Тромбоцитопения

  • 1 251
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
Здравейте, тази тема вероятно е за другия форум, ама там не намерих нищо по въпроса, или по-точно само един въпрос от мама, която не е регистрирана и не мога да се свържа с нея да я попитам Sad Сина ми има едни точици на крачето и лекарката ми се съмнява за тромбоцитопения CryНаправихме му пълна кръвна картина и тромбоцитите са му даже повече отколкото трябва /тоест не са намалени, което е характерно за това заболяване/. Утре ще му правят още изследвания и съм много притеснена. Кажете ми някой имал ли е такъв проблем?Лекува ли се лесно и опасно ли е много?Много ще съм благодарна за всеки отговор  bouquet

# 1
Здравей red_devil,

Незнам дали ще ти бъда полезна, но ще споделя своя опит. Аз имам диагностицирана автоимунна тромбоцитопения. Нямам представа откога е, но първото констатиране на ниска тромбоцитна маса е от 2001 г. при профилактична ПКК.

Щом при твоето бебе нивото на тромбоцитите е високо би трябвало да отпадне тази вероятност.

Най-известният проблем на тромбоцитопенията е бавното кръвосъсирване и разбира се появяващите се от никъде виолетово-сини петна. Доколкото ми обясниха лекарите има различни видове тромбоцитопения. При мен проблемът е по-скоро в далака - това е кръвотворния орган, който при мен дава отклонения и разгражда тромбоцитите ми. Дори и при доста ниски стойности 53 (при референтни 130-380) искам да ти кажа, че нямам абсолютно никакви проблеми.

Стискам ти палци всичко да е наред при твоето бебче.

Общи условия

Активация на акаунт