за четенето на детски книжки

  • 1 019
  • 15
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не знам дали е проблем и знам, че не е само при нас. не иска или по- скоро няма търпение да му чета. дори да му показвам картинки. много е любознателен, почна да разбира доста, но предпочита да си играе с предмети, да обикаля из кЪщи , да отваря шкафове и други такива повече физически действия.
за чРД му взехме това.
http://www.elc.co.uk/toy-31872
на мен ми е интересно даже. взех го, почнах да му обяснявам, пуснах му го. но реакцията беше джан- джан - pironi да го удря и подхвърля. с книгите е същия.
съвет?

# 1
  • Мнения: 1 545
Ами нормално е, мьни4ак е още, и на моя син му подариха книжка за рожденния ден, ама тогава не я и погледна. Сега от няколко месеца само книжки иска, много оби4а да ги разглежда и да обяснява по тях. И приказки оби4а ве4е да слуша, пак от скоро. Тъпрение и ще видиш  Laughing

# 2
  • Мнения: X
Ами какво да те посъветвам, Мария.... Едва ли има проблем според мен. Просто децата са различни. Едни обичат книжки, други са по-активни, обичат да скачат и тичат... Пък и синът ти е още малък за да правиш генерални изводи за четенето. Той скоро е проходил, все още съзнанието му е заето изцяло с новия начин на придвижване... Предполагам, че интересът към книжките ще се прояви малко по-късно.
За протокола - моят син обожава книжки, четем всяка вечер, както и няколко пъти през деня когато ми донесе книжка и ме побутне... Започнахме когато беше на 12-13 месеца, повече си показвахме картинките, по-малко четяхме. Избирах книжки с големи шарени картинки, предимно с животни, или малки книжки с твърди корици с които да може сам да играе. Има и едни книжки с разни ефекти - картинки които се скриват, с прозорчета, със звуци, с релефни апликации...Те са страшни интересни като начало.

П.П. Подаръка е страхотен. И аз обмислям покупката на такова нещо, колебая се само за езика...

# 3
  • Мнения: 11 306
И аз да кажа като Десита - рано му е още.
Малкия все още трудно му задържам вниманието, но виж каката е дълбоко заинтригувана и си чака всяка вечер приказката.
Сега му вземай книжки с твърди страници, с картинки и го оставяй да ги разглежда.
Като стане към две тогава пробвай наново но с много кратки историийки с много картинки или с разказ към картинките
Някъде към 2 1/2 г или 3 г проявяват истински интерес към разказ или приказка
Не се разстройвай от първоначалния неуспех!
Аз съм пробвала на периоди

# 4
  • Мнения: 3 880
Няма проблем детето, не забравяй че е САМО на годинка Simple Smile Ти след 3-4 години и за университета ще го засилиш Joy (това в кръга на шегата) Дъщеря  ми тези дни става на 2 години, но още не издържа да й четем повече от 2 минути. Най-много да прелисти набързо книжката заради картинките и толкова. Аз знам, че чак към третата годинка започват да проявяват интерес към самата история и то ако не е прекалено дълга.
Потърпи още малко, има време да четеш, че и ще ти омръзне даже Wink

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
с такова желние му го взехме. като го изтряска сърцето ме заболя. щях да си счупя зъбите да не му викна.
иначе има книжки- пласмасова за вана, от плат с различни видове материи за пипане, с дебели корици...гледа си ги играе си и после си ги хапва. за това махнах хартиините.
 той с всичко е така. колко много му показвах да пляска с ръчички-дърпаше се. после изведнъж взе да пляска сам и да се радва. от 1 седмица като чуе музика и танцува- никой не му е показвал...за ходенето- не съм го държала въобще-сам тръгна. сега не дава никой да го държи за ръка-сам иска да ходи.... хич няма да го насилвам. ще почакам.

# 6
  • Мнения: 1 072
мария, рано ви е за това упражнение Laughing
Синьт ми макар да знае 17 букви от БГ азбуката все още няма тьрпение да му се 4ете. Изобщо не си задьржа вниманието, не се заслушва, запо4ва да ме моли да спра да 4ета... newsm78. Ина4е истински им се радва на книжките, мькне ги из стаята, миналата зима ги открихме като игра( зна4и е бил на около 1,6 г). не зная и дали има врьзка , но и да пея не ми позволява... а от това аз много се дока4ам Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 837
Същият Leapfrog взехме и ние. Досега максимум 10 минути му задържа вниманието. Книжките с твърди корици все още служат главно за чесане на венците  Laughing
Иначе много ме кефи, как съсредоточено разгръща страниците на някоя книжка  Grinning

# 8
Споко! Wink  Sunglasses

Моята дивачка чак на 5 години взе да се интересува от книги.
И като имаш напредвид, че аз съм с книги закърмена, на 5 години вече ги ядях с кориците, направи си сметка колко ми е било мъчно, но... това е положението.

Всички деца са различни! newsm78

# 9
  • Мнения: 6 390
oх , значи и аз се успокоявам  Laughing че е временно положението  Wink
виж обаче мой списания и неща който ама хич не са за нея, с голям интерес ги чете  Crazy Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 370
Ами и ние сме същите. Само ги вади, след което ги прибира. Абсурд да ме слуша, да му чета и 1 минута неиздържа. Повече се радва на списанията за коли на баща му

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
зна4и МАрия и аз ще кажа -малък е още .. но ти все пак оставяи книжки за да са му пред о4ите .. Гери макар и на по4ти 2 години има " моменти" само в които по4ва да ги разглежда . сега познава наприемр животните в книгите ..знае как правят ..но да се впе4атлява особено .. не . да не говорим пък да я задържа на едно място да й 4ета .. не може да стане този номер . виж каталози ,рекламни брошури ,списания .. това е друга работа .. така се нау4и кои е "леля" и кои " 4и4о" Simple Smile Simple Smile ..какво да я правя като са й по интересни .. обяснявам картинките  Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 1 793
и аз ще кажа това, което са казали другите - рано му е още.  Алекс има около 20 книжки - всички са с твърди корици, някои само с животни, някои с приказки. винаги, когато съм се опитвала да му прочета приказка и да му показвам картинките в книжките е нямало резултат. още на второто изречение започва да дърпа книжката от ръцете ми и да си я разглежда сам. не иска да слуша приказки, не го свърта. иначе книжките от известно време насам са му любимото занимание. с часове може да седи и да ги прелиства, но не иска да му чета. занимава се с тях сам. мина периода на яденето на страниците. сега си ги разгръща и показва животните и ги имитира.

# 13
  • Мнения: 934
Я вземете го приберете това нещо за по-натам! Моят син за пръв път прояви интерес към книжки някъде между година и половина и две, и то такива с твърди корици, които издържат на гризане и тормоз. Най-любими в началото бяха едни, в които част от страницата се вдига, за да видиш някаква скрита картинка. (lift the flap books на английски). Особено имаше една, казваше се Къде е бебето  - направо се изтърка от употреба. Към две годишна възраст пък книгочетенето стана незаменимо като ритуал за успокояване преди лягане, след къпането.

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и аз ще кажа това, което са казали другите - рано му е още.  Алекс има около 20 книжки - всички са с твърди корици, някои само с животни, някои с приказки. винаги, когато съм се опитвала да му прочета приказка и да му показвам картинките в книжките е нямало резултат. още на второто изречение започва да дърпа книжката от ръцете ми и да си я разглежда сам. не иска да слуша приказки, не го свърта. иначе книжките от известно време насам са му любимото занимание. с часове може да седи и да ги прелиства, но не иска да му чета. занимава се с тях сам. мина периода на яденето на страниците. сега си ги разгръща и показва животните и ги имитира.


виждаш ли .  Winkкак да го науча какво казват животните като не го сдържа на едно место. само котката и кучето познава- в БГ си имам котка и има едно куче-играчка дето лае и подскача.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт