нормално ли е такова дишане

  • 2 407
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Бебо понякога нощем, по-скоро в ранните сутрешни часове, започва да диша учестено и плитко, с прекъсвания. Понеже спи при мен, го хващам за ръчичката, ако трябва леко го побутвам, и започва да диша нормално, без да се събужда. Вчера го направи и следобяд. Първо си мислех, че нещо сънува, но започвам да се притеснявам да не е нещо от рода на апнея или друго смущение. Но като малко бебе не ми е правило впечатление, като че ли от известно време го забелязвам. Нормално ли е това?

# 1
  • Мнения: 827
 Аз знам, че бебетата имат доста по-неспокоен сън от нас и са доста по-шумни. Но все пак, ако това те притеснява, посъветвай се с педиатъра.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Моят син го правеше същото - и аз се бях ошашкала.
Най-вероятно сънуват, каза педито и другото е, че мозъчните импулси на малките бебоци още са по-неусъвършенствани. Ако е апнея, ще прави така при всеки сън. И пак не е сигурно, че е това. Боби ми го правеше това при всеки сън като беше по-мъничък. Така почваще да диша на пресекулки и изведнъж спре - аз го побутвам и той се оправя. Незнам какво беше това.
При нас мина като че ли... Не се притеснявай , ще отзвучи. Ако пък много се притесняваш сподели с лекар Heart Eyes

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Повечето бебчета дишат така.Късо ,учестено и шумно.Не се притеснявай, като поотрасне ще отшуми Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Повечето бебчета дишат така.Късо ,учестено и шумно.Не се притеснявай, като поотрасне ще отшуми Hug

Точно така newsm10

# 5
  • Мнения: 639
 Бебето ти вероятно сънува нещо, апнея е спиране на дишането.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при нас е така ,но още от раждането.При бебка дори има и свирене като при астматиците.Ходихме на лекар и казаха че има недоразвит ларинкс,но скоро пак ще ходим ,защото почти няма промяна.А за апнеята ми обясниха че е спиране на дишането за около 30 сек. и зачервяване на лицето.

Общи условия

Активация на акаунт