официално освобождаване от ваксини

  • 1 118
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Първо да честитя на всички новата година и да ви пожелая много здраве и щастие през 2006!

Питането ми е към тези, които имат информация за официалното освобождаване от ваксини, а ако има минали по този път, желаещи да разкажат, още по-добре.
Решила съм на моите деца да сложа не ДТК, а само ДТ, както и да не слагам Тримовакс. Джи пи то обаче непрестанно ме тормози и ме заплашва с глоби и други разни санкции, особено когато има случаи на коклюш, морбили и т.н. Освен това рано или късно ще трябва да се направи, тъй че...

Знам, че се ходи на комисия, която заседава веднъж седмично един-два часа, даже знам денят, мястото и телефона.
Това, което искам да знам по-конкретно, а отказаха да ми обяснят, е:
  • какви документи ще са достатъчни - казаха ми да донеса "цялата документация", да де ама цялата документация е една бумага, написана от специалист, в който се препоръчва да не се ваксинира детето, трябва ли да се сдобия с още бумаги;
  • дали с първото посещение ще ги освободят окончателно или първо ще отлагат ваксините, демек ще ме разкарват няколко пъти;
  • като цяло какво е отношението на комисията.

Това е. Ще бъда благодарна, на всички, които споделят информация по горните въпроси bouquet

ПП Ако има значение - синът ми е на 2.7 (има 3 приема ДТ досега); дъщеря ми е на 1.1.

# 1
  • Мнения: 596
Водила съм малката на комисия само веднъж и ни отмениха ваксината Тримовакс със 6 месеца,а ДТК ни казаха да не правим,а само ДТ.Никакви д-ти не съм носила и не са ми искали,само книжката,с която получавахме диет. мляко от здр. каса.След като минаха 6-те мес. лич.лек. искаше пак да ни прати на комисия за Тримовакс-а,обаче аз звъннах до ХЕИ и от там ми казаха,че ако няма никакви симптоми за алергия можем да я ваксинираме,направихме я преди 2 мес.
Комисията не беше това,което очаквах-в един кабинет само с една лекарка, сестрата написа и ми обясни всичко,лекарката си преглеждаше едно дете и само се подписа. newsm78

# 2
  • Мнения: 3 506
Мama_emi, благодаря ти за информацията, не звучи много обнадеждаващо това за Тримовакса... Казваш, че си водила малката - преглеждаха ли я? На мен по тел ми казаха, че няма нужда да водя децата, само "цялата документация", да не би пък нещо да не съм разбрала  Thinking

# 3
  • Мнения: 596
Изобщо не я прегледаха,дори и на мен ми казаха,че детето мога да не го водя,но аз за всеки случай реших,че е по-добре да е с мен,за да не ме разкарват отново.Толкова е измислена тая комисия,че сама ще се увериш,като отидеш.

Общи условия

Активация на акаунт