Хрема

  • 552
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
От вчера съм с хрема и кихане, а съм бременна в 4 месец. Някой можели да ми помогне?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
За хремата - физиологичен разтвор, може да се слага непрестанно,колкото поисташ, съвсем безобидно е (това е солена вода). За кихането не знам  newsm78 може Фервекс или лекарства на основата на Парацетамол, но не по много

# 2
  • София
  • Мнения: 4 883
Нещо много ефикасно и безвредно, на което попаднах случайно и искам да го кажа на целия свят. Капваш в нослето по няколко капки пресен сок от лимон по три пъти на ден и от хремата скоро няма да има и следа.

# 3
  • Мнения: 1 214
Можеш да използваш цитросепт(за да откриеш сайта пусни търсене в гугъл или тук в здравния форум).С това можеш да лекуваш и хреми и вируси и кашлици и гърло ,и каквото и да те сполети по време на бремеността или кърменето.За някжолко часа няма да има и помен от хремата и кихането.
За пиене:4-5 капки първоначално  в 150-200 мл вода,като постепенно увеличаваш дозата од 10-12 капки и паралелно с това слагаш капки за нос направени от цитросепт.Правят се така:3 капки цитросепт в 2 с.л. преварена вода.Разбъркваш и капеш по 3-4 капки в  носа.Доста е силно,така че би могла да опиташ и с 1 капка в 2 с.л. преварена вода.Така се парив за деца,аз опитах и така ми действа.
Това го споделям от личен опит.Така сложих край на всякакви други капки за нос и на хремите също.А съм със синузит  Wink
Не забравяй-за да действа непременно трябва да се приема и през устата и като капки за нос!

# 4
  • Мнения: 1 493
Пресен сок от лимон .

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Има хомеопатични таблетки на Боарон - Коризалия. Също, ако случаят е по-тежък, може да пръскаш Биопарокс - локален антибиотик за гърло и нос, може да се ползва при бременност.
Бързо оздравяване!

# 6
Kогато бях бременна си слагах в носа леко затоплен разтвор от равни количества мед, ракия и олио. Но аз имах синузит. Много е ефикасно. Лекувай се навреме без да се притесняваш, защото от притеснение да не навредя на плода, ако си слагам капки, развих синузит и пих антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт