Synlivo bebe

  • 360
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Zdraweite,otnovo vi pitam za syvet za bebeto na sestra mi.Na 1m. e i dosega spi mnogo.Kyrmi ia po 1h i tia vse spi.Izsukva edva 40-50g. i ia dohranva na shishe.Tova nespira cial den hrani i se cedi i dohranva ot shishe.Kazva,che veche mnogo ia boliat zyrnata.Ne znae kak da se spravi,a kyrma si ima.Drugata i grija ot 2 dni sa kolikite.Ne spirat cialo denonoshtie.Vyzmojno li e i kak da se spravi?Izvikala e pedito i tia i kazala,che naistina sa koliki.Pomaga i samo lejaneto po korem,no sestra mi se strahuva da ia ostavia taka da leji bez nadzor.Vie kakvo me syvetvate?

# 1
  • Мнения: 7 106
Ако продължава да дохранва с шише, бебето не само ще му е по-лесно да пие от него и ще го предпочита, ами въобще няма да си дава зор да се напъва да суче от гърдата. Което може да доведе до отбиване. нека махне бутилката изобщо и вместо това да го буди за хранете на 2-2,5 часа. той не е вече новородено, така че с малко повече усилия ще го задържи буден, докато се насуче. ако изсуче само 30-40 мл. както казваш ти то със сигурност няма да спи много дълго, защото гладът ще го събуди. така след няколко дни човечето ще си влезе в ритъм. В Една от закованите теми - Библиотека се казва, прочети-има няколко статии за събуждане на сънливо бебе. ще са от полза.
За коликите съвет незная какъв да дам. При нас продължиха до края на четвъртият месец, и нищо не помогна за облекчаването им ooooh!. Лоша работа, ама минават  Wink. Сега трябва да се справи с другият проблем, докато не се е отбило бебчето.

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Поведението на бебчето на сестра ти, отговаря на възрастта му, особено ако е карало или кара физиологична жълтеница, затова е поспаливо и няма място за тревога.
Аз обаче не разбрах, защо дохранва?Нали си има достатъчно кърма?И какво значение има колко мл?Нали бебето си наддава, то само знае необходимото за него количество. Wink
За коликите, за съжаление няма спасение, всяка майка на бебе с колики ще ти каже, че просто трябва да отминат.Има разни капки (които на сина ми не помагаха, но пробвайте, педиатърката ще ги изпише) и други приоми като спането по корем, например, само че аз също не съм оставяла сина си така.Просто я успокой, че няма да е все така, колкото и безкарйно да й се вижда.Успех!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И аз бих те посъветвала да и разпечаташ статиите от библиотеката за събуждане на поспаливи бебета.
От бутилката какъв е смисълът не разбрах. Така бебето изсуква повече ли?
Болезнените зърна верояно си ги е направила с помпата, а цялата тази хамалогия с цеденето и даването от шише може да бъде избягната.

Това че бебето стои по час на гърдата и суче изобщо не бива да я притеснява. Това е нормално държание на едномесечно бебе. Те сучат не само за наяждане, но и да успокоение или удоволствие. Не бива да им отнемаме този "лукс". Малко е трудно човек да свикне в началото и му се струва че целият сят е едно непрестанно кърмене, но всъщност този период бързо отминава, нещата си идват на мястото и скоро майката и бебето си изработват свой собствен ритъм.
После вече е лесно.
Надявам се сестра ти да успее да стигне до лесното скоро Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 810
Моята сестра роди бебчо малко недоносено и беше с недобре развит сукателен рефлекс. В болницата я съветваха да мине на шише и хич да не се мъчи. Но тя си има много мляко и с много труд, почти постоянно на гърда успя да оправи нещата. Вече е на 3 м. и до скоро сучеше денонощно на 2 ч. без почивки. Но така е: майчинството иска жертви!

Общи условия

Активация на акаунт