Изцеждане на кърмата след кърмене

  • 500
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
Имам един въпрос - трябва ли да изцеждам останалата в гърдата кърма след храненето на бебето и ако да - до кога? Не чувствам гърдите ми препълнени или болезнени след кърмене, но въпреки това всеки път изцеждам. Понякога изцеждам и по 30 грама, понякога по 5....зависи колко е изяло бебето преди това.
Та въпроса ми е свързан с това до колко е хубаво да се изцеждам всеки път след кърмене. Ако спра да се изцеждам ще намалее ли кърмата ми? Или е по-хубаво да продължа както до сега...  Rolling Eyes

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Честито бебе! Flutter
Ако оставиш бебето да суче когато и по колкото си поиска ще спомогнеш за "саморегулация" на кърмене и лактация; с допълнителното изцеждане стимулираш кърмата, но...може да се стигне до препълване, болезнени бучки и дано не се стига до там - мастит.  Close
Прецени сама, кое е най-удачно за теб и бебето. Thinking

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Цитат
Ако оставиш бебето да суче когато и по колкото си поиска ще спомогнеш за "саморегулация" на кърмене и лактация; с допълнителното изцеждане стимулираш кърмата, но...може да се стигне до препълване, болезнени бучки и дано не се стига до там - мастит. 
Точно така!Аз стигнах до свръх лактация-около 1л. отгоре. после
с 300 зора ги намалих до 300/400гр.Ако решиш да стискаш
много внимавай-станат ли 100/200гр. отгоре лека-полека
спри.Аз започнах защото рязко ми намаля кърмата, а и имам
тесни канали и бебето не си дояждаше.Ако нямаш такива
проблеми мисла, че не е нужно.
Безпроблемно кърмене! Hug

# 3
  • Мнения: 266
аз съм в същото положение.В началото цедих всеки път,а сега само ако все още чувствам гърдата пълна.Бебка уж си хапва-дано не е намаляла кърмата.Във всеки случай вече няма тежест и топки в гърдите.

# 4
  • Мнения: 1 559
 Съветвам те да изцеждаш само при нужда (т.е. ако усещаш гърдите си напрегнати и препълнени), докато почувстваш облекчение. Това е не само ненужно и досадно, но и съществува опасност от хиперлактация. Ако кърмиш на поискване (при всеки признак на бебо, че иска да си цокне млекце), няма да имаш проблеми с количеството кърма. Може да изцеждаш при скоковете в растежа, но бебето е най-доброто средство за произвеждане на кърма спрямо нуждите му, т.е. за нейното регулиране Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 383
Ще споделя моят опит - първия път кърмих и изцеждах, докарах си хиперлактация, стрии по гърдите и много загубено време. Плюсовете - липса на колебания в лактацията и възможност за по-организирано хранене.
Втория път - кърмене на поискване, без изцеждане. Кърмата ми стига, бебето наддава добре, нямам неприятности с гърдите, кърменето е по-лесно и приятно. Минусите - понякога ми намалява кърмата  и изисква известни усилия да се възстанови, което обърква създадените навици за нощен сън и после почвам от нулата.

# 6
  • на Север
  • Мнения: 503
Никога не съм изцеждала кърма, освен ако излизам и трябва да оставя на бебето. Резултата е, че имам толкова кърма от колкото бебето се нуждае.  Не е необходимо да изцеждаш щом не усещаш напрежение в гърдите.Peace

# 7
  • Мнения: 191
аз също имам много кърма но малката ми неще да суче измаря се заспива цяло мъчение ни е храненето и след това се налага да се изцедя защото гърдите ми са много напрегнати .

Общи условия

Активация на акаунт