Как размръзявате плодови и зеленчукови пюрета?

  • 331
  • 5
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Пюретата си ги приготвям аз - веднъж седмично, после наливам във формички за лед и замръзявам за през седмицата. Как да ги размръзявам - бързо с толпа вода, бавно и дълго? Кажете как не се унищожават витамините?

# 1
  • Мнения: 2 531
Според мен не размразяването ,а предварителната топл. обработка разрушава витамините! А колко време може да се съхраняват такива пюрета? А млякото кога са слага- преди замраз. или след размразяване newsm78

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 20:45 от veni-b

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
за съхраняването - знам че е до 3 месеца, така или иначе пюретата са минали топлинна обработка - купените също, домашните аз ги приготвям на пара ( имам си такъв уред) и ги пасирам със сока, който пускат при обработката ( има си такъв съд уреда) . Доколкото знам това е най-здравословния начин

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Размразяването може да стане, каго от предната вечер оставите бурканчето в хладилника. На сутринта се е размразило и може само да го затоплите преди консумация. Може и на стайна Т да го оставите и после затопляте за консумация. Ако е спешно, може и на бързо в МВ, но не е препоръчително.
Кърма или АМ се добавя непосредствено преди консумация. Те не се варят.

# 4
  • Мнения: 1 014
Аз също размразявам, като оставям в хладилника от предната вечер, а ако съм забравила - като извадя кубчето/тата от фризера ги разчупвам с вилица на парченца и те се размразяват бързо, то и количеството им не е голямо, и после в уреда за претопляне на "AVENT".

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Размразяването може да стане, каго от предната вечер оставите бурканчето в хладилника. На сутринта се е размразило и може само да го затоплите преди консумация. Може и на стайна Т да го оставите и после затопляте за консумация. Ако е спешно, може и на бързо в МВ, но не е препоръчително.
Кърма или АМ се добавя непосредствено преди консумация. Те не се варят.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт