до мамите на дами

  • 809
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
Когато почиствам дупето на малката отпред забелязвам по-малко бял секрет. Сякаш отначало го нямаше или не съм го видяла. Нормално ли е това ? или пак на доктор да ходим? Много често като ака има чак в пъпчето да не говорим за дупето и понеже ми се струва, че от скоро го виждам този секрет да ви питам при вас как е?

Спорна Нова 2006!

# 1
  • Мнения: 219
най-правилно е да се прегледа. А по отношение на почистването, тъй като малките бебета все пак акат легнали и е нормално да се поизцапат, трябва много внимателно да бъдат почистени след това. При момиченца задължително отпред назад става избърсването с мокри кърпички или с памук напоен в хладка вода. Ако е много изцапано бебето, тъй като кожата е много нежна се почиства със стерилизиран зехтин, пак напоено памуче в зехтина, аз ползвах памучните дискове, за отстраняване на грим, а не памук, защото те не пускат никакви мъхчета и ми бяха по-удобни.
 Дано съм била полезна с нещо.  Успех.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
След раждането е нормално да има малко секрет,това е т.нар.полова криза,която отминава.Но като гледам детенцето е по-голямо вече,така че ако не премине до няколко дни по-добре се консултирай с лекар.Винаги избърсвай в посока отпред-назад към дупето,а когато е наакана,по-добре я мий с водичка и бебешко сапунче или поне само с вода.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
дали да не и почиствам дупето с памук и лайка?

# 4
  • Мнения: 596
Почистването с памуче,напоено с отвара от лайка едва ли ще навреди,но най-добре е според мен направо да се измие дупето на бебка под течаща вода.Също мисля,че и с отвара от смрадлика може да я почистваш,аз съм правила за моята,но по съвет на личната лек.

# 5
  • Мнения: 8 769
Питай педиатъра си най-добре!

# 6
  • Мнения: 1 942
Здравей:)
Това е нормално. Значи при момиченцата почистването се прави така, че да се пази влагалището. Момиченцата често правят влагалищни кризи /възпаления/ които минават с голям плач от болката и паренето и обезателно с антибиотик, но докато разбереш че е от влагалището ... майко мила.  Naughty

Нааканото дупенце се бърше от влагалището и назад към гръбчето, но предното дупенце се почиства КАТО СЕ ПАЗИ МНОГО ВЛАГАЛИщЕТО с тампон с физиологичен разтвор или преварена топла водичка. Аз лично слагам още памук на клечки за уши и така почиствам, като пак почиствам от влалището и нагоре. По принцип природата си има грижата и урината измива всичко, което има там, но и при нас се задържа бял секрет. Всичко, което те съветвам е по съвет на моята педиатърка, на която имаме голяма вяра.
За да избегнете вашите момиченца да пипнат влагалищна инфекция - не перете тяхното бельо и дрехи заедно с вашите. Даже има теория, че не е редно гащичките на момиченцата да се перат във една и съща пералня, където перете чорапите и бельото си /гъбичките причиняващи тези инфекции умират при 80 градуса/. Ще кажете "Друга пералня ли да купя?", аз ви отговарям - НЕ перете гащичките на ръка. И винаги ги гладете много старателно. Всичко, което се опира до дупенцето на момиченцето ви, независимо на колко години е трябва да е изгладено с цел дезинфекция.
Дано съм била полезна   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 214
Аз пък си мисля,че причината за секрета може да е съвсем безобидна.Ти сигурна ли си,че секрета идва от вътре.Много е вероятно,когато да мажеш много близо до срамните устни и ако кремчето е от тези,които са по-влажни нищо чудно ,че откриваш някакъв секрет  Wink
Иначе е най-добре да почистваш с мокри кърпички  отпред-назад (но това си го  знаеш)и веднага да миете  дупето Grinning всеки път ,когато се наака.

# 8
  • Мнения: 1 942
Аз съм силно учудена, че по вашите приказки излиза, че на вашите момиченца предните дупенца са съвсем чистички!!! Така ли е? Ние имаме бял секрет, че понякога и нанакано  Wink Лекарката каза, че е нормално.

# 9
  • Мнения: 1 410
Аз пък си мисля,че причината за секрета може да е съвсем безобидна.Ти сигурна ли си,че секрета идва от вътре.Много е вероятно,когато да мажеш много близо до срамните устни и ако кремчето е от тези,които са по-влажни нищо чудно ,че откриваш някакъв секрет  Wink
Иначе е най-добре да почистваш с мокри кърпички  отпред-назад (но това си го  знаеш)и веднага да миете  дупето Grinning всеки път ,когато се наака.


Напълно вярно!

Общи условия

Активация на акаунт