Колко струва да бъдеш добре поддържана жена?

  • 8 510
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Колко ви струва поддръжката на месец? Колко пари харчите за себе си - козметика, дрехи, фризьор, ала-бала?
Смятате ли че липсата на пари може в някои случаи да бъде оправдание за онези жени, които се занемаряват?
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?

# 1
  • Мнения: 141
Ami da smetnem minimalnoto i nai-neobhodimoto:
kola-20 lv
frizior 30/podstrigvane i boqdisvane/, ve4e zavisi dali ima izsushavaniq i kolko-sredno po 10 lv

 I kato slojim vsi4kata kozmetika, bez koqto ne mojem gi izkarvam nqkade kam 100!
Napravo si e cifra, i tova vseki mesec Imp
Ama nqma kak Sunglasses

# 2
  • Мнения: 2 006
АБСОЛюТНО ЛИПСАТА НА ДОСТАТЪ4НО СРЕДСТВА НЕ МОЖЕ ДА Е ОПРАВДАНИЕ,ЖЕНИТЕ СМЕ ДОСТА ИЗОБРЕТАТЕЛНИ Embarassed ИМА ЛИ ГО ЖЕЛАНИЕТО Grinning КАКТО КАЗВАТ СТАРИТЕ ХОРА"ДУПЕ ЗНАЕ 2 И 200"АЗ ЛИ4НО СЪМ ИМАЛА ПЕРИОДИ НА СТРАшЕН "ГЛАД".НО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ИЗОСТАВЯЛА-ТОВА СПОРЕД МЕН Е ЛИПСА НА УВАЖЕНИЕ КЪМ САМАТА МЕН Grinning НЕ МОГА ДА КАЛКУЛИРАМ ТО4НО,НО НЕщАТА БЕЗ ,КОИТО АЗ НЕ МОГА СА;ФРИЗЬОР,КОЗМЕТИК(2 ПЪТИ МЕС.)ФИТНЕС(ПРЕДИ НЕ СЕ ЗАНИМАВАХ,НО СЕГА СЪМ МАНИЯ)САУНА(3,4 ПЪТИ МЕСЕ4НО)КОЛА МАСКА,ПЕДИКюР(ПРАВИ МИ ГО ПОЗНАТА,ИНА4Е НЕ ХОДЯ)-ЗА ВКЪщИ-АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ,НЕ СЕ ГРИМИРАМ МНОГО,НО СПИРАЛА,ГЛАНЦ И РУЖ СИ СЛАГАМ,ДРЕХИ СИ КУПУВАМ 4ЕСТО,НО НАЙ СЪМ МАНИАК НА ОБУВКИ,МАЛЕ КАК ГИ ОБИ4АМ Grinning ТОВА ЗА МИНИМУМА НЕ ГО РАЗБРАХ Embarassed НО КАКТО КАЗАХ ПО ГОРЕ ,ВЪПРОС Е НА САМОУВАЖЕНИЕ GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

# 3
  • Мнения: 5 500
Цитат на: A.A.M.Belev
GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

Защото пишеш с Caps Loka-a Wink

# 4
  • Мнения: 2 006
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: A.A.M.Belev
GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ

Защото пишеш с Caps Loka-a Wink
Еее,благодаря,голяма съм....няма да се нау4а,как се работи с това 4удо Wink

# 5
  • Мнения: 8 769
Напоследък все по-малко. Затягаме коланите, че бюджета много отъня! Sunglasses

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Цитат на: A.A.M.Belev
АБСОЛюТНО ЛИПСАТА НА ДОСТАТЪ4НО СРЕДСТВА НЕ МОЖЕ ДА Е ОПРАВДАНИЕ,ЖЕНИТЕ СМЕ ДОСТА ИЗОБРЕТАТЕЛНИ Embarassed ИМА ЛИ ГО ЖЕЛАНИЕТО Grinning КАКТО КАЗВАТ СТАРИТЕ ХОРА"ДУПЕ ЗНАЕ 2 И 200"АЗ ЛИ4НО СЪМ ИМАЛА ПЕРИОДИ НА СТРАшЕН "ГЛАД".НО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ИЗОСТАВЯЛА-ТОВА СПОРЕД МЕН Е ЛИПСА НА УВАЖЕНИЕ КЪМ САМАТА МЕН Grinning НЕ МОГА ДА КАЛКУЛИРАМ ТО4НО,НО НЕщАТА БЕЗ ,КОИТО АЗ НЕ МОГА СА;ФРИЗЬОР,КОЗМЕТИК(2 ПЪТИ МЕС.)ФИТНЕС(ПРЕДИ НЕ СЕ ЗАНИМАВАХ,НО СЕГА СЪМ МАНИЯ)САУНА(3,4 ПЪТИ МЕСЕ4НО)КОЛА МАСКА,ПЕДИКюР(ПРАВИ МИ ГО ПОЗНАТА,ИНА4Е НЕ ХОДЯ)-ЗА ВКЪщИ-АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ,НЕ СЕ ГРИМИРАМ МНОГО,НО СПИРАЛА,ГЛАНЦ И РУЖ СИ СЛАГАМ,ДРЕХИ СИ КУПУВАМ 4ЕСТО,НО НАЙ СЪМ МАНИАК НА ОБУВКИ,МАЛЕ КАК ГИ ОБИ4АМ Grinning ТОВА ЗА МИНИМУМА НЕ ГО РАЗБРАХ Embarassed НО КАКТО КАЗАХ ПО ГОРЕ ,ВЪПРОС Е НА САМОУВАЖЕНИЕ GrinningП.С.-ЗАщО МИ ИЗЛИЗАТ ГОЛЕМИ БУКВИ?еХ,4Е СЪМ НЕГРАМОТНА Embarassed ПОМАГАЙТЕ


Ходенето на всички процедури сигурно отнема доста време!  Shocked
Добре, че природата е била  благосклонна към мен, че с тоя мързел на какво ли щях да приличам....
ФРИЗЬОР кастря сама като ме хване нервата, веднъж годишно се налалга фризьора да оправи пораженията
КОЗМЕТИК нямам нужда засега
ФИТНЕС не си падам по физически усилия, стълбището ми е гимнастика
САУНА не ми понася
КОЛА МАСКА справям се сама с епилатора
ПЕДИКюР - сама
маникюр - сега не нося заради бебетата
АНТИЦЕЛУЛИТЕН ГЕЛ,КРЕМ ЗА РЪЦЕ И ЛИЦЕ,МАСКИ ЗА КОСА,ТЯЛО И ЛИЦЕ не ползвам  Embarassed
гримирам се, мания към червила - налични около 70 броя; към бельо също, гони бройката на червилата  Rolling Eyes
ДРЕХИ последните 2 години все бременна, още уточнявам размера, искам в по-малък да вляза (42 бг)
обичам ОБУВКИ с висок ток, но сега няма къде да ги нося и само си ги гледам по магазините

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не харча много за себе си, с изключение на дрехите.
Фризьор- 2 пъти в годината за цъвтежи и поддържане на кичурите- общо 40 лв. годишно
Козменик- 0
Фитнес, сауна, масажи, солариуми- 0
Маникюр, педикюр- 0
Спирала- 3 бр. годишно, към 10 лв., червила- 1-2 бр. годишно- около 8 лв., фон дьо тен и пудри 1 бр., към 5 лв., моливи за уста и очи към 5 бр- 10 лв.
Парфюми- скъпи, но икономично ползване- към 50 лв.
Значи за цяла година цифрата излиза около 130 лева.
Довечера ще кажа на мъжа ми каква икономична съпруга си има!!!

# 8
  • Мнения: 1 417
Ами, хич не е малко, като се замисля!Фризьор - боядисване ~75лВ, ама за това не ходя всеки месец
Фитнес, когато ме обземе ентусиазма за по 2-3м. годишно ~30лв. на месец, добре че съм слаба откакто се помня
Гримове - спирала, фон дьо тен, руж ~100-150лв годишно
маски - 40 лв годишно, ама си правя и разни домашни
/не включвам периода на бременноста - само за косата вчера дадох 80 лв за ампули и витамини/
маникюр от дъжд на вятър ~6лв на месец
кремове за лице - 2бр. годишно ~60-80лв.
Парфюмите няма смисъл да ги включвам те са си цифра, а за дрехите въобще да не говорим...Добре, че тати е грижовен и ме подпомага в покупките за добър външен вид /особенно през бременноста следеше нон стоп дали се мажа ,дали имам още кремове или трябва да се купуват нови/. Ама наистина баба знае 2 и 200, и с по малко пари пак можеш да изглеждаш добре, ама с повече усилия!
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Хм - не съм се замисляла  Sad

-фризьор - 25 лв. на 1 -2 месеца + боя 15 лв.
-козметика - декоративна+шампоани+нещо за мъжо да не е капо Twisted Evil  - около 40 лв. пак за същия период
-обезкосмяване - с епилатор, кола на триъгълника - 8 лв.
-обаче ходя на плуване и щото съм несериозна не си вземам карта - та 5 кинта на ходене - за месеца 25-30;
-бельо- м-м--м-м-м - слабост, ама нещо напоследък обикалям по разпродажби - максимум 50 лв на месец ;
кремчета - Нормадерм на Виши + п-в стрии на Виши - 60-70 лв. за 2 месеца (сега ползвам за лице същата ерия ама на Ейвън - икономии братче Stuck Out Tongue )
дрешки, обувки и парфюмчета - допреди 4 месеца - само от чужбина, защото много пътувах и от командировъчнте почти всичко си вземах - там бях на абс. далавера
 Sad
тенис - 1-2 в месеца - 12 лв.
друго не мога да се сетя   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 205
Аз съм доста икономична.
На фризьор ходя от пролетта и то само за подстригване - преди това майка ми ми беше фризьор - досега 10 лв; боядисването и маските си ги правя сама.
Козметик - не, справям се сама, епилация - също, маникюр и педикюр също;
Голям фен съм на бялата козметика и парите ми отиват най-вече за нея; може би от началото на годината досега съм дала 150 лв - 200 лв
Общо взето съм от кръжок сръчни ръце и сега-засега съм доволна от себе си. Няма да се сменям Laughing
Дрехите и обувките не влизат в тази сметка, щото са си необходимост, може да ходя без грим и кремове, ама няма как да ходя гола и боса...

# 11
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lilita
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?


Зависи от вида и излъчването на жената. Предпочитам да съм със здрав, а не маскиран вид.

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: bobolenta
Цитат на: lilita
И какъв е минимумът за да може може една жена да бъде наречена ''поддържана'' ?


Зависи от вида и излъчването на жената. Предпочитам да съм със здрав, а не маскиран вид.

Е, чакай сега, кой говори за маскиране? Ами че то и за да си здрава, пак трябва " поддръжка" Grinning

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Туфи
Е, чакай сега, кой говори за маскиране? Ами че то и за да си здрава, пак трябва " поддръжка" Grinning


Да, така е, но маникюр, педикюр, козметик, в някои случаи и фризьор, сауна, фитнес и т.н. не са задължителни елементи. В смисъл, че и с малко можеш да изглеждаш добре, стига да имаш основата, да си сръчен и да не те мързи. Иначе всяка жена обича да се глези - то е ясно. Grinning Да уточня:

Фризьор - много рядко /т.е. веднъж в годината примерно, косата ми не цъфти/, само за смяна на имиджа, иначе основно сама се фризирам, от няколко години не се боядисвам, иначе и това сама правех /на коса 95 см/. Маски за коса не ползвам.
Маникюр и педикюр - сама
Козметик - сама, иначе ползвам крем за лице, два пъти в месеца - маска за лице, спирала, червило или гланц. Фон дьо тена го влача сигурно от година. Моливи ползвам рядко, и то само за устните. На очите слагам сенки, но мноооого рядко, само за поводи някакви. Очна линия и молив за очи не ползвам.
Фитнес - не ползвам. Преди тичах в парка през ден, но сега избягвам, защото не искам да отслабвам повече.
Сауна - понася ми перфектно, но в момента не мога да си го позволя, а и не искам по гореизложените причини с теглото.
Обезкосмяване - епилатор и бръснач - сама. Не че не мога да си позволя кола, но тая болка в деликатните зони не мога да я изтърпя /за което много съжалявам Close /, уверих се. Лосион за тяло ползвам от дъжд на вятър /засега/.

Не съм го смятала в цифри, защото купувам когато и от каквото имам нужда, а цената и съответно продукта го избирам според възможностите си в настоящия момент.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт