Червени петна под очите при ядене на пюрета и попара

  • 7 576
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4
Здравеите майки,
нашата Лора е на 8 месеца и от 6 месеца я захранихме с пюрета. Отначало нямаше никакви проблеми докато давахме зеленчуци. Когато въведохме обаче плодовете започнаха да ни се появяват едни червени петна под лявото око. Характерното за петната е че се появяват само ако сме дали повече от 40 грама. Ако дадем по-малко не се появяват. Другото характерно за петната е че изчезват буквално за 1 мин след като спрем да даваме от храната. Педито ни каза че е алергична реакция към плодовете които сме пробвали да даваме - Ябълка и Круша, и ни посъветва да спрем за известно време. Това и направихме 2 седмици не сме давали вобще полове. После пробвахме да дадем сливи и от тях по същия начин, първите дни докато даваме под 40гр няма проблем но в последствие като надвишим се появяват. Почнахме да си мислим че може да е от пюрето и купихме на друга марка и пак същото се получи. По принцип купуваме от по реномираните марки като Gerber и Hipp. По-късно като давахме месо се получи същото и от пуешкото, иначе от заешкото и пилешкото не се получава. Днес се случи и от попарата със сухари на Hipp, в която слагаме само сухари, вода, сирене и масло. В крайна сметка ни се получават от Ябълки, Круши, Сливи, Банан, Пуешко и Попара със сухари. Искам да попитам дали на някой друг му се е случвало дали наистина е алергична реакция и вобще всякаква информация би ми била полезна.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 386
Ние тепърва започнахме със захранването,но бих те посъветвала хубаво да разгледаш какво е съдържанието на пюретата,защото знаеш,че на етикета пише едно, а на гърба в съдържанието още 100 неща са добавени.Виж дали има съставка,която да я има във всички пюрета.От нея може да получава алергия  Peace 

# 2
  • Мнения: 15 379
На мен ми е странно - все петна под лявото око. И все ако се надвиши количеството над 40 грама.
Ако има алергия към нещо си, тя ще се прояви и от 5 грама.
Възможно е да си въобразяваш.

# 3
  • Мнения: 4
За съжаление не си въобразявам, петната се появяват съвсем ясно с изчезват за минута две след като спра да давам от въпростната храна. Днес се получи и от кус кус. Никой ли е нямал подобен проблем?

Прегледах пюретата и нямат обща съставка освен ако не са я написали.

# 4
  • Мнения: 15 379
Минута-две изобщо не са критерий за преминаване на алергична реакция.
Възможно е просто бебето да се поти и напряга при храненето и от това да излизат тези петна.
Това важи с особена сила, ако детето е с много бяла кожа.

# 5
  • Мнения: 27 524
За минута-две организмът не може да реагира толкова бързо. Нали ако е от храната и е алергия някаква, в стомаха вече има попаднала от същата храна и тя тепърва ще се обработва и ще дава реакция. Самият процес на спиране на храненето и след минута да няма реакция - определено не е от самия вид храна.

# 6
  • Мнения: 4
Разбрахме по метода на изключването че от сиренето в попарата и от сметана в пюрето със спанак се получава. За пюретата от плодове така и още не ни е ясно - пробвахме да сварим круша и от нея нищо не стана.

# 7
  • Мнения: 18
Може би наистина както е казала  Sourcherry  тези петна да са от напрягане. Моето дете като много се ядоса и се напрегне да крещи ,също му избиват петна по лицето , но буквално секунди след като се успокои изчезват.

# 8
  • Мнения: 4
Благодаря на всички които коментираха. Така и явно няма да го разберем какво е и ще се надяваме да го израсте

# 9
  • Мнения: 1
spoonbg,имаме същия проблем с дъщеря ни и не мога да намеря нищо подобно в интернет.Дъщеря ни е на почти 8 месеца и по същия описан от теб начин,се появяват червени петънца под дясното око и под лявото по-малко.Петната избиват при втората лъжичка и изчезват 10 мин.след хранене,с ябълка,круша,слива и кисело мляко.Педиатърката каза,че била бяла и нежна...или при усилията,които правила...,но ми се иска да я заведа и да я нахраня пред нея,че да види за какво става въпрос...Та въпроса ми е /виждам,че вашето дете е по-голямо/,дали вече го преодоляхте този проблем???

# 10
  • Мнения: 68 570
Към авторката на темата - това е алергична реакция. Ние сме с АБКМ /алергия към белтъка на кравето мляко/ още от малки, изчела съм доста по темата за алергиите, както съм и говорила с доста лекари, вкл. и алерголог...

На нас също ни се появяват червени петна, от диня и пъпеш примерно, и изчезват до 20 мин. след хранене. Хубаво е да не насилваш нещата и да не даваш от проблемните храни. Peace

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте ние сме на 4 месеца  и имаме проблем с тези петънца по лицето.Получи ми се при пиене на сок от ябълка,круша пюрета от ябълка,круша,кайсия,праскова  понякога от тиква от купени и домашно приготвени от плодове от градината не пръскани с препарати.И при нас се появяват при 4-5 лъжичка и 10-15 минути. след хранене изчезват петната са само по лицето без по тялото и си чудя алергия ли е или е много емоционален докато се храни с лъжичка и затова излизат,той е много беличък  и с нежна кожа дали и това не е от значение,защото на една мама детенцето и е мургавко и като яде морков и тиква личицето му става със силно изразен оранжев отенък.Ще се радвам ако повече се пише по темата  Wink

# 12
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Вероятно се получават, щото е много бял.

# 13
  • Мнения: 27 524
ние сме на 4 месеца  и имаме проблем с тези петънца по лицето.Получи ми се при пиене на сок от ябълка,круша пюрета от ябълка,круша,кайсия,праскова  понякога от тиква

На 4 месеца, когато трябва бебето да е само на мляко, ти си давала вече всички тези неща  #Crazy ooooh! Ужас  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 2 104
ние сме на 4 месеца  и имаме проблем с тези петънца по лицето.Получи ми се при пиене на сок от ябълка,круша пюрета от ябълка,круша,кайсия,праскова  понякога от тиква

На 4 месеца, когато трябва бебето да е само на мляко, ти си давала вече всички тези неща  #Crazy ooooh! Ужас  Rolling Eyes

На 4 месеца може постепенно да почнеш да захранваш, а ти вече си му дала сума неща. Карай по-леко.

# 15
  • Мнения: 7
личната ни лекарка каза да го захраня от толкова рано,даже ме накара на  края на 2 ри месец да му дам сок и каза че не е рано едно време така сме били гледани ....... но аз изчаках и започнах от сега 4 месец да му давам сок и пюре.Чесно казано вече незнам кой да слушам това ми е 1во дете и нямам опит признавам!

# 16
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Прочети из нета.Има много информация относно по-късното захранване.За съжаление много педиатри в Бг все още препоръчват даването на сок от толкова рано.

# 17
  • Мнения: 15 379
adiM, задължително е да спреш соковете. Бебето е много малко.
Опит се добива с четене и прилагане - чети, чети, чети.
Тук има безкрайно много информация за захранването, подходящите храни по възраст и пр. Просто търси и чети.

# 18
  • Мнения: 7
ходихме на доктор и ни казаха че проявява алергична реакция към ябълка и морков,направихме пълна кръвна картина и др изследвания и всичко е нормално явно не му понасят плодовете аз също не обичам плодове и може да се е метнал на мен за жалост.Докторката ни написа как да се захрани мъника и кое след кое да следва за сега съм доволна вече направихме 5 м и започнахме с зеленчуково-месните пюрета като го захраних със заек първо по инструкции.В рамките до 6 м трябва да е ял от всички месни пюрета и да започнем с каши в 6м като 1во и безглутеновата и след това с глутен.
Пак ми се виждат ускорени нещата и се чудя дали да не забавя малко нещатата Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 114
Страшно ускорена схема. Месо се въвежда 7-8 м. Как така до 6-ти месец трябва да е яло бебето от всички меса  Crazy! Това е лудост.

# 20
  • Мнения: 15 379
Ади, а как разбраха, че има реакция към ябълка и морков?
Ужасно е да се дадат такива препоръки за форсирано захранване и то при предполагаема алергия.

# 21
  • Мнения: 56
Абсолютно същото ни се получава ,когато ядем пюрета на HIPP - ябълка и круша,слива и то след като няколко пъти ги е яла без реакция!?!,както и от червена чушка вкарана в зеленчуковото пюре(от частна кухня).Засега само от Гербер и Бебевита нещата са ок.Първо под очите се надигат пъпчици ,които почервеняват,почти до лилаво,в рамките на 15-20м.,изчезват след около 2-3 часа.Определено е реакция от храна,захраних след 5.5месеца,но честно казано не съм внимавала много.Случвало се е и пъпки по бузките(някое друго лишейче по кожата).Тя ще навърши скоро 7м.Питах педиатърката,тя ги видя и отсече,да реакция е и НИЩО.Не ме е карала да спирам храни изчакване и тн....

