Хламидия - тема 2!

  • 88 197
  • 779
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 16 688
Шайни, това е стара история, недоизлекувана....кой знае преди 12 год. какво са изследвали...
не е ново, че да мислиш за басейни. Моята хламидия беше от преди 8 год. недоизлекувана, като и аз Н-на брой пъти съм пускала проби от секрет и винаги отрицателни и си живеех с мисълта, че съм излекувана. И чак тази година, благодарение на съфорумки, открих "топлата вода". И аз имам мисед преди 5 години- тогва в хистологията пишеше- да се направи микробиология и хламидия. Но тогавашния ми лекар- разбирач, ми направи поредната директна проба за хламидии и каза; нямаш хламидии.
В НЦЗПБ правят изследванията само в сряда. Щом резултата ти е +, няма смисъл да пускаш сега контрола- само парите ще си дадеш. Проведете лечение, ти и партньора ти. След АБ се чака 30-40 дни и тогава контрола.
Ако имаш нужда от лечението, кажи, аз мога да ти изпратя лечението, което аз проведох и е универсално Peace

# 241
  • Мнения: 835
Ами пусни ми го на лични моля те,но някак ми е важно да ми пуснат и останалата серология.Вирусолог ми обясни че може стара изострена инфекция да не се хваща на ДНК  от цервикален,дори лапароскопски взет материал трябва да е само от засегнат участък за да позитивира.И бил хубаво да са и трите-ИгМ,ИгА и ИгГ за да се обобщи резултата и да се разграничи от фълшиво /+/.Пращаи да видя какво трябва да пия,аз и със Стаменов явно трябва да се видя тези дни и на мъжо да пусна ,че + или - пак ще пие с мен.Иначе за изследването старшата им лаборантка каза че мога да отида и утре.

# 242
  • София
  • Мнения: 35 814
newsm45майка ми се обади сега и каза че IgA е положително и не са работили при това положение изобщо IgG.Препоръчват  контрола в паразитологията.Дайте някакви номера моля да им задам няколко въпроса преди да ида ,или някой да ми каже каква е процедурата там. Направо ще полудея ,нямам думи е нали преди да загубя бебето пусках ДНК в Геника именно за прясна инфекция  Crazy
Това пък е голяма глупост?!
Как така лаборант ще реши, че когато Иг.А е положителен, няма нужда от Иг.Г
Иг.А  /ако е положителен/ показва нова инфекция - че сега, скоро  си заразена - около месец

Дай да видим резултата

Пусни Иг.А и Иг.Г в др. лаборатория

# 243
  • София
  • Мнения: 16 688
    IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
    IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
    IgA – отчита остра инфекция
 
Теохарова винаги държи да се пускат и 3-те едновременно.

# 244
  • София
  • Мнения: 35 814
    IgM – отчита т. нар. “свежа инфекция”
    IgG – показва преминала вече инфекция; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. Затова IgM и IgG се изследват паралелно. При високи стойности и на двата показателя е налична инфекция. При високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекцията или е в напреднала фаза, или хронифибира
    IgA – отчита остра инфекция
 
Теохарова винаги държи да се пускат и 3-те едновременно.

 


Не е вярно това - дали ще се изследва Иг.А или Иг.М все тая - и двете отчитат свежа, ранна инфенкция, но на нас ни трябват антитела на лигавиците и затова е по-добре да се пуска Иг.А

Не ми се спори Simple Smile - ти ако искаш си пускай и трите

Иг.Г - сам по себе си не показва минала инфекция
При разгърнат имунен отговор - Иг А и Иг.Г са високи / положителни/

# 245
  • София
  • Мнения: 16 688
Аз също не искам да споря, само копирам какво пише в нета и казвам какво ми е изследвала Теохарова.
Като уточнявам, че едното ми го пуска безплатно по клинична пътека, т.е. плащам само 2-те.

