Въпрос към вземалите Достинекс

  • 2 224
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Имам леко завишен пролактин и от около 2 месеца пия половин таблетка достинекс на седмица. Първоначално докторът ми каза да вземам достинекс 6 седмици и след това да направя изследване на пролактина. Резултатът ми беше 11.2 при реф.ст. ( 6.0-29.9) ng/ml ( преди да започна да пия хапчетата е стигал и до 78.4).  Докторът ми каза да продължа да вземам по половин хапче на седмица до момента в който той установи бременност.

Сега обаче чета листовката към хапчетата и там пише, че ако се планира бременност, трябва да се преустанови вземането на Достинекс поне един месец преди евентуалното зачеване.
Това някак си противоречи с указанията на доктора. Въпросите ми са няколко:

Мога ли да забременея докато вземам Достинекс и дали той по някакъв начин възпрепятства оплождането или имплантирането; има ли някоя, от вас която е забременяла докато е вземала достинекс?
Колко време е продължило лечението с Достинекс?

Май трябва да го сменя този гинеколог вече. От доста време ми лази по нервите... Crossing Arms Thinking

# 1
  • Мнения: 7 716
Много неща са противопоказни по време на бременност, но понягока лекарите, преценявайки плюсовете и минусите, избират това, което е  кое е по-добре за твоето здравословно състояние.

# 2
Аз забременях докато пиех Достинекс.
Веднага като видях положителния тест спрях да пия хапчетата, защото така пише в листовката.
Геникологът каза "лекарството си е свършило работата - бременна си, спирай да го пиеш!".
Ендокринологът каза "До 7я месец трябва да замениш Достинекса с Парлодел. Много е опасно след като си имала висок пролактин, през бременнноста се покачва още повече и риска от спонтанен аборт е голям, ако не пиеш нищо. Не е доказано още влиянието на Достинекса върху плода, а Парлодела е безопасен ".
И така... в 5 г.с аз имах 2 мнения и не знаех какво да направя...  Sick
Купих Парлодел, вечерта след вечря изпих 1/2 хапче и на сутринта като се събудих прокървих... след 2 дни кървене плодния сак падна и така всичко свърши  Sad
След аборта питах няколко лекари дали това е било причината, дали хапчето не е предизвикало някакъв хормонален дисбаланс, всички отрекоха да е имало влияние.
Надявам се пак да забременея   Praynig някой ден и се надявам до тогава да знам кое е правилното лечение - да се пие ли нещо за намаляване на пролактина или не по време на бремнност????   newsm78

# 3
  • Мнения: 1 951
Аz по съЩия начин като теб пиех Достинекс и когато пролактина ми влеzе в нормите доктора каzа да подължавам да го пия до zабременяване. Мисля че такава е практиката тук. Аz след иzвестно време го спрях zаЩото смених лекаря и иzледванията ми бяха добре.

# 4
  • Мнения: 957
Докато се рових в интернет намерих един линк с доста интересна информация по теми, които се обсъждат тук. Сайтът е на едно австрийско издателство на медицинска литература. За съжаление статиите са на немски и повечето от тях са писани за лекари, така че това ги прави по-малко достъпни за обикновения читател.

Специално за достинекса има 5 интервюта с известни лекари/ гинеколози и ендокринолози, работещи в различни клиники по репродуктивна медицина в Австрия. Статиите са написани на достъпен немски и след прочитането им ми се изясниха въпросите, които зададох в началото.
Прилагам и линка с интервютата ако предтавляват интерес
http://www.kup.at/perl/journals.pl?ck=1&cs=1&ct=1&b=a&q=Dostinex

Самият сайт има база с данни и може да се търси по букви и Keywords.
Например за щитовидната жлеза има също много интересна статия - Die Schilddruese aus der Sicht des Reproduktionsmediziners/ Щитовидната жлеза от гледната точка на лекаритет по репродуктивна медицина, която ако намеря време бих ви превела, но засега ето ви линка /деветата статия/
http://www.kup.at/perl/journals.pl?ck=1&cs=1&ct=1&b= … p;q=Schilddr%FCse

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 22:36 от elfljo

Общи условия

Активация на акаунт