Ортопедични обувки?

  • 910
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Въпросът ми е дали трябва да се ползват ортопедични обувки в проходилка или се слагат, чак когато детето се опитва само да ходи? Какви ортопедични обувки препоръчвате и от кога? Каква е разликата между тези на "Колев и Колев" (меките буйки с ципчето) и другите ортопедични, които с цяла твърда подметка?

# 1
  • Мнения: 1 771
Преди време и мен ме вълнуваше този въпрос. Обадих се на Николай Драганов - ортопед за да се консултирам. Той каза, че чак когато детето проходи добре тогава е нужно да е купят ортопедично обувки, но до тогава по терлички, пантофки и меки буйки за непроходили. 

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз знам, че максимално трябва да се наподобява ходенето на босо тоест малкия като проходи му взех от тези с ципчето, маратонки и от тези меките пантофки като животинки дето са Crazy.Само навън го обувам с твърда подметка,а вкъщи е с меки пантофки или по чорапки.Така беше и преди да проходи Peace Ако греша моля поправете ме Blush

# 3
# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За детето е най-добре да проходи само и босо...
Ортопедичните обувки са нужни на деца с ортопедични проблеми...здравото краче няма нужда от нищо друго освен здрави, удобни обувки от естествени материали...

# 5
  • Мнения: 8 505
И аз съм на мнение,че е най-добте детето да проходи босо.А буйките на Колев и колев не стават за всякакво краче-забрави да ги задържиш на тънко и дълго карче.

# 6
  • Мнения: 1 645
Аз такива обувки не съм купувала.
В къщи Дани ходеше или бос, или по чорапи или с много меки буйки които приличат на пантофки.
Първите му обувки,  бяха буйки с много мека подметка на фирмата Барт,но тях ги носи 1 месец,защото се прожулиха.
След това му купих маратонки,с които дефакто проходи.И сега продължава да носи само маратонки,обувки не купувам Naughty,дори и зимните му са такива,но са доста високи.

Общи условия

Активация на акаунт