# 22
  • Мнения: 3 114
Личната не е вся и всьо! Ако това продължава е хубаво да заведеш детето на алерголог и дерматолог /особено за лишейчетата!/.

# 23
  • Мнения: 56
Това ми е второ дете ,седем години по-късно....нещата се повтарят,наследствено обременени от бащата....С първото  (момче) то не бяха алерголози,дерматолози  това не яж,онова не яж,мажи с всякакви щуротии(най-доброто от които излезе Ексипиал серия,естествено спряна,защото е прекалено сполучлива и действаща),в крайна сметка нещата се израснаха,а изхабих куп нерви и притеснения.В случай ,че нещо ме усъмни повече от нормалното се реагира.

# 24
  • Мнения: 3 114
Ексципиал ползвахме и ние, защото мойто има атопичен дерматит.
Маринела, дано бързо премине  Peace.

# 25
  • Мнения: 56
Дано,благодаря!И последно по темата:)Давам сок от ябълка -изцеден,сутрин.Няма реакция-цветя и рози:)Давам тази сутрин(някаква полска ябълка от Фантастико,кой знай как е обработвана до тук) и след 2 часа бузите пламнали червени(без петна под очите).Обаче сега си мисля,понякога нещата са комплексни,чакаме да избият горни 2 зъба,навън температурите падат много ниско(кожата пак реагира),хоп някой алерген покрай храната,имунитета спада покрай тази история и така нататъка....докато пораснат и започнат другите проблеми:)

# 26
  • Мнения: 3 114
Оу, много е агресивен изцеденият сок към стомахчето  Stop. Давай пасиран плод - в него има и сок и пулпа. Сега се сещам, че мойто до 10-11 месец беше с изринати бузки след пресни плодове и зеленчуци. Обривът си оставаше за дни. Според личната беше реакция от химикалите, с които неизбежно се обработват.

# 27
  • Мнения: 456
Аз тук да питам нещо извън темата:Може ли да  прави алергична реакция от нещо ако са  силно зачервени и сухи бузките?В момента се захранваме с месни пюрета,и  с глутенови каши?Благодаря

# 28
  • Мнения: 15 379
Аз тук да питам нещо извън темата:Може ли да  прави алергична реакция от нещо ако са  силно зачервени и сухи бузките?В момента се захранваме с месни пюрета,и  с глутенови каши?Благодаря

Не може така - хем нови меса, хем глутен-съдържащи.
Или въвеждаш основните видове меса или глутен-съдържащи за около месец време.
Та може и от това да е.

# 29
  • Мнения: 456
Аз тук да питам нещо извън темата:Може ли да  прави алергична реакция от нещо ако са  силно зачервени и сухи бузките?В момента се захранваме с месни пюрета,и  с глутенови каши?Благодаря

Не може така - хем нови меса, хем глутен-съдържащи.
Или въвеждаш основните видове меса или глутен-съдържащи за около месец време.
Та може и от това да е.




В момента,като казвам,имам впредвид,че  сме се захранили,остава ни само заешкото да  въведа.Бузките му стават  така,по различно време на деня!Дали да  го заведа на кожен лекар,понеже и по бедрата му има леки пъпчици,в  смисъл като поизсъхнало стоят Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 3 114
Заведи го  Peace.
Гоги също има от време на време сухи пъпчици, които не се виждат, само се напипват. Започват винаги по краката. Ако не се третират, започват да го сърбят и стават червени. Това е така откакто е на годинка.

# 31
  • Мнения: 456
Заведи го  Peace.
Гоги също има от време на време сухи пъпчици, които не се виждат, само се напипват. Започват винаги по краката. Ако не се третират, започват да го сърбят и стават червени. Това е така откакто е на годинка.


Какво се  оказа при вас?

# 32
  • Мнения: 3 114
Докторът каза, че детето е с много чувствителна кожа. Къпем го само със сапун Ла Рош, мажем го с Липобаза или Синхробаза. Перилните препарати, които ползвам са Сензитив.
Но не взимай, това което ти казвам като достатъчно  Peace. Неко го види дерматолог.

# 33
  • Мнения: 456
Докторът каза, че детето е с много чувствителна кожа. Къпем го само със сапун Ла Рош, мажем го с Липобаза или Синхробаза. Перилните препарати, които ползвам са Сензитив.
Но не взимай, това което ти казвам като достатъчно  Peace. Неко го види дерматолог.


Да разбрах!Аз се притеснявам да не прави алергия от някоя храна!Но ще го заведа!Благодаря много Peace

# 34
  • Мнения: 3 114
Алергията се проявява с много симптоми, не само с обрив, обикновено. Дано не е това при вас!

Общи условия

Активация на акаунт