Колко Ви излезе ваканцията в България?

  • 2 033
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 212
Ми това е въпроса. Отделили сме сума, като си ходим лятото в България (тогава ще станат 5 години от както моя не е стъпвал) и ме пита "ще стигнат ли?". Че аз откъде да знам? Та докато има още време, да посберем още пари викам аз. Мнооого са ми широки пръстите, пък  скъпото е направо без такива  Mr. Green
Кажете колко пари изхар4ихте по време на по4ивката си, самолетни билети, автобусни, заведения, подаръци, пазаруване храна.....майка ми едни цени на храната ми казва.. Rolling Eyes....примерно за 1 месец.

# 1
  • Мнения: 11 306
За 2 седмици с билетите на децата за самолета и неходене по заведения, но купуване на нови обувки за децата и бельо ми излезе над 700 евро

# 2
  • Мнения: 2 257
Ами билета ми напред и назад към $1200 , после месец и половина живот и безграничен гуляй - към още $2500. Става дума за изключително широкопръстно харчене, плюс ходене до морето и не стоене само в София. Като дойде и мъжът ми в последствие плати такава цена за билета и донесе още малко пари, но не успяхме да ги изхрачим всичките. С други думи, освен цените за билетите, с $2000-2500 можеш да си отживееш, да пазаруваш като луд и да ходиш по морета и кръчми нон стоп. Не знам това малко ли е, много ли е? newsm78

# 3
  • Мнения: 4 399
Teya, пусни някакъв джокер.  Sunglasses Например какво искате да правите, ще ходите ли по курорти, смятате ли да си пазарувате разни неща които да взимате със себе си, в каква категория заведения ходите, ще наемате ли кола, ще пътувате ли, в кои градове ще ходите, ще спите ли в хотели?

Най-грубо, за себе си мога да ти кажа че ние от години наред пътуваме със свободни мили и на практика самолетните ни билети са без пари. Плащаме около 50-60? летищни такси за двамата заедно. И при това положение, около 2000? отиват за около 2 седмици (рядко стоим повече). Но ние се храним изключително в заведения, пътуваме много, наемаме коли и пазаруваме доста неща и за тука, особено мъжа ми. На него всичко му се струва много евтино и няма мярка в пазара.

# 4
  • Мнения: 980
Ами билета ми иzлеzе 150 евро..
И zа две седмици похарчих около 400 евро с умерено хайманосване, кебапчета и боzа на корем Mr. Green За дрехи много малко отидоха, Щото ми се стори, че са поскъпнали, а качеството не се е подобрило. newsm78

# 5
  • Мнения: 3 478
Ами на нас ни излиза $3000 само за билетите и харчене там ( подаръците не ги смятам). Миналата година за сефте си ходихме на лято и ни излезе към $3500, защото билетите са по-скъпи в сезона.
Ние за сега сме само двама, ама тази година като си ходим пак незнам как ще е. Храната наистина е най-скъпа, да отидеш да си напазариш едно хубаво, много работи ми излизат по-скъпо от колкото тук. Но пък и ние на много гостита ходим, всеки иска да ни види, всеки маси опъва. На заведение не е толкова лошо според мен, излиза ни като тука. Пък ако си падате по пицариите с хубавите салати като мен, нямате проблем. И рибката долу по капаните става ( трицоната направо беше ефтинийка, аз си падам по нея, защото тук няма такава). Така че има места, където 2ма човека и за 10лв. могат да хапнат, има и за по 20. Ние много често бяхме навън, защото ми се стори много сносно. По принцип гледаме да си издействаме кола от някой роднина и виж бензина е скъп, там наистина ни отива доста.

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Билетите  за мен и за бебето_400 евро,за 3 седмици пьлни с заведения и дискотеки (да не забравим и крьЩенето)300 евро.Дрехите не ми се сториха особено евтини Rolling Eyes.Марковата козметика и дрехи са си на сьЩите цени както и тук.

# 7
  • Мнения: 382
И аз не мисля, че дрехите отдавна не са много евтини, нито пък качествени... Лятото, като си бях в БГ, си купих дънки, които никак не бяха евтини и се водеха маркови. Точно за два месеца се скъсаха. Ау как само се ядосах! А ги търсих повече от 3 дена! Ах, че се подсетих пак...пак се ядосвам  #Cussing out.
Иначе като изключим билетите - за месец (хем сама) потроших 1000 Евро (имах да оправям много документи, а и не слязах от лакомата кола).

