фасети..

  • 3 439
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Исках да питам дали някой  си е правил тази процедура на зъбките-става въпрос за фасетите.Напоследък много съм се заинтересувала за този метод..но незнам каква  е цената и при всички стоматолози ли се практикува??????ако имате познати зъболекари или пък знаете нещо,моля ви пишете...
Благодаря!!! Wink Grinning Grinning Grinning

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей и на теб!
   Съпругът ми е зъботехник и ако имаш някакви въпроси няма проблем да ти отговори! Наистина ли смяташ, че са ти необходими фасети?
  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
А с какво фасетите са по-различни от коронките.
Гледам "Пълна промяна " и там за първи път чух за порцелановите фасети.Какво представляват всъщност?
Моля и аз за малко повече инфо Praynig

# 3
  • Мнения: 3 777
Ето ти малко инфо:

Какво представляват фасетите?

Това са порцеланови плочки, тънки колкото изкуствения маникюр. Те се залепят върху предната повърхност на зъба с тънък, но много здрав слой полутечен адхезив (лепило). Фасетите са прецизно оформени, на първо място, за да пасват точно на естествения зъб, и на второ място – за да подобрят формата му. Порцелановите фасети ще направят зъбите по-гладки, равни, а също и по-хармонични. И разбира се, по-бели.


Вашият зъболекар ще установи дали сте подходящ случай за фасети, защото понякога има известни ограничения. Например ако зъбите ви са много криви, ние ще Ви препоръчаме ортодонтско лечение. Ако има сериозно счупване или разрушение на зъба, ще ви посъветваме да си поставите керамична корона вместо фасета. Ако предстоят корекции на няколко фронтални зъби с промяна на тяхната форма, по време на това посещение ще ви вземем отпечатъци, от които в лабораторията се отливат модели на вашите зъби. Тези модели ще се използват за восъчен проект на променената форма на новите зъби. По този проект се правят и временните фасети от фотополимер или пластмаса, докато се изработват постоянните.

Второ посещение: подготвяне на зъба за фасета

Това означава премахването на тънък слой емайл, обикновено 0,7-0,8 мм, т.е. с дебелина на черупка от яйце. Още на същото посещение ще ви поставим временни фасети от фотополимер с новата форма.

Трето посещение

Този път вземаме отпечатък от вече подготвения зъб и изпращаме отпечатъка в лабораторията.

Четвърто посещение

Изпробваме полуготовата фасета откъм цвят и точност към повърхността на зъба и я връщаме в лабораторията за допълнително и финално оформяне и оцветяване. Още същия ден след това тя може да бъде циментирана. Циментирането е постоянно.

Накратко

Фасетите са изключително здрави, те не падат и не се отлепят, но е нереалистично да се мисли, че траят цял живот
Едно е сигурно: при добра грижа от страна на пациента те ще издържат 10 и дори повече години
Във всеки случай, ако си поставите фасети, ще трябва да избягвате някои навици като гризане на нокти, чупене на орехи или отваряне на бутилки със зъби.
Никой не може да гарантира, че фасетите ще устоят на такава агресия.
Веднъж подготвени за фасети, за зъбите процесът е необратим, тъй като макар и тънък, слоят от емайла на зъба е премахнат.


Ето и линкове
http://dentapro.bg/Veneers.htm
http://www.dentissimo-bg.com/bonding_bg.htm
http://www.zabolekar.info/estetika.html


Ако е само заради по белия цвят, може и с избелване, защото сложиш ли фасети, след 10 години трябва да ги сменяш.
Няма махане, защото се маха горния слой на зъбите.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря ти много за инфото Слънце  Hug Peace
Аз съм с металокерамични корони,но просто ми беше любопитно.Научих нещо ново! Peace

# 5
Golden Rose,щте ми направиш ли една услуга-моля те питай твоят съпруг-каква е цената за поставянето на фасетите и навсякъде ли се практикува този метод,при всички стоматолози ли?Наистина,много ми е важно...
Незнам какво ме е прихванало и мене,но много искам да си направя някаква промяна..Simple Smile
Моите зъбки по принцип са бели,нормално бели са и не са големи,то4но средни са,като предните ми зъби отгоре и отдолу са  равни,но тези които са в края и по-встрани не са изравнени,и имат разли4на форма,и си мислех дали с тези фасети ще стане всичките ми зъби да се изравнят и въобще да имам "усмивка за милиони"както се казва,защото аз като се усмихна,зъбите ми много не се виждат хубаво,защото са по-малки,а нали знаете че хубавата усмивка,е едно от най-чаровните предимства у една жена.

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
    Миличка, не виждам смиъл да се подлагаш на подобни процедури ако не са наложителни. Ти сама казваш, че зъбките са ти белички. Оформяне може да се постигне с тези фасети, но е необходимо да те прегледа стоматолог. Цената на стоматолога нямам идея каква е, но с мъжът ми като говоря-той каза, че ако е с по-скъп и качествен материал, цената, която искат те на фасета е към 100 лв, а ако материала е по-обикновен и евтин - към 50 лв. Отделно, както споменах по-горе самият стоматолог взима не по-малко....абе зависи и от доктора и от зъботехника!
   Усмивка за милиони?.....всички те приемат такава каквато си сега - с естествената ти красота!

# 7
# 8
  • Мнения: 364
неzнам дали теzи фасети са подходящи zа иzправянето на самата zахапка.аz имам само 3 zьба които иzкривяват всичко и ако с теzи фасети може да се иzправи веднага се подлагам на таzи процедура.имате ли адрес на някой стоматолог който се zанимава с това?ако някой има инфо нека да сподели

# 9
ето една клиника, а на сайта прочетете повече:

http://www.michelangelodent.com


# 10
  • Мнения: 1 919
    Миличка, не виждам смиъл да се подлагаш на подобни процедури ако не са наложителни. Ти сама казваш, че зъбките са ти белички. Оформяне може да се постигне с тези фасети, но е необходимо да те прегледа стоматолог. Цената на стоматолога нямам идея каква е, но с мъжът ми като говоря-той каза, че ако е с по-скъп и качествен материал, цената, която искат те на фасета е към 100 лв, а ако материала е по-обикновен и евтин - към 50 лв. Отделно, както споменах по-горе самият стоматолог взима не по-малко....абе зависи и от доктора и от зъботехника!
   Усмивка за милиони?.....всички те приемат такава каквато си сега - с естествената ти красота!

Общи условия

Активация на акаунт