Проблем с ноктите на краката

  • 2 964
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
Мили мами, от няколко дни мястото около нокътя на палеца на лявото краче на Криси е зачервено, подуто и болезнено, а кожата около него се лющи като изгоряла на слънцето.
Имали ли сте такъв проблем, как се справихте? Ако се налага консултация с лекар, към какъв специалист трябва да се обърна?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей! Да не се е забил нокътя в кожичката? Яни имаше проблем, от едната страна му беше възпалено, но явно не го е боляло, защото аз когато го забелязах, то вече минаваше. Но ако при твоето бебче е болезнено идете на лекар, при вашия педиатър, той (или тя) ще кажат какво е, а ако не могат, ще ви дадат направление за специалист. Успех и дано мине леко!

# 2
  • Мнения: 1 512
Снощи гледах, гледах, но не можах да видя нищо; изрязах, че беше порасло, но с триста зора, боли го детето и плаче, само да му пипна пръстчето Cry
Миналата седмица бяхме на консултация, показах го нокътчето - ами май се е забило нокъчето навътре. Понеже взехме напраление за дерматолог, педиатърката каза, че той може да ни консултира  Neutral Face А дали козметик е компетентен да се изкаже Confused: От моята знам, че има лечебен маникюр/ педикюр; даже беше ходила на такива курсове...

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По-добре да не е козметик, а лекар, все пак става въпрос за детенце. Това е чест проблем, дано ви помотне бързо и да не се мъчи детето. За съжаление не мога да ти препоръчам дерматолог, дано другите майки го направят (в другата ти тема). Успех!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Аз имах този проблем с Ясен. Промивах го с реванол и му слагах компреси от ихтиол и малко по-малко му рязах нокътчето. Не разбрах точно какъв беше проблема, мисля че нокътя врастваше, но след тези процедури се оправи.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Незнам дали е много удачно ама аз съм със същия проблем,и на двата палеца на краката нокътя ми се е забил,подува се около участъка и боли ужасно,когото се помъча да го режа потича гной и боли ужасно,единия беше минал като изстече гнойта после пак забра.От малка съм с този проблем обаче сега вече стана много голям/проблемът де/,извинете още веднъж че се намесвам т.к. темата важи за дечицата ви,но ще се радвам ако ме посъветвате какво да направя  Embarassed  Rolling Eyes

# 6
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: ale_x_andra
Мили мами, от няколко дни нокътя на палеца на лявото краче на Криси е зачервено, подуто и болезнено, а кожата около него се лющи като изгоряла на слънцето.
Имали ли сте такъв проблем, как се справихте? Ако се налага консултация с лекар, към какъв специалист трябва да се обърна?


При синът ми също беше се получило така. Най-вероятно е от нокъта. Направи му компрес от реванол,колкото може повече време да е с него/ако го изтърпи през деня, а през нощта задължително/ Ако не мине до няколко дена или се влоши заведи го на хирург.
Не слагай ихтиол, възможно е да навреди!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Milena
Цитат на: ale_x_andra
Ако не мине до няколко дена или се влоши заведи го на хирург.
Не слагай ихтиол, възможно е да навреди!


Не на хирург. На ортопед.
Ако нокътът е врастнал в кожата може да мажеш и с бактробан.

# 8
  • Мнения: 8 163
Цитат на: DUDKA
Незнам дали е много удачно ама аз съм със същия проблем,и на двата палеца на краката нокътя ми се е забил,подува се около участъка и боли ужасно,когото се помъча да го режа потича гной и боли ужасно,единия беше минал като изстече гнойта после пак забра.От малка съм с този проблем обаче сега вече стана много голям/проблемът де/,извинете още веднъж че се намесвам т.к. темата важи за дечицата ви,но ще се радвам ако ме посъветвате какво да направя  Embarassed  Rolling Eyes

Мъжът ми имаше същия проблем. Отиде 2 пъти на педикюр. Там знаят как точно трябва да се режат такива нокти. Сега проблемът му е решен, но оставя нотките си малко по-дълги от преди.

# 9
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: DUDKA
Незнам дали е много удачно ама аз съм със същия проблем,и на двата палеца на краката нокътя ми се е забил,подува се около участъка и боли ужасно,когото се помъча да го режа потича гной и боли ужасно,единия беше минал като изстече гнойта после пак забра.От малка съм с този проблем обаче сега вече стана много голям/проблемът де/,извинете още веднъж че се намесвам т.к. темата важи за дечицата ви,но ще се радвам ако ме посъветвате какво да направя  Embarassed  Rolling Eyes


Отиди на хирург, НЕ е добре да има гной. Опасно е !
Той ще изреже нокъта по отдълбоко и ще се оправи. А и ще ти каже какво да правиш?
А затова че ти се получава често - да не би да изрязваш нокъта много ниско? Друго за което се сещам е гъбички. При гъбички по ноктите често се получават такива инфекции.
Това което правех аз когато имах същия проблем ,беше компрес от реванол ,а като изтече гнойта ,посипвах раничката с антибиотик. Изключително трудно мина обаче ,вече се бях отчаяла. А при хирурга става бързо, но  страха    беше голям  :nervous:   А всъщност не е толкова страшно,така че действай Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Milena
Отиди на хирург, НЕ е добре да има гной. Опасно е !
Той ще изреже нокъта по отдълбоко и ще се оправи. А и ще ти каже какво да правиш?
А затова че ти се получава често - да не би да изрязваш нокъта много ниско? Друго за което се сещам е гъбички. При гъбички по ноктите често се получават такива инфекции.
Това което правех аз когато имах същия проблем ,беше компрес от реванол ,а като изтече гнойта ,посипвах раничката с антибиотик. Изключително трудно мина обаче ,вече се бях отчаяла. А при хирурга става бързо, но  страха    беше голям  :nervous:   А всъщност не е толкова страшно,така че действай Simple Smile


Извинявам се отново за намесата и не го приемай като заяждане. Просто искам да уточня, за да няма недоразумения. Крайниците /крака и ръце, включително ноктите/ са приоритет на ортопед-травматолог. Не че хирурга не може да излекува врастнал нокът, но по принцип това не е от неговата професионална област.

# 11
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: Elfi
Извинявам се отново за намесата и не го приемай като заяждане. Просто искам да уточня, за да няма недоразумения. Крайниците /крака и ръце, включително ноктите/ са приоритет на ортопед-травматолог. Не че хирурга не може да излекува врастнал нокът, но по принцип това не е от неговата професионална област.


Със сигурност се ходи на  хирург! Може да се отиде и на кожен лекар,но по добре е на хирург.
Знам с какво се занимава ортопеда.

# 12
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми имаше такъв проблем.Ходихме първо на дерматолог, но той ни прати на хирург-ортопед. Само такъв специалист може да ти помогне. Ние ходихме два пъти. Маги си ги чоплеше постоянно ноктите и затова се получаваше врастване. Като отидохме при лекарката тя ни цепна подутото, изтече гнойта.Доста време ходихме с превръзка на пръсчето, като нон-стоп го поливахме с риванол. Трябваше постоянно да е мокро.Сега нямаме проблеми.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Благодаря момичета и аз смятам че трябва да отида на хирург,а после вече на педикюр.Обаче за да ми го цепне и изреже,най-вероятно трябва упойка иначе такаъв ритник ще изяде горкия че........ Embarassed То сигурно ще го пръсне с нещо ама това няма ли да ми повлияе по някакъв начин на бременността?

Общи условия

Активация на акаунт