тъмен гъбен сос

  • 2 500
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 127
Искам за утре да направя пилешки пържоли със сос от гъби, но не със сметана, а тъмен. От млечните изделия все още ми става лошо и затова търся рецепта, при която не се слага сметана.
Може ли да ми помогнете? Самите пържоли мисля да ги направя на тиган без мазнина. И гъбите да ги задуша с масло. Но ако после ги сложа в една тавичка и ги запека леко, си мисля, че ще станат много сухи. И затова търся съвети.

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
вместо сметана може да иzполzваш вино или бульон

# 2
  • Мнения: 1 616
Мама прави страхотен гъбен сос с брашно и твърди, че е много лесен. Задушават се гъбите и се оставя да изври водата. В отделен съд се запържва брашно и се прибавя вода. Бърка се непрекъснато, докато се получи желаната гъстота. Ако стане много гъст, се прибавя още вода, а ако е много редичък, се прибавя брашно. Всичко се прави на око. Подправя се с лимонов сок, сол и черен пипер. Прибавят се и гъбките и - готово!

# 3
  • Мнения: 7 106
Аз сварявам първо ситно нарязаните гъби за около  десетина минути и прецеждам бульона. В тиган препичам брашното, размивам го с прецедения гъбен бульон и го слагам на котлона да заври. Добавям олио и полусварените гъби и варя, докато соса получи желаната гъстота. Накрая подправям и аз със малко сок от лимон, черен пипер и сол на вкус.
За сос съм използвала и готовите гъбени крем супи, ако харесваш вкуса им. Само че слагаш по малко вода, за да не стане рядко като супа, а малко по-гъстичко. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт