Инфо за гинекологичен преглед

  • 1 237
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте на всички! Аз съм едно 20годишно момиче и искам да споделя притесненията си с вас! Ходих при гинеколог за профилактичен преглед. Той огледа влагалището ми с спекулум, но ми каза че ще се наложи повторен  обстоен оглед с валви. Това ме притесни още повече че гинекологът не ми каза защо. Каква е разликата между прегледа със спекулум и валви? Знам че валвите разширяват повече и има по-голям достъп. Моля ви за помощ!

# 1
  • Мнения: 9 092
Странно ми е, че гинеколог обяснява с какви инструменти се прави прегледа Sick
Аз ако исках да знам или да гледам- щях сама да си се преглеждам...

Идея си нямам каква е разликата, но мисля че не ти и трябва да знаеш, просто приеми че ти се налага повторен преглед.
А защо иска да прави втори преглед? Нещо обезпокоително ли има?

# 2
  • София
  • Мнения: 499
Не се притеснявай,няма страшно отностно начина по който ще те преглежда, въпросът е да си здрава и всичко да е наред.Желая ти успех Peace

# 3
Благодаря ви за отговорите! Мен ме интересуваше каква е разликата между прегледа със спекулум и валви. Ако някоя от вас знае нещо по този въпрос моля да сподели. Лекарят ми е много добър, но ми е неудобно да го питам за всичко. Той ми обясни че се налага обстоен оглед на шийката и затова трябва да използва валви. Страх ме е да не ме разшири. Валвите не се използват само при раждане? Rolling Eyes

# 4
къде ходи на лекар?че аз търся добра гинеколожка да ида за преглед

# 5
  • Мнения: 7 640
няма да те разшири, разбира се! Не се безпокой.

Общи условия

Активация на акаунт