Моля да ми препоръчате ДГ в Стрелбище

  • 2 512
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте момичета.

Първо - за много години. Нека от здраве, любов и късмет да не се отървете. Нито вие, нито дечицата.
С една молба съм. Бихте ли ми дали отзиви за ДГ в квартал Стрелбище.
Искам да пусна Павката на есен, живот и здраве, на ДГ. Като чета за наплива насам-натам, май е време да се ориентирам вече.
Ако някой има лични впечатления от някоя ДГ, ще съм много благодарна да ги сподели.
Живеем на ъгъла на П.Ю. Тодоров и Нишава.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 140
Провери ЦДГ 129 "Приказен свят" намира се на ул. Косово поле 3, тел.:8596149
Другата е ЦДГ 127 Златното пате, на ул. Боровец 24, тел.:8593155

Успех!

# 2
  • Мнения: 2 013
Моите диваци са четвърта група - предучилищна, в "Приказен свят". Сега им е за първа година, тъй като бяхме извън България. Но засега съм доволна. Градината е стара, но добре поддържана, имат сравнително голям двор за игра когато е топло. Директорката изглежда свястна жена, която си разбира от работата, учителките също. Вероятно точно тези учителки ще поемат първа група наесен.
Идеята ти още сега да подадеш молба за включване в групата наесен е добра, тъй като напливът е голям. В нашата група са 32 деца, което е единственият недостатък.
Имат различни извънкласни дейности като танци, английски, балет, рисуване, пеене - всичко това е по желание. Има и логопед. Веднъж месечно идва куклен театър.
Не е без значение, че в последните години са успели да обзаведат с нови неща стаите на групите - масички, столчета, пердета и пр. и няма искане за спонсорство от страна на родителите.
Градината ви е доста близо, след като живеете на ъгъла на НИшава и П.Ю. Тодоров.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бившата "Хо-Ши-Мин" далече ли ти е?  Rolling Eyes
Тя е на ниво от "време оно", дето се вика, но си трябва спонсорство за там  Flutter

# 4
  • Мнения: 10 758
Бившата "Хо-Ши-Мин" далече ли ти е?  Rolling Eyes
Тя е на ниво от "време оно", дето се вика, но си трябва спонсорство за там  Flutter
За там трябва да се запише  най-малко 1-2 г. предварително.Или яко спонсорство, както ти казваш.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 673
Моите диваци са четвърта група - предучилищна, в "Приказен свят". .
Точно тази си харесах и аз. И големият ми син ходеше там. Но...днес е проверил свекър ми и са му казали, че всички места ОТДАВНА са запълнени??? / каквото и да значи това?!?!/
А коя е Хо Ши Мин?
Благодаря ви за отговорите, момичета!

# 6
  • Мнения: 2 013
Моите диваци са четвърта група - предучилищна, в "Приказен свят". .
Точно тази си харесах и аз. И големият ми син ходеше там. Но...днес е проверил свекър ми и са му казали, че всички места ОТДАВНА са запълнени??? / каквото и да значи това?!?!/
А коя е Хо Ши Мин?
Благодаря ви за отговорите, момичета!


Отиди и лично говори с директорката! Подай една молба, дори и да каже, че няма места, да стои просто ей така, ако някое дете се откаже....

# 7
  • Мнения: 5 140
Divana, и Ния ще е от есента там на детска.
Доволна ли си?На децата забавно ли им е?

# 8
  • Мнения: 2 013
Divana, и Ния ще е от есента там на детска.
Доволна ли си?На децата забавно ли им е?

Имам много малко впечатления от първите групи, защото децата тръгнаха в първа, но бяха там не повече от 1 месец общо, а после заминахме. А сега се върнаха в предучилищна - 4-а група, от която съм много доволна. В началото доста боледуваха и плачеха, но това няма общо с конкретната детска градина - доколкото чета навсякъде е така. В момента и двамата са много щастливи да ходят на градина и почти се сърдят, ако някой е болен и трябва да останат вкъщи. Учат ги на много неща. Както споменах недостатъкът е, че са много - при нас са 32 деца, но така май е във всички общински детски градини. Не случайно казват още през януари, че няма места за наесен.
Двете учителки, които ще поемат вероятно първа група наесен, са много мили, на едната съм голям фен - мисля, че е професионален педагог и много добър човек. Когато децата бяха в първа група, имахме родителска среща, на която ни призоваха да помогнем за интериора - пердета и покривки и пр. неголеми неща. Но сега директорката гордо ми каза, че с помощта на общината са успели да се обновят. И наистина - купиха нови столчета, има нови креватчета и пр. Вътре залите за групите не са много широки, но са приятни.
За мен плюсът е, че градината ни е много близо, работят от 7 сутринта до 19 вечерта, така че ако се наложи децата могат да остават и до по-късно.

# 9
  • Мнения: 5 140
Мерси ще ги видим наесен.  bouquet

# 10
  • sofia
  • Мнения: 125
Моите са в 7-мо ОДЗ "Детелина" на ул. Деян Белишки. Много съм доволна, от яслата са там. Но записването става доста от рано!!

# 11
  • София
  • Мнения: 896
Дъщеря ми е от тази есен в 40 ЦДГ "проф. д-р Георги Ангушев" на ул. "Метличина поляна"10. Подадох молбата в началото на годината и я приеха без проблеми. Аз съм доволна и от учителите и от базата. Там са по една група от възраст. Имат доста допълнителни занимания - език, пиано, пеене, театър, приложни изкуства, танци, гимнастика, футбол, тае-куон-до.
Успех! Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 1 748
Само да предупредя - в никакъв случай в "Златното пате". Безотговорни даскалици, на които не им пука за децата и за възпитателната им роля в тяхното израстване. Абсолютни непрофесионалистки - поне двете, на които имахме нещастието да попаднем за шест месеца. Синът ми ходи на ясла откато бе на 1г и 3м., а после на градина. Никога не съм имала илюзии в очакванията си за детско заведение, но с майка професионален педагог си давам сметка, че най-важни са учителките и техния подход към децата. Както и чувството им за отговорност. Знам и че идеални няма, но след първите два месеца в "Златното пате" истински оцених предишните учителки на моя син. Само ще добавя, че и досега си носим последствията ( а вече е първокласник) от пребиваването в "Златното пате" - страхотна агресия към всичко, което не го устройва; грубо отношение дори към най-близките и копиране на 100% само на простотиите и псувните, чути от другарчетата  Twisted Evil А преди туй пусто "пате" нямаше подобни изцепления с постоянен характер Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 143
и аз ще следя темата.  От есента трябва да водя и двете си деца-едното на ясла, а другото на градина. и ние живеем в " Стрелбище" и ми се искаше да бъдат на "едно място".

# 14
  • София
  • Мнения: 4 019
Дъщеря ми е от тази есен в 40 ЦДГ "проф. д-р Георги Ангушев" на ул. "Метличина поляна"10. Подадох молбата в началото на годината и я приеха без проблеми. Аз съм доволна и от учителите и от базата. Там са по една група от възраст. Имат доста допълнителни занимания - език, пиано, пеене, театър, приложни изкуства, танци, гимнастика, футбол, тае-куон-до.
Успех! Laughing
Коя група е дъщеря ти?Как са госпожите, може ли да ми кажеш имената им,за да знам дали са тези с които съм говорила.И на моята й предстои да тръгне там,живи-здрави,от април или от есента.Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт