция, ако и сцинтиграфията е наред.
Дилемата ни е дали операцията да е с лазер като в Хил Клиник или нормална в Александровска болница.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
Зеленият лазер на Хил клиник е само за аденом на простатата, не е за карцином. Няма и как да се направи интервенцията иначе, защото карциномът се образува в капсулата на простатата, а и е хубаво да се махнат и семенните мехурчета, за да не произвеждат хормони.

# 8
  • Мнения: 838
http://www.medicusalpha.com/
ето в тази клиника може.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
това не е лазар, друга методика е. Аз не мога да ти кажа нищо за нея, имам опит само с класическите методи на лечение. Дали и до колко е резултатна, не знам.

# 10
  • Мнения: 0
Добър ден, здравейте всички.
Преди няколко дни се регистрирах във форума, но изобщо не се оправям с него.
Писах в темата, посветена на Хил клиник, и в темата за урология, която намерих във форума, но изглежда не са активни, и нямам отговор от никого  Cry

Търся информация за урологията в Хил клиник. Моля ви, има ли някой, който да знае повече по темата със зеления лазер.

Моят баща е на 68 г. има аденом, драмата е огромна, продължава вече повече от година, и майка ми се измъчи с него. Водихме го в кварталната поликлиника, оттам личния лекар му изписа някакви хапчета, които не помагат. Водихме го в Токуда, само ни загубиха време и пари, но не му помогнаха. Предлагат му операция, него го е страх, че буквално цитирам: "тия ше ме уморЯт"...

Баща ми, както можете да се досетите, не е "на ти" с интернета, та ровя вместо него, за да сондирам мнения. На първо място ми излезе бгмамма, затова пиша и тук, не знам дали е правилното място: може ли някой да ми даде информация за уролог в Хил клиник и този зелен лазер за изпаряване на простатата. Дали е най-доброто, дали наистина става и си заминава след операция, както разказват във вестниците?
Предварително благодаря на всички, извинявам се за дългото откровение и за писането "напосоки"  Praynig

# 11
  • Мнения: 838
Здравейте и За много години!
Баща ми го одобриха за операция, не е лазер, а ултразвук и ще го правят в Пирогов, знаете ли дали след операцията има риск да се появи отново, понеже казаха, че не дават никаква гаранция?!

Общи условия

Активация на акаунт