# 246
  • Мнения: 835
Момичета аз се обадих да изработят и трите тъй като са ми запазили серума,та да може пшравилно да се интерпретира от лекарите.При всички положения трябва да има лечение според мен,независимо дали е ново заразяване или изострено хронично.Вероятно има разлика в терапията -не знам,но ще  ги изработят.

# 247
  • София
  • Мнения: 16 688
Момичета аз се обадих да изработят и трите тъй като са ми запазили серума,та да може пшравилно да се интерпретира от лекарите.При всички положения трябва да има лечение според мен,независимо дали е ново заразяване или изострено хронично.Вероятно има разлика в терапията -не знам,но ще  ги изработят.
При всички положения, трябва лечение-да Peace Peace Антибиотиците, които лекуват хламидиите не са много.

# 248
  • София
  • Мнения: 35 814
Момичета аз се обадих да изработят и трите тъй като са ми запазили серума,та да може пшравилно да се интерпретира от лекарите.При всички положения трябва да има лечение според мен,независимо дали е ново заразяване или изострено хронично.Вероятно има разлика в терапията -не знам,но ще  ги изработят.

Няма разлика в терапията - АБ
Пиете и двамата и без секс докато трае лечението / има опасност от реинфекция, видоизменение на щама и т.н., може да се усложни положението/
Контрола /Иг.А и Иг.Г/  след 40 дни след лечението - желателно е да е в същата лаборатория

# 249
  • Мнения: 3 154
Обещах си да напиша това в помощ на момичетата, които не са от София.
Миналата седмица разговарях с д-р Теохарова по телефона с надеждата да мога да изпратя кръв за изследвания (Невъзможно ми е да отида до Сф специално за това). Отговорът беше, че може да се изпрати кръв по куриер. Ура! Grinning
Вчера я пуснах, обадих се да предупредя (понеже всички знаем, че д-р Теохарова е отпуска) и да се разберем да ми изпратят резултатите на мейла. Утре ще си ги очаквам. Дано да са отрицателни Praynig

Та: Ако не сте от София и решите да изпратите кръв за изследвания, ви съветвам да се обадите на 02/9310713 и да поискате да ви свържат с вътр. 248. Ще ви обяснят какво трябва да изпратите (може кръв, но в контейнер с червена капачка с гел, за да не коагулира кръвта докато стигне или както в моя случай - липса на такъв контейнер в малката ни лабораторийка - серум в хладилна чанта.) и ще ви кажат адреса. Плащат се и трите титъра (ако решите все пак да пускате и 3те). По 16 лв. на титър.
Ами това е. Дано да е от полза на някого Grinning

# 250
  • София
  • Мнения: 16 688
Сънчи, стискам палци! Днес по обяд ще са ти готови резултатите предполагам, понеже ги правят в сряда сутрин Peace И по тел. едва ли ще откажат коментар Peace

# 251
  • Мнения: 3 154
ivankaka, дамата с която говорих днес ми каза, че утре ще ми ги прати на мейла. Ако имам въпроси, ще й звъня пак да я питам Laughing

И тук искам да ти благодаря за всичката помощ и информация, която ми даде на лични Hug

# 252
  • София
  • Мнения: 16 688
Сънчи, няма проблем! Надявам се да не ти се налага да търсиш повече инфо, т.е. да са ти отрицателни изследванията Praynig Praynig Praynig

# 253
  • Мнения: 835
При мен освен че ИгА е /+/,ИгГ е 1:32,демек пак /+/.Днес ми е снимката,и хем съм притеснена,хем искам да видя какво се случва с тръбите.

# 254
  • София
  • Мнения: 16 688
Шайни, след снимката веднага антибиотик, нали знаеш? И то вибрамицин или азитрокс или друг, който е срещу хламидиите Peace
Стискам палци да не са увредени тръбите и да няма хидросалпингс Peace Peace Успех Hug Hug Hug
Доктора как коментира ситуацията с хламидиите??
Сънчи, какво стана с твойте резултати?

Общи условия

Активация на акаунт