Гигант ли отглеждам?

  • 1 907
  • 40
  •   1
Отговори
Здравейте всички и Честита Нова Година!
Радвам се много на растящото и ядящото си дете, но все повече се притеснявам дали нещо не бъркам. Виктор се роди на 5 октомври с тегло 3300 и 52 см. В момента е почти на три месеца и вече е 7100 и 62 см. Яде по 5 пъти на ден по 180 - 210 мг, като веднъж стигна до 250. На смесено хранене сме - кърма и Фрисопеп. Нормално ли е това? Вече не ни стават дрехи за 6 месечни бебета Shocked
А е много спокоен, яде и спи. През кратките моменти на бодърстване се смее гука и се закача.
Може би трябва да уточня, че аз съм висока 180 см, мъжът ми също ....
Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 6 315
Мисля, че няма от какво да се притесняваш Simple Smile. Просто детенце си върви едро.

# 2
  • Мнения: 181
 Laughingна 3м-7кг,висо4ина-60см а е моми4е,няма от какво да се притесняваш,като споделях и аз моите тревоги с една позната тя ми казваше-абе ти какво искаш мъжо ти висок ти също какво искате от детето. така 4е споко щом по4не с проходилката ще му отслабне дупето а пъ к като проходи.......... Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 6 175
Не гигант, а Крали-Марко Wink
И аз мисля, че трябва да си спокойна. Предполагам, че и той като вас с таткото ще израсте много висок. Да ти е жив и здрав.
К'во да кажем ние със злоядите деца Mr. Green 

# 4
  • Мнения: 3 537
 Мисля,че за 3- месечно бебе е много да яде по 180-210 гр,че и повече мляко...до 250 гр.Много е! ShockedМоето дете на около годинка ядеше по толкова,роди се 3200кг и на 3 мес. беше 5600кг..Да,всяко дете си е индивидуално,но.....все пак си има горе долу някаква граница на количество мляко което да изпие за възрастта си Naughty,а ако иска още,може да му се дава сок,вода......
На кумата ми бебето беше на 5 месеца близо 9кг,и педиатъра им казал"Ми ката реве и иска още му давай" оставам без коментар просто Naughty Crossing Armsнямам думи и то лекар да го каже...
Просто това е моето лично мнение... Wink
Да ти е живо и здраво детенцето  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 645
Синът ми се роди 3.350 и 49см.
На 3 месеца беше 7.150 и 64 см.,а количеството мляко беше доста по - малко - 6 пъти на ден се хранеше по 120 - 130 мл.Хранеше се само с адапте.Още помня когато го заведохме на контролен преглед(беше на 3 м. и половина) лекаря се пошегува ,че е "малко слонче".Ела да го видиш сега - като стройна фиданка е.

# 6
  • Мнения: 46 484
Когато дъщеря ми беше на 3 месеца и написах, че е 6.900 кг. и 63 см., никога няма да забравя как една майка ми каза- Ти ме уби, детето ми е на една година и тежи 10 кг., това не било нормално и т.н. На 3 месеца ядеше по 6 пъти, количеството беше от 180 мл. до 210 мл.
Е, на една година се оказа, че и София тежи 10.400 кг., без диета, без ограничения и мъчения. Има деца, които вървят напред със сантиметрите, затова са с повече килограми от тези, които са посочени с/у възрастта. Педито никога не ме е карала да намалявам яденето на детето, показа ми таблицата с килата според сантиметрите и всичко си беше перфектно.
Дори сега на 16 месеца тежеше точно средните кила за тези месеци, но беше с няколко сантиметра напред /беше със 0.700 кг. по-лека от средните стойности спред см./.

Мимис, София на 5 месеца също беше м/у 8 и 9 кила  Wink

Не виждам причина да ограничаваш детето! Да ти е живо и здраво  Grinning

# 7
  • Мнения: 6 315
На кумата ми бебето беше на 5 месеца близо 9кг,и педиатъра им казал"Ми ката реве и иска още му давай" оставам без коментар просто Naughty Crossing Armsнямам думи и то лекар да го каже...

И моето бебе беше толкова... Пък си е много добре човека - приятно закръглен мъж, в разцвета на силите си  Laughing.

# 8
  • Мнения: 14 133
Да ви е жив и здрав бебчо!!!Като гледам с мъжа ти колко сте високи- нормално е да е по-едричко.По-добре да си хапва, отколкото да се чудиш какъв цирк да му правиш, за да яде.

# 9
  • Мнения: 46 484
vikki, ето тук има таблица см./кг. за момченца. За 62 см. е посочено средно тегло 6.800 кг., горната граница е 7.500 кг. Вие сте абсолютно в норма  Hug

Специално погледнах и за 69 см., защото толкова тежеше София на 5 м. и нормата за момченцата е 9.100 кг. Не виждам да има и нещо фрапиращо в случая на Мимис  Wink

# 10
  • Мнения: 453
vikki, ето тук има таблица см./кг. за момченца. За 62 см. е посочено средно тегло 6.800 кг., горната граница е 7.500 кг. Вие сте абсолютно в норма  Hug

Специално погледнах и за 69 см., защото толкова тежеше София на 5 м. и нормата за момченцата е 9.100 кг. Не виждам да има и нещо фрапиращо в случая на Мимис  Wink

Може би трябва да пише и възрастта на бебетата на тази таблица.
Излиза, че Мини е под долната граница - висока е 60 см,а тежи 4500 г., но затова пък е само на 1 месец. Аз също съм висока 180 см и преди да забременея бях доста слаба.
Мисля, че са ни ОК бебетата. Както са различни на вид възрастните, така и бебоците са.

# 11
  • Мнения: 2 000
Не мисля, че трябва да се притесняваш. И Митко беше на смесено хранене първите 6 месеца и си вървеше доста напред с килограмите, в сравнение с връсниците си. Обаче като стана на 1 година и спря да наддава. Сега расте само на височина, а за една година е качил не повече от половин кг.

# 12
  • Мнения: 46 484
Може би трябва да пише и възрастта на бебетата на тази таблица...

За възрастта си има други таблици, въпросът е, че когато едно дете е по-високо от средното за възрастта му, трябва да се гледа таблицата със сантирметрите, а не тази за месеците.

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Искам да те успокоя-синът ми на 3м. и половина беше 7кг при височина 63 см. След първата си годинка-висок,слаб,злояд.Трудна работа!
Дъщеря ми на 3м и половина е 5,800кг. при височина 58 см.Яде на хранене по 120-130 АМ.И въпреки това на последната консултация педиатърката ме предупреди,че се движи на горната граница на наддаването за месец newsm78
Мисля,че всяко дете си имае собствен ритъм,не можем да ги слагаме под един показател.Може би като включиш и други храни,количеството на едно хранене ще се намали.

# 14
  • Мнения: 1 930
vikki  привет,
Моят Пресиян се роди на 24 октомври  с размери 3250 гр и 49 см. На 1 месец бяхме 5060 гр, а на 2 месеца ни измериха 6450 гр, и вече 59 см.
Вярно, че много хапва, ние засега само се кърмим, нямаме нощни паузи и т.н. През близо 3 часа, човека си е гладен и си хапва, а памперса всеки пък е наакан.
Педито не ни се е карала, но ми каза да му махна нощното, не защото е дебел, а да му почивало коремчето..няма как да стане обаче, той е гладен, и аз немога да го лишавам.Когато сам прецени, тогава.
И аз имам опасения, че е дебеличък, доста дръпна, да не кажа много, но пък нито аз съм висока, нито баща му. Като бебета , обаче и двамата сме били шишковци..вероятно е от това. Не се притеснявай...да сте живи и здрави, щом е весело и жизнерадостно, значи всичко е наред Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт