Как да се избавя от скуката?

  • 1 247
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Здравейте всички бъдещи и настоящи мамчета:) Бременна съм в 20-та гс и понеже работя във вредни за здравето условия, трябва да си остана вкъщи до края на бременността. В началото всичко беше ок- намирах си различни забавления, ходех на разходки, обаче сега (последните 1-2 седмици) направо откачам! Чудя се какво да правя, броя секундите, оставащи до завръщането на съпруга ми от работа и той като си дойде аз вместо да го посрещна щастлива, започвам да рева колко съм смотана, как нищо не става от мен, защото не се занимавам с нищо и т.н. Той винаги ме успокоява, гушка ме и ме целува, но не мисля, че му е приятно такъв да бъде краят на напрегнатия му ден.
Помогнете, кажете с какво се занимавате вие през деня? Дори ще ми е приятно, ако искате да се съберем на едно следобедно кафе или на един обяд, за да се запознаем, да разменим мисли , идеи и т.н.
Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 6 472
Поради проблеми в 20 г.с ме приеха в болница и след като излезнах повече не ми дадоха да ходя на работа. Честно казано проблеми със скуката имах само първите 10 дни, докато превключа от работен на релаксираш режим:) После ми беше направо супер - четях книжки, излизах на срещи с други бъдещи майки, отдадох се на всъвъзможни хобите, за които винаги съм съжалявала че нямам време - рисувах, готвех, плетях, шиех и какво ли още не. Това беше най- спокойният момент от живота ми и сега се радвам на една прекрасно кротко и невероятно спокойно бебче Wink

# 2
  • Мнения: 2 309
И аз така! Вече почти два месеца съм в нас и откачам от скука. Особено в началото като не смеех да мръдна от леглото, ама сега го карам по-смело. Иначе какво правя - ровя се в Интернет, каня приятелки вкъщи, спя много и през деня, гледам телевизия, филми, чета едни дебели фентъзита, чистя на по парче, чат-пат готвя, излизам на кратки разходки за по час, непрекъснато пренареждам нещо по къщата и така. Но общо взето и аз само чакам мъжа ми да се прибере. През няколко дни излизаме вечер да видя що бяха това хора. Общо взето станах много отпусната и лесно се уморявам, докато преди бях много по-стегната и тонизирана. ама щом е за бебо Wink

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ето една девойка от моята "партия" !!!!.Аз също бях така през бременността,а  сега е още по-зле,защото се съобразявам с бебчо.На мен проблемът ми е че не мога да стоя на едно място и всичко ми омръзва страшно бързо.Пробвала съм четене,гледане на телевизия,разходки,гимнастика,ходих на работа до 7 месец от бременността,дълги разговори по телефона.Това е нормално явно е от темперамента,а и от бременността,не се чувствай виновна.Аз живея в Зона Б-5,ако ти е близо можем да се видим,ако не си в София имам  ICQ номер,който е в профила ми.До скоро

# 4
  • Мнения: 3 423
Zapochni da uchish nov chujd ezik, naprimer frenski, otnema dosta vreme, che ne e ot naj-lesnite. Az se molja za povechko svobodno vreme.

# 5
  • Мнения: 1 733
Пропуснала съм да допълня в профила си, че съм от София, веднага оправям пропуска:)

# 6
  • Мнения: 1 493
Имаш интернет - светът е пред теб ! Каквото си помислиш,  можеш да го имаш !

# 7
  • Мнения: 3 331
От началото на четвъртия месец съм си вкъщи. Трудно и скучно ми беше само първите една-две седмици. Оттогава се чувствам прекрасно - е, не винаги... Но определено има много малко, да не кажа почти няма моменти, в които да ми е скучно. Работата ми по принцип е много напрегната, изпълнена с твърде много хора, отговорности и задължения и в момента се наслаждавам изцяло на почивката/едва ли друг път ще имам такава възможност/.
Намирам време за толкова много неща, които винаги съм оставяла на заден план... Интернет на първо място може би, освен това чета много книги и списания. Къщата ми никога не е била толкова подредена и уютна. Усъвършенствам английския си...
Дори срещите с приятели и излизанията не ми липсват. Харесва ми да съм сама със себе си.

# 8
  • Мнения: 1 410
Прави всичко, което няма да можеш да правиш като се роди детето! Излизай с приятели, разхождай се, кисни с часове в някое кафе и т.н. Ако не ти се излиза, мотай се във форума. Тук няма да ти е скучно.

# 9
  • Мнения: 2 663
Мила,аз не работя от началото на юни месец-спрях веднага щом разбрах,че съм бременна.'айде лятото мина бързо-хубавото време,сватба,море и т.н. но сега понякога и аз полудявам.Иначе и аз като всички вися пред компютъра,гледам тв,чета,излизам тук там с приятелки(което ми е забранено,трявба да не мърдам от леглото)Сега започвазм да оправям едни документи ,които ми искат в университета ...и така все си намирам някакво занимание...писва седенето вкъщи,но се издържа.Имай предвид,че преди да забременея съм си седяла у дома само вечер след 12-1 ,не ме свърташе почти ,а и мъжа ми не е домошар.Опитвай се да внивкаш във всяко едно нещо и постепенно то ще ти става интересно...

# 10
  • Мнения: 218
Сега най-добре се излежавай, поспивай и си почивай, че после няма да можеш baby_neutral

# 11
  • Мнения: 1 440
Много ми е познато това.Аз от 2-рия месец бях в болнични.В началото се побърквах,но после много бързо си намерих занимавка,запознах се с други бременни от тук и си изкарах супер.Не съм се спирала изобщо,срещи и разходки.
Мога да ти дам идея да ходиш на училище със сп.9 месеца.За мен и това време беше много полезно.
Леко бременеене ти желая! Grinning

# 12
  • Мнения: 130

Здравей, аз започнах да шия гоблен, никога преди това не бях шила и си мислех че няма да се справя, но се получи, бях се вманиачила, мъжа ми се притесни че детето му ще стане шивачка! Като го завърших започнах пъзел!Все неща, които ще ти останат като спомен!Гоблена сега ми краси камината! Успех и леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 401
Най-важното ако прекарваш повечко време из форумите - чети избирателно!  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Първо леко раждане да ти пожелая и да се похвалиш после Simple Smile
Прави висчко което ти душа иска, защото малкото човече после ще изисква цялото ти внимание Simple Smile
Късмет   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт