хрема:-((

  • 5 282
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мили майки помагайте моля
На Ники му растът зъбките и носът му не спира да тече,Нощем е много гадно защото не може да диша.Праскам му стеримар,физиологичен разтвор му капвам и нищо така си е от 1 седмица вече,явно му се стича в гърлото защото започна и да кашля.До кога ще е така Cry Мога ли нещо друго да направя за него Confused:

# 1
  • Мнения: 2 693
Опитай с Коларгол ако му се запушва носа и не може да спи спокойно. А педиатърът ви какво казва по въпроса?

# 2
  • Мнения: 8 769
karla, аз съчетавам въпросния Стеримар с Ксилометазолин за деца. На тази крехка възраст може да пробваш по една капка в ноздра. Също и кремче НИЗИТА, за да не се изсушава много лигавицата на носа.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Посъветвай се с педиатъра ви. От личен опит знам, че физиолог.разтвор или Стеримар втечняват секретите. На вас явно ви трябва нещо да ги "стегне". Яни имаше такъв остатъчен проблем след летния грип, нощем беше най-ужасно, защото секретите се стичаха в гърлото и го давеха. Изписаха ни е дни капки, които се правят по рецепта, пак на основата на физиолог.разтвор, но и с много други съставки вътре -за няколко дена му мина. Ако много ти се дави нощем бебчето, слагай го да спи на по-висока възглавница, положението така е по-добре. Стискам палци да ви мине бързо!

# 4
  • Мнения: 1 517
благодаря ви момичета
ще купя днес коларгол да пробвам
Petiak с рецепта ли става закупуването на кремчето?
с Низита също го мажа
Педиатърката ми предписа всичко това стеримар,низита,Др Тайс,и вит ц а и няколко дена калпол противоваспалително да му давам но само 2 вечери съм му давала защото явно много се мъчи и не можеше да спи.Мажа го също и с пулмекс бейби,но много му се зачервиха гъдичките и спрях Sad

# 5
  • Мнения: 2 693
Капките Коларгол се правят по рецепта, кажи на педиатърката да ти я напише, и имат трайност 1 седмица от направата. Но то до това време минава от тях.

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Капките за които писах са с рецепта и ги изработват в аптеката. Не си спомням как се казваха, даже имам някои съмнения, че може и да са същите, за които Бобо пише. Кажи на педиатърката ви ,че секретите са много воднисти и го давят - ще се "светне" да ви даде нещо друго.

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: PetiaK
Капките за които писах са с рецепта и ги изработват в аптеката. Не си спомням как се казваха, даже имам някои съмнения, че може и да са същите, за които Бобо пише. Кажи на педиатърката ви ,че секретите са много воднисти и го давят - ще се "светне" да ви даде нещо друго.


Кафяви, цапотещи, много ефективни? Grinning

# 8
  • Мнения: 687
А как се справяте със слагането на въпросните капки (спрей), че моя сладур такъв бунт прави само като се доближа до носа му... ужас. С едната ръка държа неговите ръце, обаче той почва да си върти главата и с коя ръка да я държа и да слагам капки или Стеримар??? Добре че вечер е тати да помага, но през деня вече е цяло мъчение.
Ако някой е намерил лесно, дайте идеи.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Няма лесно Sad И при нас е яростна съпротива, гърлен рев, крясъци и мятане. Гушвам Иво в мен и притискам главичката му между гърдите и ръката си и с другата ръка изливам каквото трябва в носа. Чувствам се като чудовище дето си тормози детето, но знам, че това е за негово добро. Абе-гадна работа..... После много се гушкаме, защото той плаче още 5 минути поне.
Все пак, ако някой знае по-лесен начин за слагане на капки на дете, което започва да се тръшка още като ги види, ще се радвам да приложа неговия опит....

# 10
  • Мнения: 2 693
Оооох, питате ли ме мен с тоя ечемик, дето имаше Емо как капах капки в око всеки ден по 4 пъти в продължение на 3 месеца? И мажех с Гентамицин... Обаче позата е ужасна и трудна за обяснение, но ще опитам: Детето ляга на леглото Arrow сядате отгоре му с разтворени крака /ама не с тежест разбира се, само да го обездвижите/ Arrow със свитите си колене му "защипвате" ръцете Arrow с едната ръка застопорявате главата Arrow с другата капете капките. Когато е за око има още един елемент /защото за око трябват и двете ръце/, ама ще ви го спестя, щото звучи ужасно така написано. Надявам се да ме разберете, не е нужно да го пробвате, ама мен неволята ме научи Sad ...

# 11
  • Мнения: 2 839
Цитат на: bobolenta
Оооох, питате ли ме мен с тоя ечемик, дето имаше Емо как капах капки в око всеки ден по 4 пъти в продължение на 3 месеца? И мажех с Гентамицин... Обаче позата е ужасна и трудна за обяснение, но ще опитам: Детето ляга на леглото Arrow сядате отгоре му с разтворени крака /ама не с тежест разбира се, само да го обездвижите/ Arrow със свитите си колене му "защипвате" ръцете Arrow с едната ръка застопорявате главата Arrow с другата капете капките. Когато е за око има още един елемент /защото за око трябват и двете ръце/, ама ще ви го спестя, щото звучи ужасно така написано. Надявам се да ме разберете, не е нужно да го пробвате, ама мен неволята ме научи Sad ...


ХАХАХХХАХАХХАХАХАХА много се забавлявах от метода ти  Simple Smile  Макар че при нас е подобно, но аз обикновено имам по някой който играе ролата на менгемето. Все се намира някой да помага, че нали съм с 2 бройки.  Но в крайна сметка резултата е че за известен период сина ми ме заобикаля на сигурно разстояние  Grinning  doctor
А що се отнася до дъщеря ми, тя е страшна фенка на всички капки независимо къде се капят  (чукам на дърво) Laughing

# 12
  • Мнения: 2 693
Цитат на: DiVA
ХАХАХХХАХАХХАХАХАХА много се забавлявах от метода ти  Simple Smile  Макар че при нас е подобно, но аз обикновено имам по някой който играе ролата на менгемето. Все се намира някой да помага, че нали съм с 2 бройки.  Но в крайна сметка резултата е че за известен период сина ми ме заобикаля на сигурно разстояние  Grinning  doctor
А що се отнася до дъщеря ми, тя е страшна фенка на всички капки независимо къде се капят  (чукам на дърво) Laughing


Е точно това с менгемето го пропуснах, защото звучи зловещо да стискаш бебешка глава между коленете си, ама само така звучи... абе то си трябва схема и подробни инструкции, а най-лесно е да пусна видеокасета с инструкции и нагледни демонстрации, ама ще ми вземат детето... Rolling Eyes  Grinning

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: bobolenta
Цитат на: PetiaK
Капките за които писах са с рецепта и ги изработват в аптеката. Не си спомням как се казваха, даже имам някои съмнения, че може и да са същите, за които Бобо пише. Кажи на педиатърката ви ,че секретите са много воднисти и го давят - ще се "светне" да ви даде нещо друго.


Кафяви, цапотещи, много ефективни? Grinning

И тия сме ги ползвали, но преди (затова ми звучаха познато), сега бяха едни други, прозрачни, ама забравих името -изкуфяла работа. А иначе и при нас е мъка за капките, въобще стане ли въпрос за носа - ужас! Дава да му режа ноктите, да му чистя ушите, да му почиствам гурилчетата (когато има), но носа - капки или аспиратор - страшно става  Shocked . Сред писъците и рева, защото той познава какво следва, заемам стойката, която Бобо описва, той легнал, с краката го защипвам, като гледам, ако мога да уловя и ръцете - рядко се получава, с едната ръка притискам главата, а с другата капя. Обаче той се бие, рита, удря с ръце и върти главата и да ви кажа доста е як, не винаги успявам да го удържа... И явно не го боли, щото сложа ли капките ревът веднага секва, явно зорът е да не успея да ги сложа  Wink .

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво в момента е с хрема и тази тема ми е направо болна. Cry Та да попитам-какви помпички за нос (аспиратори) ползвате? Как изтегляте секрета от нослето?
Аз имам една на Нук-за нищо не става Close .

Общи условия

Активация на акаунт