Сол в яденето?

  • 5 278
  • 44
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 757
Мами,дайте ми съвет.Днес за първи път ще правя супа за сина ми,че нещо не иска да ми яде зеленчуковитв пюрета.Та трябва ли да му слагам сол,иначе е безвкусно,но пък тя май е вредна за бебоците....

# 1
  • Мнения: 8 505
Аз слагам-малко,но задължително.Без сол не яде нищо.

# 2
  • Мнения: 515
да, и аз слагах, но много, много малко - така че на мен да ми е безсолно и безвкусно, по-добре да порастне още и тогава му покажи какво е соленко, за да не свиква още от сега. междувременно защо не опиташ с обезсолено сиренце малко в супата вместо сол.

# 3
  • Мнения: 4 915
Сол се препоръчва в яденето след 1 годинка.
На нас ни е безвкусно, защото сме свикнали, но на бебето няма как да му липсва, защото не познава този вкус. Можеш да формираш вкусовите предпочитания на детето.

Аз например преди време обичах доста солено, после ми откриха камъчета в бъбреците и за известен период спрях солта напълно. След няколко месеца пак започнах да посолявам, но значително по-малко и сега ям с много малко сол и ми е вкусно - ето как се "възпитават" вкусовите предпочитания.

Виж и тази статия:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8530

# 4
  • София
  • Мнения: 6 146
Пробвай ако я яде без сол, ако не с малко солчица.
Аз гледам на моята да не и давам сол, ама като се докопа до солена маслина или кашкавал умира от кеф. Пюрета без сол не иска, но ако сложа малко солчица или купя такива за над 10 месеца в, които има сол си ги хапва. Затова пък не обича много сладки неща и захар.
Та уж се раждали с девствени вкусови брадавици, ама знам ли newsm78

# 5
  • Мнения: 666
 Аз слагам йодирана калиева сол - по - безвредна е

# 6
  • Мнения: 172
Не слагам сол въобще в манджичките, нито пък захар в кремове и подобни. Ама аз и за нас така готвя, та не съм се замисляла дори.

# 7
  • Мнения: 46 436
Аз сол рядко слагам. Друго правя, след годинката спрях да обезсолявам сиренето, слагам по една намачкана бучка във всяка манджа и става много вкусно  Grinning

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз слагам-малко,но задължително.Без сол не яде нищо.


И при нас е така

# 9
  • софия
  • Мнения: 757
Мерси Ви,това с обезсоленото сирене му хареса.
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА>>>>>

# 10
  • Мнения: 5 299
Kaто сложа сухар в супата - няма проблем(може да яде и безсолна) Сухара  променя вкуса Peace Но можеш все пак да слагаш съвсеееем мъничко сол Grinning

# 11
  • Мнения: 2 672
е , чак пък вредно....няма да умре Wink слагам една щипка

# 12
  • Мнения: 1 489
Аз слагам-малко,но задължително.Без сол не яде нищо.
И аз така.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз слагам-малко,но задължително.Без сол не яде нищо.

И аз

# 14
  • Мнения: X
На вашата възраст и аз слагах по мъничко, колкото да придобие някакъв вкус.

Общи условия

Активация на акаунт