Седмично меню подходящо за дете на годинка и родителите му

  • 828
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Тъй като ни спряха кухнята се налага аз да приготвям храната на Иван. Иска ми се да съчетая двете неща. Да правя манджи + супи и за него и за нас. С една дума да яде от нашето. Обаче като се замисля ми е трудно да открия подходящите ястия. Хем да не е печено /не става за малкия защото не дъвче стабилно/, хем и пържено да не е. Значи супите, които правя са пилешка, топчета, картофена и толкоз, а манджите, постен грах, грах с месо, кюфтета по чирпански, боб и май това е. Моля ви ако имате желание де. Да ми напишете как бихте сформирали едно седмично меню. За обяд манджа, а за вечеря да има супичка. И да се се повтарят манджите. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ами това което много ми помагаше и след като минаха на обща храна, а и сега понякога е, че продължих да замразявам. Когато готвя за нас отделям за децата преди да сложа подправките и замразявам. В Събота готвя 2, 3 супи и замразявам в бурканчета за да има разнообразие.
Подходящите неща които ядяха на вашата възраст са : мусака, пълнени чушки/тиквички, сарми, манджа с картофи (постна или с пиле) зеле с месо, боб, леща, грах, зелен фасул, пържени яйца, спагети, спанак с ориз и т.н.
Менюто например : Понеделник месо (телешко/ свинско) + картофи, Вторник (пилета хвъркати ) + ориз, Сряда – постно - варива (боб, леща), Четвъртък - грах или зелен фасул, Петък - Риба, Събота - месо + картофи или ориз или зеле, Неделя - Яйца.
Ако вие не ядете например зелен фасул, то може да сготвиш някакво не много голямо количество за детето и когато правиш за вас пържоли на него да дадеш от замразения фасул.
Когато давам месно второ, давам зеленчукова супа и обратното, ако супата е пилешка или телешко варено, то второто е постно. Когато давам варива давам и постна супа.
Вечер давам често и сандвич (филия с масло и сирене или кашкавал) + кис. мляко или някаква супа + кис. мляко.
Повече плодове и толкоз.
Не се впрягай излишно с менютата, на тази възраст децата не държат храната да им е особено разнообразна, даже предпочитат еднообразието (поне моите), важното е да е вкусна  Wink и полезна.
Успех  Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 154
Здравей Laughing
То малко остана-на 03.01 кухнята ще работи вече. Ето
ПРИМЕРНО МЕНЮ:
ПОНЕДЕЛНИК-закуска филиики препечени на партигрилче със сирене и
                       доматче,любимата му закуска,не ще и да чуе за попара
                       обяд -пиле със зеле,готвено като за вас,десерт кремче на ла-па ла-
                        па или на д-р Йодкер пудингите
                       към 17-18 часа картофена крем супа и десерта същия като от обяд
ВТОРНИК        закуска-попара,банан
                      обяд-грах,десерт
                      следващо-пилешка супа,десерт
СРЯДА            закуска-прясно мляко с бишкоти
                        обяд-телешко със зеленчуци,десерт
                      следващо-доматена супичка,десерт
ЧЕТВЪРТЪК    закуска-филиики с кашкавал на тостер,домат
                      обяд-сирена каша,десерт
                      следващо-телешко варено,десерт
ПЕТЪК           закуска-попара,плод
                     обяд-риба с доматен сос,десерт
                     следващо-супа борш,десерт
СЪБОТА          закуска-филиика с масло и мед,сладко
                     обяд-домати с ориз,десерт                     
                      следващо-супа топчета,десерт
НЕДЕЛЯ       закуска кус-кус
                    обяд-пиле фрикасе,десерт
                   следващо-боб или леща,десерт
Имам една много хубава книга,преснета ми е от леля ми,която работи в ясла, точно рецептите не ги изпълнявам ,но за идея винаги там поглеждам,ако искаш мога да ти я дам да си я преснимаш
Иначе яйца не съм давала още пържени и се чудя дали да не пробвам вече newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
Можеш да приготвяш и печено,но в йена-получава се нещо средно между печено и задушено.

Общи условия

Активация на акаунт