Може ли да не разбереш, че са ти изтекли водите?

  • 9 215
  • 22
  •   2
Отговори
  • Мнения: 567
Честита нова година!

Аз имам един доста тъп въпрос. Разказах ми, че като ти изтичат водите чувството е все едно пишкаш. Та мисълта ми е възможно ли е да отида да се изпишкам и да не разбера, че ми изтичат водите  newsm78

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Изтичането на водите не можеш да го контролираш като пишкането, така че 100% ще усетиш.
Леко раждане ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 79
И аз като теб от това се притеснявах Laughingзатова и ходих 2 пъти до болницата и им казвах ,че са ми изтекли водите!тия сигорно много са ми се смели!!!! Joyно ,като ми изтекоха наистина........не можеш да го объркаш!аз си ходех из хола и те започнаха!ти не пишкаш докато си ходиш ,нали? hahahaи то не можеш да го спреш!!!споко!!!успех!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Не се притеснявай! Може би всички бременни за първи път от това се притесняват - дали ще разберат кога започва раждането... Бъди сигурна, че няма да го пропуснеш. Аз, пък се притеснявах, че не знам какво е контракция и може да не разбера кога почват, но разпознах още първата, без да се колебая.
Водите изтичат изведнъж и дори и да пишкаш точно в този момент, пак ще ги усетиш. А и като спреш да пишкаш, те ще си продължат.
Пожелавам ти леко раждане!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Няма начин да не разбереш  Wink. То не е толкова малко количеството, пък и не можеш да контролираш изтичането. Аз като ми се случи се притеснявах да не намокря колата на приятелите ни, дето ме караха до болницата, а бях си сложила една ОГРОМНА превръзка. Така де, споко и леко раждане smile3503!

# 5
  • Мнения: 167
Изтичането на водите не можеш да го контролираш като пишкането, така че 100% ще усетиш.
Леко раждане ти желая Hug
Така си е ще разбереш със сигурност smile3521
Леко раждане!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
на мен частично ми бяха изтекли водите и не разбрах (след преглед го остановиха и ме приеха по спешност). Обаче аз преносвах, според мен на края е абсолютно задължително често да ходиш на профилактика пък ако ще и на частно. Леко бременеене и раждане, не се затормозявай с лоши мисли   bouquet

# 7
  • Мнения: 567
Благодаря много за информацията. Наистина ме успокоихте.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 6 390
аз пък не разбрах кога са ми изтекли водите  newsm78
преносвах 10 дена, и като тръгнах да раждам, силни контаркции, никакво отваряне, казаха че ще ми пукнат околоплодната вода, че подпомагало за по бързо развитие на целия процес, пукнаха ми ги и мога да ви кажа, че чаках Ниагарски водопади, а то беше вода точно колкото за кафе експресо  Shocked много се изплаших, защото найстина не е имало ниагарски водопади никога, и те ми казаха че постепенно с урината ми били изтекли, затова не съм била усетила нищо  Shocked
само мога да кажа че на бебока, нищо му нямаше по случая  Wink
леко раждане ти желая, при всеки е различно, не се притеснявай  Wink

# 9
  • Мнения: 5 370
Ами явно това с постепенното изтичане на водите става след преносване.
При мен как беше-поради изкарано грипоподобно нещо ми се е пукнал мехура и както се изпправях от леглото-всичко изведнъж стана ама вир вода. И докато се къпех-също течаха. Просто наистина беше водопад.
ако имаш съмнения за изтичане-се прави следния тест: слагаш малка превръзка-евридейка, отиваш при лекаря и там с някакъв реактив се полива превръзката. Ако са води-тя позеленява.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изтичането на водите не можеш да го контролираш като пишкането, така че 100% ще усетиш.
Леко раждане ти желая Hug

Точно Peace

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
МОЖЕ!!!Аз като родих се оказа, че са ми били изтекли водите постепенно и че бебето е сухо! Не бях усетила наистина, постоянно си бях във WC-то през бременността.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 127
При мен 2 дена преди термина както си спях се събудих от водите. Количеството беше над 1 литър и нямаше как да не разбера, че са те. Те просто се изляха и продължиха да текат няколко минути.

# 13
  • Мнения: 4 965
Ами, може и да не разбереш.
Аз нито разбрах, че имам контракции, нито, че водите са изтекли.
Всъщност, при мен контракциите приличаха на спазми при разстройство  Embarassed и от тях повръщах нон-стоп 2 дни (добре, че още първият ден трябваше да ида на консултация, та успяха да ме "светнат", че не е от баничката назакуска  Laughing). Водите ми изтекоха на 2-рия ден (приеха ме за задържане, защото бях още в 8-мия месец) - просто сутринта се събудих и леглото беше мокро - реших, че или съм се изпотила (беше в най-големите августовски жеги) или съм се напишкала. Оказа се съвсем друго и се наложи да ме резнат по-бързо от очакваното.
Не се притеснявай. Важното е веднага щом усетиш нещо по-различно от обикновеното, да тичаш на лекар - пък ако ще после цялата болница да ти се смее. Важното е бебчо да е добре Wink.

# 14
  • Мнения: 2 910
Не се притеснявай! Може би всички бременни за първи път от това се притесняват - дали ще разберат кога започва раждането... Бъди сигурна, че няма да го пропуснеш. Аз, пък се притеснявах, че не знам какво е контракция и може да не разбера кога почват, но разпознах още първата, без да се колебая.
Водите изтичат изведнъж и дори и да пишкаш точно в този момент, пак ще ги усетиш. А и като спреш да пишкаш, те ще си продължат.
Пожелавам ти леко раждане!
Peace

Точно така мисля и аз,а пък и имах същите притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт