ентерококи, че и с тях съм родила и ме е страх за детето!

  • 591
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
Моят новогодишен подарък е ентерококи. 4 месеца след раждането най-накрая и на мен ми взеха влагалищен секрет. Родих в частна клиника- Майчин дом, нито един път през бременността не ми взеха влагалищен секрет, грешката е моя знам трябваше аз да се погрижа след като лекарят не го е грижа, но вече е късно. Едва ли съм ги пипнала при раждането, защото антибиограмата показва, че са резистентни на мн силни антибиотици. Така че бебето е минало през тях и мн се надявам да няма последствия за него.

Някои лекувал ли е ентерококи и с какво? Сега ми изписаха Poligynax -12 глобули вагинално-не ви ли се вижда ударна доза? Кърмя и няма да приемам нищо орално.

Най-големият ми страх е за детето. Дали не трябва да я изследваме и нея. Ако и стане нещо ....като питах днес гинекологът при който родих отговора беше нали е живо детето...какво искаш...ама е моето. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, моля споделете. Днес вече ЖП не работи и частната докторша е в СФ и чак след празниците ще се консултирам с детски  лекар. До тогава ще проклинам безотговорността си. От лекари вече ми писна, находила съм се и ми е писнало и отговорен до сега не съм случвала.

Някой знае ли къде мога да прочета за тия зверове!

Весели празници и бъдете живи и здрави!

# 1
  • Мнения: 3 777
Преди раждане ми изписаха 12 дози Полижинакс профилактично, не ми се вижда голяма доза.
Изследвай и бебо, ако се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 7 640
ентерококите са чревни бактерии, може да са проникнали по съседство, замърсяване при анален секс примерно. Лекувай се спокойно, ако имаше майчина-фетална инфикция, детенцето щеше да е по кувьози и пр.
Не се безпокой, нищо не му е станало на бебето, последствия от тук нататък-едва ли. Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
ох дано....ама в тия частни клиники ти свалят кожата а насреща нищо, крака ми вече няма да стъпи там.
Не знам  дали не трябва да изследват вагинален секрет и на бебето нямам търпение да минат празниците.

# 4
  • Мнения: 7 640
разбира се, че НЕ! не води излишно детето по доктори, че започва и грипна епидемия. Като нямате опалквония, недей да търсиш под вола теле. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 418
Все пак детето ти е вече на 4 месеца , ако  имаше от ентерококите първо щяха да са засегнати очите и носоглътката . И съответно щяхте да имате проблеми .

Общи условия

Активация на акаунт