Болни деца в детските градини

  • 1 663
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, дами. Искам да споделя загрижеността си относно приема на болни деца в детските градини. Детето ми посещава 79 ОДЗ в Студентски град и имам страшно негативни впечатления. Сутрин, когато водя детето на градина, съм заобиколена от кашлящи и подсмърчащи деца. На входа няма медицинска сестра. Един баща вчера бута някакво хапче в ръката на учителката с "Може ли да го дадете на детето след закуска". Възмутена съм, честно ви казвам. Разбирам, че има родители, на които е трудно да излизат в болничен, но все пак не може толкова безсъвестно да си пускаш детето да заразява масово. Учителките нищо не казват, защото ако посещаемостта спадне под 30% (или нещо такова) трябва да излязат в принудителен отпуск. Моля споделете как стоят нещата във вашето детско заведение.

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 995
За голямо съжаление това което описваш май е практика на всякъде. Без значение в кой град , детска градина или ясла става дума.
Но за голямо съжаление за тази порочна практика не са виновни само родителите, а и работодателите и държавата.....! Детото болно майката не ходи на работа един два пъти колегите и работодателя започват да мрънкат.
 Ако пък не и се плащат пълни осигуровки през времето на болничния си без доходи и кръга става порочен! А и учителките в градините и яслите си пазях ляба да ни ги съкратят и.......!
И аз съм възмутена, но  такава е действителността!

# 2
  • Мнения: 88
Нора,това от което ти се вазмущаваш е нещо "нормално".В смисъл че навред е така.Тя Nadia NGX,добре го е написаала.Какво повече да ти кажа,просто идва момент в който спира, да ти прави впечатление.Съжалявам,ако се разочароваш,но си е така. spoko

# 3
  • Мнения: 7 821
Виж тази, тази теми.

Моето мнение, че деца с лекарства не бива да се взимат.

Местя темата.

# 4
  • Мнения: 3 491
Аз пък съм свидетел на това как и родителите могат да предприемат инициатива срещу подобна ситуация. Става въпрос за родители, които или не работят, или работят в повечето време от в къщи. Тук са популярни и много уважавани т.нар. кооперативи, където родителите си организират детска градина, наемат добра учителка, а самите майки се редуват веднъж месечно да помагат в учебната програма. Така хем децата ходят на градина и се социализират, хем не боледуват толкова, защото родителите могат да останат с болните си деца у дома в случай на нужда. За работещите извън дома от сутрин до вечер родители има други форми.

# 5
  • Мнения: 442
.................................................
Един баща вчера бута някакво хапче в ръката на учителката с "Може ли да го дадете на детето след закуска".
..................................................

и на мен ми се е случвало в продължение на няколко седмици да "бутам" хапче със същата молба. само че хапчето беше есберитокс. Laughing
а дали е болно детето, лекарят ще определи. когато мила беше в първа група, почти през цялата зима имаше една особена кашлица сутрин, след като се събуди. много мъчително звучеше отстрани. няколкото пъти, когато я водих при джипи-то, след обстоен преглед, лекарката слагаше диагноза "градинска кашлица" - нямало смисъл да я спирам от градина. а, колкото до хремата, аз самата, а забелязвам и мила, когато влезем от студено - на топло, започват да ни текат носовете.
вярно е, че на страха очите са големи ... но пък и страх лозе пази. всеки си решава сам.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 146
В нашата детска градина не знам за болни деца, но тъй като няма персонал се наложи госпожите да ходят с антибиотик на работа...  Иначе нямаше кой да се грижи за децата. Така че давай витамини и имуностимулатори и се моли детето да не се разболява. Или просто не го пускай на детска градина.

# 7
  • Мнения: 404
Здравейте, дами. Искам да споделя загрижеността си относно приема на болни деца в детските градини. Детето ми посещава 79 ОДЗ в Студентски град и имам страшно негативни впечатления. Сутрин, когато водя детето на градина, съм заобиколена от кашлящи и подсмърчащи деца. На входа няма медицинска сестра. Един баща вчера бута някакво хапче в ръката на учителката с "Може ли да го дадете на детето след закуска". Възмутена съм, честно ви казвам. Разбирам, че има родители, на които е трудно да излизат в болничен, но все пак не може толкова безсъвестно да си пускаш детето да заразява масово. Учителките нищо не казват, защото ако посещаемостта спадне под 30% (или нещо такова) трябва да излязат в принудителен отпуск. Моля споделете как стоят нещата във вашето детско заведение.
В НАШАТА ДЕТСКА ГРАДИНА 178 ОДЗ  в младост-3 Е СЪЩАТА РАБОТА.
Направо ужас.И колкото пъти се събереме на родителска среща все за това си говориме.И директорката и учителките ни убеждават,че болни деца и с лекарства не приемат в градината.Аз лично съм хващала учителките да дават я сиропче,я антибиатик на болни деца.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз съм давала сироп на учителката да му дава на обяд, но той беше анталергичен и трябваше да се пие по 3 пъти на ден. Синът ми кашля, но не е "болна" кашлица, а алергична. Сега слава богу след като му давам "Фликсотид" (да чукам на дърво) не сме имали проблеми!!! Не всеки път хапчето и кашлицата са заразни! Много ми е било тъпо да обяснявам, че е така на майките на другите деца, защото хората си мислят, че щом кашля задължително е болен!

# 9
  • Мнения: 9 990
Такаааа,първо-НЕ навсякъде е така,второ-вие защо не повдигнете въпроса???Трето-повечето са с алергични кашлици и т.н.,а не са непременно заразно болни.Както се възмущавате тук във форума е редно да изразите възгледите си и пред директора на градината,иначе-глас в пустиня...и да бъдете настоятелни и да налагате контрол...успех Hug

# 10
Аз много благодаря на всички, които изказаха мнение. Това, че повечето казаха, че навсякъде е така, малко ме успокоява. Аз също работя, моя шеф също ме пита “Ти как я мислиш тая работа с тия болнични!!!”. Но ние цял месец си стояхме вкъщи заради кашлица, ходихме на някакви процедури  - магнитни нагревки, инхалации. Сега детето е в чудесно здраве и отново го пуснахме на хиените. Разговарях с директорката, която ми обясни, че сестрата им напуснала. Въпреки че и докато не беше напуснала съм я виждала точно два пъти за 4 месеца. Опитвам се да вляза в положението на всеки, но все пак трябва да има някакъв среден вариант – компромиси и от едната и от другата страна. Да не говорим, че поверяваме здравето и възпитанието на децата си на тях и от тяхна страна не би трябвало да се работи с компромиси. Смятам и към ХЕИ да се обърна, въпреки че съм наясно, че коренно няма да променя нещата.

# 11
  • Мнения: 9 990
Напротив,ако ангажираш още няколко недоволни майки/сигурна съм,че ще намериш такива/и настоятелно се борите за това-резултат ще има Hug

# 12
  • Мнения: 1 311
след обстоен преглед, лекарката слагаше диагноза "градинска кашлица" - нямало смисъл да я спирам от градина.

На Ники джи-пито му сложи диагноза "градинска хрема" Laughing А и наистина не мога да си обясна как иначе при положение, че е стоял от 23.12 до 2.1. вкъщи и на трети сутринта го водя здрав на ясла, вечерта си  го прибирам с едни хууубави сополи. Свикнах вече и не ми прави впечатление. За мен - щом няма температура - не е болен и толкова.

# 13
  • Мнения: 1 210
след обстоен преглед, лекарката слагаше диагноза "градинска кашлица" - нямало смисъл да я спирам от градина.

На Ники джи-пито му сложи диагноза "градинска хрема" Laughing А и наистина не мога да си обясна как иначе при положение, че е стоял от 23.12 до 2.1. вкъщи и на трети сутринта го водя здрав на ясла, вечерта си  го прибирам с едни хууубави сополи. Свикнах вече и не ми прави впечатление. За мен - щом няма температура - не е болен и толкова.

Ами целия проблем с "градинските" сополи и кашлици, е че се хронифицират и после може да доведат до още по-големи проблеми. А като цяло тяхното наличие означава, че има намален имунитет и като дойде наистина някакво вирусче веднага падат повалени.
Градинските сополи и кашлици в общия случай са следствие от недолекуване на бактериална инфекция (усложнение от вирусче и т.н.)
Хич не са за подценяване.

И при нас ги има такива дечковци, но съм забелязала че 2-3 дни след появата на градинската хрема (моят не кашля) се зачервява и гърлото и т.н.
Тъпкам го с витамини и разни имуностимулатори и това е. Държи се детето.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 751
Да подкрепя hey ya. Патила съм си много от излишно паниран родител, който бе подлудил госпожите, че кашлящият ми (алергично) син е допускан в градината. Гледам го сама, предпочитам да взимам болнични, когато е наистина болен, съгласна съм, че не бива да се примиряваме с нередностите, но още като го пуснах на ясла преди повече от пет години се примирих, че размяната на вируси е неизбежна при толкова хлапета на едно място.

Общи условия

Активация на акаунт