# 8
  • Мнения: 293
При нас е винаги минимум 1000 евро.

# 9
  • Мнения: 4 399
Марковите дрехи в Бг определено не са евтини. И за мене винаги остава съмнението доколко са маркови и доколко са менте. Затова изобщо и не ги заглеждам. Мисля обаче че българското марково облеко съвсем не е лошо и цената отговаря на качеството. Например марки като Агресия, Егоист, Деним (ох, дали точно така му беше името...) т.н. имам предвид. 

За пътуванията, всичко зависи какъв превоз имаш. Разбира се междуградския транспорт е най-евтин, след това идва собственото возило и най-скъпа е кола под наем. Излиза около 40-80lv на ден в зависмост от класа, екстрите и възрастта. Ние тая година ходихме до Балкана и спахме в апартамент с цена 98 лв/нощ. Имаше и за 45 лв, но в него имаше хлебарки. Това са цените без закуска. Но можеш да спиш и в частни квартири за около 10 лв. на легло/нощ. В Хепи съм била само 1 път и нямам спомен за цените. Ние ходим по разни механи и там за по-малко от 20 лв/човек не можеш да вечеряш. Кафето се движи някъде от 40 стотинки до 2.50 лв. Това са цени за София, но предполагам във Варна през лятото не е много по-евтино. Както виждаш може и с малко, може и с повече и човек в крайна сметка се простира според възможностите си.

# 10
  • Мнения: 1 393
Ами аз не си спомням точни суми до стотинка, защото аз последно си бях преди около година- година и нещо, но само за мен и мъжа ми билетите бяха около $2000 (това от US). Там за около 20 дни изхарчихме някъде около $1500, а може би беше и повече. Но помня че си отидох с нагласата, че всичко в България е много евтино- сега мисля, че това е вече само мит.
Ние не сме плащали за спане в голямата си част (да кажем само няколко вечери за хотели на Сл. бряг и Рилски м-р). Не сме наемали и кола (аз не бих карала в БГ  Sick, но това е друга тема  Wink), главно таксита и малко частни междуградски рейсове. Ходехме много по ресторанти, които повечето не са скъпи, но накрая се събира, а имаше и някои, които бяха на доста високо ниво, вкл. и цените (пример: ресторант "Яфата" в София е невероятен, много хубаво направен традиционен български р-т, който препоръчвам, но и цените са високи).
За дрехи- много са по-скъпи и много по- некачествени, отколкото очаквах. Аз си купих не повече от две- три неща и то само български, останалото е абсолютни боклуци или невероятно завишени "маркови" артикули, които аз поне лично не видях никакъв смисъл да купувам от там.
Храната в супер маркетите ми се видя общо взето евтина, но ние си я купувахме доста рядко, та може би е заради това.

Това е което аз се сещам, ще се радвам да отговоря, ако имаш някакви по-конкретни въпроси.

 

# 11
  • Мнения: 456
На нас ни излезе много, но предполагам че от Европа е значително по-евтино.

Иначе в България е скъпо - дори ми се сториха някои работи по-скъпи от тук, колкото и странно да звучи. ..особено дрехи, дори хранителни продукти, ресторанти и т.н. За детските работи да не говорим.... Ами това е моето впечатление - приятна ваканция ви желая!

# 12
  • Мнения: 3 146
Чудя се от тази тема каква представа можеш да добиеш за разходите в Бг след като например един билет от Сащ е поне 1000 долара, а от Испания - 200-300. Да не говорим, че ти може да ходиш в Хепи,  друг в Шератон, трети на село, четвърти никъде. Ти може да си пазаруваш само " маркови" дрехи, друг български, трети да не пазарува от Бг. И много други коренни разлики.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
...Може и да отско4им до Балкана....нямам си напредстава какви са цените на хотелите, примерно по пътя към Стара Загора, ако стигна и до там де.
Да знаеш, че черената пътека до Стара Загора вече е опъната и те чакам Mr. Green
Ако вземат, че ти останат пари от тези дето сте ги заделили обади ми се...знам де да ги пръснеш Mr. Green
Айде идвай, че много искам да те видя и да се наплющим с бира Crazy

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Теи4ка,моята сметка е от лято' 2004та та не знам доколко Ще ти свърШи работа ,но все пак

самолетни билети за тримата ( детето беШе под 2 г) _ 750 еври
наем на кола в Бг за 18 дена_250 еври
две седмици на Сл.бряг за тримата (спане и храна)_около 1000 евро,но не сме ходили по4ти по заведения
в София да сме похар4или за една седмица около 200_250 евро
Не съм купувала дрехи нито други неЩа от Бг.
Зна4и обЩо към 2300. Хайде сложи ги грубо 2500 за престой 20 дена. newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт