Последваща формула = адапте?

  • 448
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Купих плодова каша на Хип в картонена опаковка /праскови+кайсии/ и пише, че е с мляко последваща формула. Какво ще рече това - с адаптирано ли е, или с прясно /още пише, че е обезмаслено/?

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С адаптирано предполагам или сухо мляко
Изключвам да е с прясно

# 2
  • Мнения: 1 722
 Shocked е каква е разликата между сухо и прясно - сухото пак е прясно ... мисля  newsm78 ...

# 3
Означава, че е със сухо прясно мляко. Но защо те притеснява това, ако нямате алергия към кравето мляко, няма проблем.

# 4
  • Мнения: 3 506
Не знам какво точно значи "последваща формула" - предполагам поредното замазано наименование на обикновено сухо мляко. Преди време се скъсах да търся бебешка каша с адаптирано мляко, но така и не намерих такава...

# 5
  • Мнения: 1 722
кашите на Милупа са със сигурност с адапте, но струва почти двойно на Хипската

# 6
  • Мнения: 6 243
С израза "follow-on formula" в английския обикновено се означава млякото, предназначено за хранене на големите кърмачета. Демек не е напълно адаптирано, а частично. Това от филологическа гледна точка. По информация от солственичка на магазини в СЗ, която много се интересува и винаги ми е давала коректна информация, инфото за кашите на Хип е, че са с адапте. Въпросът е, че не е от типа адапте като за новородени, а като за деца на възрастта, посочена на опаковката - след 6 или 8 м. (не помня тази каша за колко големи бебета беше).

# 7
  • Мнения: 1 722
Хапчице, мерси за инфото  Hug. Конкретно на тая каша пише от 5-я месец /и разбира се вм българския превод "след четвъртия"/. Значи мога без проблем да давам.

# 8
  • Мнения: 6 243
Ани, не ми се вярва да има проблеми. Аз самата почнах да купувам от кашите на Хип след годинката, защото до тогава изцеждах и смесвах с кърма безмлечните каши. Но доколкото си спомням, вие нямате фамилни обременености, не си забелязвала досега реакции към кравето мляко в твоята диета. Логично е да се приеме добре кашата с фолоу-он формула в нея.
(м/у другото, има го и варианта, ако все още се притесняваш, да смесваш безмлечните каши с адаптирано мляко по твой избор. Хип имат нова безмлечна на пазара - елда с плодове. Но за 9месечно бебе май е излишно).

Общи условия

Активация на акаунт