За детска градина в Люлин-3

  • 2 466
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 283
Четох за чудесата в 8-мо ОДЗ и си мисля, че моят случай е доста по-лек, но имам следното питане:

Днес ходих да подам молба за ясла в 32 ОДЗ, Люлин-3. Чувала съм, че работят по програмата "Стъпка по стъпка", но не това е решаващо за мен, просто тази градина ми е най-близо. В 9 сутринта получих входящ номер 38, защото от 6 часа имало списък и т.н.

Въпросът ми е защо има толкова голям наплив за тази градина?

Моля, ако имате информация или децата ви я посещават, споделете, за да имам представа.

Веднага след това подадох и в 35 ОДЗ в Люлин-2. Взеха ми молбата, казаха, че щом я подавам толкова рано за есента приемането ще е сигурно и нямаше списъци и прочее чудеса.

Ще бъда благодарна и за мнения относно 35 ОДЗ "Щастливо детство", защото най-вече разчитам на форумите, когато търся информация за нещо.

На всички здраве и хиляди детски усмивки през новата 2006 година!!!

# 1
  • Мнения: 5 468
Кажи, моля те, къде се намират по-конкретно тези градини в Люлин?
Аз имам мераци за една градина почти на бул. Европа, май се пада в Люлин 9, но не съм сигурна... До нея има едно училище. Казаха ми, че набор 2004 го записват през 2006 г. Там няма ясла, само детска градина. Ама не се сещам номера на градината Thinking.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Детската градина в Люлин 3 е с много голям наплив. Работят Стъпка по стъпка, но не мисля, че това е кой знае какъв плюс(това разбира се е лично мнение). Знам, че там става трудно приемането.
Моя приятелка детето й беше там в яслата - беше много недоволна(на детето почна да пада косата от стрес, лягаше на тротоара и не можеха да го вкарат в двора на детската), после го преместиха в детската градина (и детето изведнъж се промени започна да ходи с желание)и сега са по-спокойни и тя и детето.
  За детската в Люлин 2(ако става въпрос за тази в която раздават детската кухня) само суперлативи съм чувала. Дори бях записала дъщеря си в нея, но се оказа, че е невъзможно да се прибера от центъра до 6 часа за да я взема и се отказахме, но наши приятели имат детенце там от яслата и само добри отзиви чувам от тях.


 

# 3
  • София
  • Мнения: 1 223
Тъкмо се връщам от 32 ОДЗ, преди няма и половин час подадох молбата и съм №57. Много противоречиви мнения съм чувала за това заведение, най-вече за прословутите дарения  newsm78. Старшата, като ми прие документите, каза, че за детската градина нямало проблем, списъците се изнасяли в началото на май и най-вероятно ще сме вътре. За всеки случай и аз мисля да подам във 2мкр., незнам защо, там винаги има места и само хубави работи се чуват. Иначе 32-ро ми е през два блока и ми се ще да е там дребния, а иначе те да му мислят, ако се появят необичайни проблеми  Twisted Evil

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ако стигате до Люлин 2 мога да препоръчам 22ОДЗ-Великденче.Големият ми син ходеше там 6 год. Две години в ясла, и до 4-та група.Наистина отношението е перфектно.Директорката е разбрана и много свястна. А в Люлин 2 има места, защото само там има 3 работещи детски градини.Групите са малки/по около 20-тина деца/.Ние сега с малкия сме в 55-то и яслената група е с капацитет 32 деца.Сега зимата много боледуват и ходят по малко дечица, а какво ще стане пролетте - не знам.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
Ако стигате до Люлин 2 мога да препоръчам 22ОДЗ-Великденче.Големият ми син ходеше там 6 год. Две години в ясла, и до 4-та група.Наистина отношението е перфектно.Директорката е разбрана и много свястна. А в Люлин 2 има места, защото само там има 3 работещи детски градини.Групите са малки/по около 20-тина деца/.Ние сега с малкия сме в 55-то и яслената група е с капацитет 32 деца.Сега зимата много боледуват и ходят по малко дечица, а какво ще стане пролетте - не знам.

 И аз имах предвид тази детска градина в Люлин 2  -"Великденче"(забравила й бях името).
 А директорката на 55 ОДЗ(нали за това в Люлин 4 става дума) е невъзможна(да не кажа нещо по-лошо). С дъщеря ми беше ходене по мъките и пак не я прие, а детската градина е под терасата. Реших да подам молба и за сина да видим какво ще стане - ами с пореден номер 5 пак не е приет в ясла( просто реших да видя дали отношението е лично. Явно е така. Но пари няма да й дам! ). Вече и не настоявам, само лоши неща чувам за тази детска градина, но като единствена с ясла в Люлин 4  е с много голям наплив.

 На дъщеря ми в групата има момиченце, което за да бъде прието в ясла в 55 ОДЗ родителите са направили беседката-гъбка в двора(излязло им е около 300 лв) и после се наложило да отпишат детето защото учителките са му отлепили ушите от дърпане.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 141
За да не се шашкат мамите, аз пък искам да кажа само хубави неща за 55 ОДЗ в Люлин 4 - Иво ходи там от яслата до вече 3-та група и освен хубаво, друго не мога да кажа.
Истина е, че директорката се пробва с какво ли не, но аз неведнъж съм й отказвала, без последици за детето.
Мъжа ми го викаха често-често да им оправя компютрите и понеже ни беше бъз да не стане нещо - ходеше. После "без да иска забрави" няколко пъти и спряха да го търсят.
Може би сме имали късмет с госпожите, че отношението на директорката не е повлияло на отношението към детето, не знам.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 283
Много благодаря за мненията майчета! Simple Smile
Май ще слизаме до втора част на ясла (въпреки отвратителното кръстовище), защото по-малки групи и повече внимание за Алекс ми е по-важно от "Стъпка по стъпка".

За информация на Ню: и двете градини са сравнително далече от бул."Европа". ОДЗ 32 е до първата спирка на маршрутка номер 6, а ОДЗ 35 е близо до колелото на 111 и 309.

"Великденче" ни идва малко по-далече, но нищо на пречи да подам и там.

Поздрави на всички!!!

# 8
  • Мнения: 359
охо хо Честита нова година, преди всичко. За 22 ОДЗ, чух, че директорката е нова и доста непочтително се отнесоха към молбата ми Sad взе я старша сестра и нямам входящ номер още през септември 2005 за септември 2006...нямам никаква идея каква е съдбата на моята молба, но ще ги навестя тези дни:). А за 35 ОДЗ съм чувала различни неща и хубави и лоши, то май ги има навсякъде..зависи и какви са педагозите и какъв е подхода, защото и в най-перфектната база с кофти персонал..нестава. Кажете, моля нещо повече за това 32 ОДЗ. Късно ли е за градина от септември?

Общи условия

Активация на акаунт