Как бе6е захранването след ле4ебния глад?

  • 3 472
  • 3
  •   1
Отговори
Някой има ли захранването след диета само на плодове и 4ай. Правила съм я много отдавна и съм забравила.

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Изпращам ти цитат от книгата на Лидия Ковачева. Цялата можеш да си свалиш от http://www.spiralata.net/index.html

"Първата храна, която е уместно да се включи след плодово-чайния режим, са зеленчуците в сурово състояние, може и плодове, които до момента не са били поемани. При включване на зеленчуци с по-твърда структура (моркови,, целина, ряпа, червено цвекло и други) е добре те да бъдат настъргани на ренде или обработени с миксер. Към стомаха те трябва да бъдат препращани в подходяща форма.
Храните се включват в малки количества, като всяка новоприета храна измества вземаните до този момент плодове и чайове. Необходимо е да се следи за постепенното възстановяване работата на стомаха - той трябва да започне да функционира нормално.
Малките количества, вземани в началото, постепенно се увеличават, като се приемат във вид на салати, подправени с лимон, а впоследствие и с растителни масла. След като суровите зеленчуци са добре приети от органите на храносмилането, следва да бъдат включени варените картофи, пасирани като рядка каша, без сол и мазнина. След нормалното приемане на картофите могат да се включат и други храни като овесени ядки, качамак, булгур, черен хляб. Успоредно с тях, но също постепенно и в началото на малки количества -  задушени зеленчуци, постни супи, ядки, орехи, бадеми. Може да се включат и 1-2 лъжици кисело мляко като застройка на супата. Докато трае лечебният период на разтоварителния режим, млечните продукти са ограничени и в минимални количества.
В първите дни на захранването се яде често, но по малко. С напредването на дните и с увеличаване на количеството на приетата храна се увеличават съответно и междинните интервали, като постепенно се достига до четирикратно хранене. Солта се включва едва след 6-7-ия ден.
От диетата се изключват месото, месните и рибните консерви, майонезата, сладкарските произведения, пастите, тортите, бисквитите, шоколадът, вафлите, бонбоните. Захарта се сменя с мед. За алкохола и цигарите е ясно от само себе си. До края на възстановителния период се оформя четирикратно хранене с предимство на растителната храна. Суровите плодове и зеленчуци трябва да бъдат две трети от дневната храна."

И внимателно със захранването Laughing
Успех Laughing

# 2
  • Мнения: 235
Ето примерен вариант за захранване:

Първи ден:
8ч. билков чай с мед и лимон или вода с лимонов сок (по желание)
10ч. порция плодове
12ч. чай с мед
12:30ч. домат
14ч. порция плодове
16ч. чай с мед
18ч. краставица
20ч. чай с мед

Втори ден:
12ч. морков + картоф на пара
18ч. краставица + 2 картофа на пара
В 8, 10, 14, 16 и 20ч. като първия ден

Трети ден:
12ч. краставица + препечена филийка пълнозърнетс хляб
18ч. морков + 3 картофа на пара
В 8, 10, 14, 16 и 20ч. като първия ден

Четвърти ден:
8ч. чай с мед
10ч. порция плодове
12ч. домат + 2 препечени филийки пълнозърнест хляб
16ч. чай с мед
18ч. морков + овесени ядки (аз лично вместо овесени ядки си правя качамак)
20ч. чай с мед и лимон

Пети ден:
12ч. краставица + морков + 3 картофа на пара
18ч. домат + овесени ядки
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

Шести ден:
12ч. камба + 3 препечени филийки пълнозърнест хляб
18ч. домат + печен пипер + 2 филийки препечен пълнозърнест хляб
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

Седми ден:
12ч. домат + няколко вида зеленчуци на пара
18ч. чушка + зеленчукова супа
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

Осми ден:
12ч. краставица + 30гр. сурови ядки
18ч. домат + зеленчуци на пара
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

Девети ден:
12ч. домат + 50гр. сурови ядки
18ч. морков + зелен боб от консерва или готвен на пара
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

Десети ден:
12ч. домат + картофено пюре
18ч. камба + 50гр. кашкавал "тофу"
В 8, 10, 16 и 20 часа както четвърти ден

След това в продължение на още 10 дена трябва да продължиш да се храниш предимно със зеленчуци плодове и вече към края на тези 10 дена да започнеш постепенно да прибаваш към менюто си млечни продукти, риба и месо. Схемата на захранване е примерна и по принцип всеки зеленчук може да се замести с друг подобен на него, в зависимост от индивидуалния вкус и сезона. Часовете също не са задължителни, в смисъл, че важното е часовата разлика между отделните хранения, и няма значение в колко започваш първия чай.

# 3
Благодаря ви много Hug. Страхотни сте моми4ета.
Аз оба4е ще гладувам 5 дена ,така съм ре6ила да запо4на по малко понеже отдавна не съм правила диети, но  принципа ми е ясен зеленчуци ,овесени яддки и качмак е горе-долу менюто ми

Общи условия

Активация на акаунт