Гурлясва ни оченцето

  • 2 939
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Али се роди на 05.08.2004 година. От тогава датира проблема ни с едното око - гурлясва. Доктора ни изписа лекарство мазахме 5 дни по три пъти на ден. За няколко дни след това има успех, но после отново се повтаря. На следващия преглед пак предписа същото още 5 дни. Нямаше резултат. За сега го промивам с превърена водичка, но днес е много зле-много гурлясва.
 Confused: Дайте идея какво да правя?
 Confused: Има ли някакви бабешки лекове?
 Confused: С какво да го промивам?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Pela
Али се роди на 05.08.2004 година. От тогава датира проблема ни с едното око - гурлясва. Доктора ни изписа лекарство мазахме 5 дни по три пъти на ден. За няколко дни след това има успех, но после отново се повтаря. На следващия преглед пак предписа същото още 5 дни. Нямаше резултат. За сега го промивам с превърена водичка, но днес е много зле-много гурлясва.
 Confused: Дайте идея какво да правя?
 Confused: Има ли някакви бабешки лекове?
 Confused: С какво да го промивам?


Пела, няма да стане с бабешки лекове!!! Отивай на доктор. Тук изписват едни капки с антибиотик - Тобрекс. Ама това се дава от лекар, а не може сам да си решиш да го слагаш. Най-д-бре е да идеш на лекар. Промивай с физиологичен разтвор, той е със състава на сълзите.

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
В никакъв случай не пръскай кърма в окото. Това е супер неправилно, защото в кърмата се развиват бактерии. По-добре направете консултация с очен лекар, а не с педиатър.
Успех и бързо оправяне

# 3
  • Мнения: 6 155
По-добре не прилагай никакви бабешки лекове, а отидете на лекар.
Разгледай, ако искаш и темата за запушените слъзни канали:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
Здравей,Пела!С риск да бъда оплюта ще кажа "кърма"!Моят син имаше същия проблем ,бях му купила и пастичка по препоръка на педиатърката, но тя не помогна, а майка ми ми беше  казала за кърмата преди това.Аз не го правех , но след като нищо не помогна(отвара от лайка,пастичката) реших да опитам и това!Изцеждах се и с капкомерче на момента капвах по една в оченце!С ръка на сърце казвам че това помогна много повече от другите две неща!
Това е моят съвет и моето мнение не го налагам на никой ,просто го споделям!!!
Усмивки и много поздрави от нас! Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 10 302
Доколкото знам кърмата помага само при конюктивит, но пак не е сигурно. Мойта бебка от раждането е със сълзящо оченце защото ни заразиха със стафилококи в болницата, добре че не послушах бабите за кърмата, че можеше и по-лошо да стане....

# 6
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Vache
Цитат на: Pela
Али се роди на 05.08.2004 година. От тогава датира проблема ни с едното око - гурлясва. Доктора ни изписа лекарство мазахме 5 дни по три пъти на ден. За няколко дни след това има успех, но после отново се повтаря. На следващия преглед пак предписа същото още 5 дни. Нямаше резултат. За сега го промивам с превърена водичка, но днес е много зле-много гурлясва.
 Confused: Дайте идея какво да правя?
 Confused: Има ли някакви бабешки лекове?
 Confused: С какво да го промивам?


Пела, няма да стане с бабешки лекове!!! Отивай на доктор. Тук изписват едни капки с антибиотик - Тобрекс. Ама това се дава от лекар, а не може сам да си решиш да го слагаш. Най-д-бре е да идеш на лекар. Промивай с физиологичен разтвор, той е със състава на сълзите.

Доколкото си спомням състава на "Тобрекс"-а,бе гентамицин,рисковано е да се приложи на толкова малко бебе и особено на "своя глава".Задължително преглед при очен лекар,ако трябва и при втори  иди...
всичко ще се оправи -кураж!

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз промивах големия ми син с лайка.С един памук от вънка навътре.И ние имахме този проблем много време.И сега още понякога му гурлясва особено ката му тече носа.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Нина
Доколкото си спомням състава на "Тобрекс"-а,бе гентамицин,рисковано е да се приложи на толкова малко бебе


Разбира се, че може когато се налага!!! Никой не е казал, че на своя глава, тъкмо обратното съм казала. Освен това там където се намира тя най-вероятно няма Тобрекс, а и да има никой няма да й го даде без рецепта. Просто казах какво правят тук в БГ

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: angi
Аз промивах големия ми син с лайка.С един памук от вънка навътре.И ние имахме този проблем много време.И сега още понякога му гурлясва особено ката му тече носа.


Angi, уточни, че отвън навътре означава от външния край на окото към слъзното каналче  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 15 216
Пела, моят съвет е ако има начин да направите микробиологичен анализ на секрет от оченцето. И моят Иво имаше проблем с едното оченце-течеше един жълтеникав секрет, който от ден на ден ставаше по-обилен и по-гъст. Педиатърката ни предписваше разни капки и мазила за по 10 дни, но положението ставаше все по-зле. Когато най-после миряса и се съгласи на такова изследване се оказа, че имаме стафилококи за спомен от родилното и че нищо от предписаните лечения не е било в състояние да реши проблема. След като излезе този резултат тя ни насочи и към детски очен лекар. Това е другото нещо, което ти препоръчвам-обърни се към специалист. Офталмологът ни предписа 2 вида капки-слагахме 5 дни едните, 5 дни другите и 2-месечните ни мъки се свършиха. А да не ти казвам, че офталмологът ни каза, че доста сме закъснели и че е трябвало да се обърнем към специалист още при появата на проблема. Слава богу, всичко приключи добре.
Пак мнение на офталмолог-никаква кърма в очите! Аз и това бях пробвала в отчаянието си Embarassed  Embarassed  Embarassed  Отнесох яко мъмрене!

# 11
  • Мнения: 8 769
Пела, Vivi е права. Офталмолог! Капки без предписание не слагайте. Ние имахме подобен проблем - изписаха ни едни капки Офталмосептонекс, от тях мина, после пак започнаха секретите. Изписаха ни Тобрадекс или нещо подобно, но след като прочетохме, че има антибиотик вътре-не ги слагахме в очето. Промивахме го само с преварена вода. Мина си.
Добре е обаче при задълбочаване на проблема да се приемат стъпките, препоръчани от Vivi! Не се бавете!

# 12
  • Мнения: 182
И аз като всички мисля, че трябва лекар да види оченцето. И ние имахме такъв пеоблем. Предписаха ни капки с пречистен антибиотик "Garamycin" и да масажирам ( основата на носа, началото на очите Wink ). Аз ги почиствах и с преварена лайка, но в посока от носа към ушите, в болницата ми казаха ВИНАГИ така да почиствам очите с памуче, за всяко око различно ( е там не ми препоръчаха лайка де:))
Скорошно оппавяне!

# 13
  • Мнения: 2 655
Zo,
би ли обяснила как по точно да МАСАЖИРАМ?

# 14
  • София
  • Мнения: 10 302
Виви, а към кой офтомолог ви насочиха, че ние още се мъчим с гадинките  Cry

Общи условия

Активация на акаунт