Питка

  • 4 055
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 477
ЗДРАВЕЙТЕ!Решила съм да опитам сама да си направя питка,която ще нося на черквата за здраве.Някой може ли да ми даде подходяща рецепта?Благодаря ви предварително!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пусни търсачка с "Питка"!
...аз така си намерих рецепта за новогодишната ми питка. Стана върха  chef

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ако още не си си харесала рецепта ти препоръчвам тази :

Погача

Продукти:
300гр. прясно мляко
5 с.л. кисело мляко
4 с.л олио
1 пакетче мая за хляб колкото кибритена кутия
3 яйца
2 с.л захар
1 с.л. сол

Така. Подгрява се половината прясно мляко да бъде приятно топло в никакъв случай вряло. В него се слага 1 щипка захар и се разтваря цялата мая. Оставяте маята да втаса( започва постепенно да бухва). След като втаса маята в тава слагате брашно и смесвате всички продукти по- горе, да не забравите и другата половина от прясното мляко! Слагате вече бухналата мая и си мееесите до припадък. Месите хубаво докато спре да лепне тестото. След това го бието 100 пъти( хвърляте го в тавата). Оставяте го да втяса 15 мин. После пак месите и пак биете и пак втасва. След второто втасване делите тестото на 3 топки. Всяка топка я разточвате на кора малко по-голяма от дъното на тавата. Корите ги мажете по отделно с олио и ги налагате една върху друга. След като ги наложите режете корите на 16 парчета( като торта). Взимате една намаслена и набрашнена тава. Парчетата преди да ги сложите в тавата ги навивате от дебелата към тънката част и ги редите в тавата. Наредената пита я оставяте да втаса 30мин.След това мажете с жълтък и печете на 200 градуса. Става невероятна.

снимки

# 3
  • Мнения: 477
МНОГО ТО БЛАГОДАРЯ!

# 4
  • София
  • Мнения: 378
Morena, питката ти наистина е страхотна! Grinning Цялото семейство й се кефихме  Grinning

# 5
  • Мнения: 477
от сухата мая колка се слага,едно или две пакетчета.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щом е цяло пакетче от прясната, значи ще ти трябват поне 2 пак. суха! И ако брашното е 1кг. е точно толкова...

Ето я моята ПИТКА от Нова Година! Ако ти хареса, ще ти кажа от коя рецепта я правих...

П.П: и аз се изкефих на Морен - ската питка  Peace, ама най-вече на щерка й...еййййй, много е сладко това дете Hug

# 7
  • Мнения: 477
ММММ,изглежда невероятно вкусна.Давай рецептата.

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 12:30 от aleksandra11

# 8
  • Мнения: 477
Morena!Направих питката и искам да ти кажа че по вкусна никога не съм яла.Само дето забраВих  на края да я оставя да втаса о6те малко и стана на кифлички но беше много вкусна!МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ЗА РЕЦЕПТАТА!

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 16:40 от aleksandra11

Общи условия

Активация на акаунт