Алекс се сдоби с цицина :(

  • 3 005
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 793
казвам ви, мами, сърцето ми слезе в петите Sad Алекс падна от спалнята и всичко стана за части от секундата. бях там, но така и не разбрах как се изъртя и падна, а не беше на края на леглото. а и още не може да се върти навсякъде. искам да кажа, че като е по корем не може да се обърне сам по гръб. сега си лежеше по гърб, обаче в следващия момент беше на земята и си удари челцето в негото креватче, защото то е близо до нашето легло. излезе му цицина и е малко зачервено мястото. много съм притеснена. ревах като магаре, а той на втората минута се хилеше като ряпа с глас.
моля ви кажете ми за какви симптоми трябва да гледам сега.? видимо детето изглежда добре, весело е, но спи вече почти два часа, което за него е необичайно. чувала съм, че трябва да се следи да не е много сънливо детето. кажете ми какво да правя.

# 1
Ама тея хулигани не са за оставяне дори за миг. Поднасят изненади непрекъснато. Ох, миличкото, знам и как си се притеснила то и моето преди един месец падна от стола за кола, който бях поставила на пода, та удара не бе силен ама и аз майката не бях закопчала колана.
Ами хубаво е да го наблюдаваш, за сънливоста ама малко трудно като е вече време за спане. Иначе, малко лед на цицинката.  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Спокойно,
За съжаление аз нямам голям опит с тези неща, но просто исках да те успокоя.Копирала съм тук откъс от Др Спок:
" Наранявания на главата. От момента, когато бебето може да се обръща, падането по глава е чест инцидент. Когато това се случи за първи път, родителите обикновено се чувствуват виновни. Но ако детето се следи непрекъснато и никога не се допусне да падне, това означава, че грижите за него са прекомерни. Костите ще бъдат спасени, но характерът му ще бъде осакатен.
Ако, след като се е ударило по главата, бебето престане да плаче след 15 минути, ако запази цвета си и не повърне, много малка е вероятността да си е наранило мозъка. Може да му се разреши веднага да продължи своя обичаен начин на живот.
При по-силен удар на главата детето може да повърне, да загуби апетит, да побледнее за няколко часа, да прояви признаци на главоболие, заспива лесно, но бързо се събужда. Ако у детето се появят някои от тези симптоми, трябва да се свържете с лекар. Може да се наложи преглед или снимка на черепа. Детето трябва да се държи по възможност в покой в продължение на 2-3 дни и за всеки нов симптом веднага трябва да се съобщава на лекаря. Добре е да събудите детето веднъж през първата нощ след падането, за да сте сигурни, че не е в безсъзнание. Ако на другия ден детето не се е възвърнало към своето нормално състояние, трябва отново да уведомите лекаря.
Ако детето загуби съзнание веднага след падане или по-късно, трябва незабавно да бъде прегледано от лекар. Това се отнася и до случаите, когато детето не е в безсъзнание, но продължава да се оплаква от главоболие, от нарушение в зрението или ако по-късно повърне. Подутината, която се появява на главата веднага след падане, е без значение, ако няма други симптоми. Тя се образува вследствие спукване на кръвоносни съдове под кожата."


Не се притеснявай! Юнак без рана не може! А за това, че спи-вече почти е време за сън-може през деня детенце да се е преуморило,та затова сега да спи непробудно.
Да се оправяте по- бързор целувки!

# 3
  • Мнения: 1 793
лед малко късно се сетих, че трябваше да сложа и не сложих. реших, че вече няма смисъл. сега се събуди, изглежда добре, не виждам някаква разлика в поведението. ама знам ли....дано всичко е наред.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Добре дошла в клуба на стреснатите майчета! Wink
Мен с това приветствие ме посрещнаха, когато и аз писах за първото падане на Иво от спалнята Grinning
Ето от мен един форумджийски съвет (от онова време) за "обработване" на удареното място, за да не се появяват синини-нещо, за което аз никога не бих се сетила. Удареното място се намазва с олио. Откакто проходи Иво си удря главата поне веднъж дневно-горкото ми дете. Ако си халоса челото го мажа с олио-по възможност веднага след удара-и рядко се украсява със синини.
Пожелавам ти да не ти се налага често да прилагаш тази "рецепта", все пак.

# 5
  • Мнения: 1 793
благодаря, Marissha Grinning

благодаря, Vivi Grinning  ще запомня рецептата с олиото Grinning признавам, че никога не бих се сетила, че олиото помага в такива случаи.
сега съм по-спокойна, а виждам, че и юнака е добре - весел е, смее се, гука, пее и хич не иска да заспива Simple Smile сега обаче отивам да го приспивам, че вече е време. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anna
лед малко късно се сетих, че трябваше да сложа и не сложих. реших, че вече няма смисъл. сега се събуди, изглежда добре, не виждам някаква разлика в поведението. ама знам ли....дано всичко е наред.


Поне до 1 час /а може и повече/ си струва да слагаш лед. Наистина цицина вече ще има, но това ще спомогне за по-бързото разсейване на кръвоизлива и съответно за спадането на цицината. За спадане на отоци е добре да се маже с Лиотон 1000, но не зная дали лекарството е подходящо за малки бебенца.

# 7
  • Мнения: 128
olioto mnogo pomaga pri tsitsini i sinki, a sashto ot lekar znam pri padane vednaga triabva da se dade ednokratno homeopati4noto Arnika, 3 granulki, ako ne se dade vednaga nima smiasal sled tova, no pomaga srestu sasirvane na kravta.
Opitah i na goliam tsovek, snaha mi e 80 kg i se podhlazna v baniata, namazahme i kolianoto s oloi, i i dadoh Arnika , sashtata potentsia, kato na dete, ne mi viarvashe, no na drugata sutrin niamashe i sinka.

# 8
  • Мнения: 175
И моят син като падна от леглото страшно се притесних. Всичко стана за част от секундата. Обадих се веднага на педиатърката. Тя ми каза, че ако веднага е изплакал- няма проблем. А в интерес на истината той бързо се успокои и даже взе да се смее. А това с мазането с олио - пак докторката ми го препоръча. Дори каза да взема амбалажна хартия ( не знам дали при вас има такава), да я напоя с олиото и да я лепна на мястото.
А и за успокоение- това няма да е нито първата нито последната цицина. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 793
благодаря на всички Ви! дечко днес е добре, почти няма цицина и зачервяването почти мина. учудвам се, че толкова бързо му спадна подутината.

# 10
  • Мнения: 5 500
Когато Цецо падна за първи път аз хукнах към Майчин дом-Варна при Д-р Желева да му прави ехография Laughing естествено нищо му нямаше макар да тупна от зимната количка направо на цимента пред апартамента ни Cry Но, веднага след удара дадох Арника Монтана 30*СН, хомеопатично лекарство против травми - физически и психически. След това нямаше даже синина, а удара не беше от най-леките. На прегледа влезе и лекаря при който се роди Цецо и ме успокои, че главите им са гумени и костите меки и, че има ощеее много пъти да пада. И беше прав. За това винаги съм запасена с една капсулка Арника.
Онзи ден вечерта се изтърси по очи на теракота в коридора, разцепи си горната устна и отвън и отвътре, тече много кръв, на носа излязоха две чертички, като че ли са му убивали очила. Хайде пак на лицево-челюстен хирург, обаче доктора каза на въпроса ми дали има нещо за лепене: обущаря си замина, лепилото свърши Wink Наранени бяха само меките тъкани, малкото носле здраво. Обаче това не пречи на всяка майка да изтръпва при всеки удар, колкото и да те успокояват ти си майка и винаги ще се притесняваш.
Пожелавам ти само, да са колкото може по-малко Grinning  Sign Exclamation

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile)) не се плаши:)
Елина падна по глава от количката на асфалта в парка, когато беше на 7-8 месеца някъде...
аз умрях от ужас, но тя след 1 минута се смееше и нищо и нямаше освен зловеща цицина.

Преди седмица пак падна, докато тичаше на асвалта и получи супер рана на ръката....малееее голям рев беше...още има белег, но си е направо ОК..

...та..рани ще има много, подготвяй се психически:)

Общи условия

Активация на акаунт