обрив от зехтин

  • 904
  • 9
  •   1
Отговори
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дъщеря ми е все още на кърма.Появяват и се дребни пъпчици по гърдите,краката и гърба,единични или на малки участъци.Не мога да установа от какво,но ми се струва,че е от зехтина,с който я мажа.Дали е възможно,след като толкова се препоръчва или е от някаква храна,дето аз съм ялаПреди това съм я мазала с лосиона на Мустела.Моля препоръчайте ми някакъв хипоалергенен лосион.

# 1
  • Мнения: 6 243
То е доста индивидуално на коя козметика ще реагира детенцето, но щом имаш съмнения, че е от зехтина, можеш да пробваш с някоя марка медицинска козметика. Доколкото съм запозната, френската Клоран е на добро ниво. Аз лично използвах Бюбхен без оплаквания.

Но е напълно възможно и обривчето да е реакция от храна. Прегледай тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26793.0
и линковете в нея. Може да намериш нещо за твоя случай.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да не би да е от прегряване  newsm78?

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не е от прегряване,имала е такъв,но той изчезва бързо като се нормализира температурата

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ами тогава най-добре е да спреш със зехтина и да си продължиш с лосиона на Мустела щом не е имало проблеми с нея. Аз лично мажех сина си със Бюбхен олио без парафин, когато беше колкото дъщеря ти, сега е на мляко пак на Бюбхен и зехтин за дупето. До момента от олиото и зехтина не съм имала неприятни ефекти, докато от млякото да- зачерви му се дупето. Така де ако искаш пробвай с олио на Бюбхен, мисля че и като цена е по-ефтино от Мустела.

# 5
  • Мнения: 6 390
не я мажи всеки ден с зехтин, един два пъти в седмицата е достатъчно, много е мазен изглежда и запушва порите.

и аз мажех с зехтин няколко месеца, и на нас ни се е случвало, достатъчно е една вечер без нищо, а при пъпчиците детска пудра и е ок на сутринта  Wink
гледай да не я мазниш толкова  Wink и не се притеснявай

# 6
  • Мнения: 1 214
Зависи от качеството на зехтина.Трябва да е първа преса,преварен 20 мин. на водна баня и да се съхранява на тъмно-това е много важно!Но кой може да каже  в БГ кое е истинско и кое не е?
Мисля,че обривчето може да е от храна.Ние сме имали обрив от зехтин-мазах 6 месеца с един зехтин-испански и  след като свърши го смених с гръцки.Кожата беше много зачервена и суха.лечението-никакво мазане с нищо!Мина за 4-5 дни.така се е алергизирала и с бебешка козметика ,пак олио.От мляко и лосион не е имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 590
Ако зехтина е качествен и стерилизиран, едва ли е от него. Аз мажех дъщеря си всеки ден обилно след баня до 7-8м, а след това мажех само дупето на всяка смяна на памперс.

Обривът по-вероятно е от храната ти, но ако си решила да минеш на козметика, според много дерматолози най-малко химизирана е на  Биодерма - продават я в Аптеките и за разлика от Мустела и Бюбхен е медицинска козметика.

# 8
  • Мнения: 878
eeee i Mustela e medicinska kozmetika ,nedei taka.....nikude osven v apteka ne mojesh da ja kupish ,a i sum pitala specialno za neja. newsm51

# 9
  • Мнения: 46 488
eeee i Mustela e medicinska kozmetika ,nedei taka.....nikude osven v apteka ne mojesh da ja kupish ,a i sum pitala specialno za neja. newsm51

За първи път чувам да е медицинска  newsm78

По темата- не мисля, че е от зехтина, заведете детето на лекар, той ще прецени от какво е.

За козметиките, до 4-ти месец бяхме на зехтин, след това олиото на Чико, после тоалетното мляко на Мустела и Чико. От всички съм доволна, но Чикото мирише най-хубаво  Blush

Общи условия

Активация на акаунт