За прохождането и провървяването?

  • 1 150
  • 13
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мили мами, искам да ви питам нещо. Моя син проходи на 9 месеца и половина, но още не е стабилен и все пада и залита.  Sad Въпроса ми е следния, колко време след като проходиха вашите човечета станаха стабилни и вървяха спокойно без много залитания и падания? Та колко време делят първите крачки от спокойното вървене? Или поне да не падат на всеки 5-10 крачки и да не залита като патета? Аз вече се отчаях, толкова време мина, а той още е нестабилен и не може да ходи без да има човек зад него да го пази за да не се удари. Целия е в синини и драскотини вече.  Sad Cry Поне да може да прави повече от 5-10 крачки спокойно без да падне или залитне.

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 18:48 от Tinka79

# 1
  • Мнения: 7 837
Казват, че когато децата проходят по късно, са по-стабилни, което е съвсем нормално. Може би му трябва още малко време, за да заякне достатъчно. Не би трябвало да се притесняваш.
Самуил проходи на 11 мес. и половина и след седмица вече тичаше.

# 2
  • Мнения: 1 685
Големият ми син проходи почти на година и месец.Но в момента в който се изправи и се тръгна.В смисъл никога после не лазеше или падаше.Аз си мислих, че като е направил днес две прави, утре ще направи 3 и т.н.Но не беше така.Явно си се пусна когато се усети стабилен.Рано му е още,не се притеснявай!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 146
Явно при всяко дете е различно при нас е както kamy7 си го е представяла, първият ден 3 крачки, след 2 дена 4. После почна да прави 30-40, но като падне на дупе си продължава с пълзене. А от 3-4 дена реши да се изправя и да продължава с ходенето. Че ще проходи е ясно. само дето ти се мъчиш и търчиш след него.

# 4
  • Мнения: 1 645
Синът ми проходи на 1 г и 1 м, но беше много стбилен.Буквално след 2 седмици вече тичаше.
Може би още не се чувства достатъчно стабилен, и му трябва още време,не се притеснявай

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това не ме успокоява особено, как може за толкова време да няма напредък. В началото правеше 3 крачки, но се пускаше по рядко, сега се пуска по често и прави повече крачки, но само толкова. Все гледа да се докопа за нещо за да се държи, вече ако няма за какво се пуска и то само ако има на близо мебели, че да може да се хване за тях като залитне. Струва ми се че мина много време за такъв малък напредък.  Cry Sad Аз вече се отчаях съвсем, хич не го виждам до няколко седмици да върви като голям човек, май не е нормално толкова бавно да напредва с ходенето?

# 6
  • Мнения: 1 629
Тинка, споко, ще се пуска за все по-дълго с времето и после като протича...отиде то Grinning Климчо проходи стабилно на година и два месеца, но това не му пречи и сега да пада постоянно Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 771
Няма защо да се отчайваш. Моят син проходи на 11 месеца, а правеше опити поне 2 месеца преди това. Дори и след прохождането имаше период около 1 месец, в който много често падаше, докато стане съвсем стабилен. На всичкото отгоре докато се учеше по-скоро тичаше отколкото да ходи бавно и спокойно. Този период наистина ми беше най-трудния, защото непрекъснато залиташе и вече не помня колко пъти се е прибивал и правил цицини.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя син проходи на 11 месеца и все още не се е стабилизирал, е не пада толкова често... Grinning
не се притеснявай ще се стабилизира  Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят син проходи на годинка,а ходеше стабилно някъде месец след това Peace

# 10
  • Мнения: 148
Дъщеря ми проходи на 10м и 1 седмица. Ходеше само навън (водех я на каишка Wink) Вкъщи не искаше да се пусне въобще - противно на всякаква логика. Близо месец и трябваше за да се отпусне да върви у дома. Затова и закъсняхме с прощъпулника. Просто иначе трябваше да го направим на детската площадка Mr. Green
Сега на година и 1 месец за първи път се престраших да я пусна навън без коланите. Все още сяда на дупето си отвреме навреме, но засега нищо фатално пу пу  Wink
Не бях се замисляла, но като гледам децата около нас, изглежда наистина колкото по-късно прохождат, толкова са по-стабилни. И аз се бях притеснила, че много време мина, а мен ме е страх да я пусна сама навън, но ето че след 3 месеца се справя.

# 11
  • Мнения: 603
На всички деца им отнема известно време, за да се научат да ходят стабилно. Ники се научи сравнително бързо, защото проходи късно. Просто много се беше упражнявал преди да се престраши да направи решителната стъпка.
Твоето бебче е се е осмелило доста рано - браво на него! Но е нормално, когато е мъничък да напредва по-бавно. Знаеш, че на тази възраст не един месец, а дори седмица има значение. Така, че когато навършите годинка, вероятно ще се справяте доста по-добре.
Доста изморително е постоянното държене за ръка, но какво да се прави всички минаваме през този период.
Успех, сигурна съм, че съвсем скоро ще се справяте много добре и безаварийно Laughing

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моят проходи на 10м. и почти до годинка го водех на каишка
защото беше много нестабилен.На моя приятелка бебето
проходи преди около 2 месеца и още е нестабилен, а са на
една възраст (1,5м).
 Не се притеснявай, всяко бебе е различно.  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 183
Ники се научи сравнително бързо, защото проходи късно. Просто много се беше упражнявал преди да се престраши да направи решителната стъпка.
И при нас беше така. Томи проходи доста късно - на година, 4 месеца и 5 дни:) Проходи късно, но стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт