ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО-ПО-КРАСИВА, ПО-МЛАДА, ПО-СТРОЙНА, ПО-ЗДРАВА

  • 40 104
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Въпреки многото противници на лечебния глад вече е научно доказано , че клетките на човека имат способността да се възобновяват, но кога става това? Когато организма почива в смисъл не приема храна отвън той сам изяжда всички онези шлаки, които са причина за всички болести у човека. Доказано е също, че токсикацията на организма е причина за това човек да остарява. Когато човек се подложи на съзнателен и лечебен глад той не само оправя здравословните си проблеми, но и лицето му се изменя, става по-бодър, по - жизнен. Аз сама често си провеждам разтоварващи дни и ефекта е невероятен - никакви кремове козметики и фризури не действат така - лицето ми за дни се прочиства и става като бебешко дупе гладко, косата ми се сгъстява, ноктите ми се заздравяват. Но човек трябва да е добре запознат с гладолечението за да не прекалява и да знае как да се захранва. Плепоръчвам книгата на Лидия Ковачева за храненето както и всички книги на Петър Дънов за хранене и здраве. Няма смисъл човек да си трови организма отвътре а отвън да се маже с кремове и да чака да се оправи. Когато организма се прочисти отвътре той става красив и отвън. Препоръчвам на всеки, който иска да бъде здрав един ден от седмицата /Аз го правя в четвъртък/ да кара само на билков чай с мед. За един ден никой не е умрял от глад

# 1
  • Мнения: 3 777
Малко сме в този форум хората, които го правим и вярваме в това.
 Hug Кой както си реши се грижи за себе си.  Hug

# 2
  • Мнения: 8 450
Аз вярвам.Правила съм го и ще го правя. Laughing
Не искам да споря или да убеждавам някого в ползата.Но и мен не могат да ме убедят,че няма полза. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Ами то щом е за 1 ден - то тогава човек да го прави съчетано с лунната диета - нали и тогава си само на вода или пресен сок  Hug. Може би ефекта и да е по-голям  Praynig. Всяка седмица има по един ден за лунна диета.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Това е доста спорна тема и предполагам, че ще се завихрят доста страсти  Mr. Green (дано да греша). Twisted Evil
Всеки решава сам как най-добре би се справил с определена ситуация, в това число и дали да гладува или да спазва някакъв друг режим на хранене, или пък да се тъпче.
Не мога да разбера ти агитираш ли ни  newsm78 или просто споделяш мнение?
Искам само да ти напомня, че писането с ГОЛЕМИ БУКВИ   означава "викане".Темата ти би се чела дори и да е написана с малки букви  Peace

# 5
  • Мнения: 229
Нямах никаква представа, че писането с големи букви означава викане. На никого не искам да викам и не агитирам никого просто споделям опит и мнение - който иска се ползва от него, който не иска - не.  newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Въпреки многото противници на лечебния глад вече е научно доказано , че клетките на човека имат способността да се възобновяват, но кога става това? Когато организма почива в смисъл не приема храна отвън той сам изяжда всички онези шлаки, които са причина за всички болести у човека.
...
 Препоръчвам на всеки, който иска да бъде здрав ....

Кой УЧЕН е доказал това?  #Crazy
Защото е пълна глупост!  ooooh!
Когато организмът не приема храна преминава на ендогенно хранене! Това означава , че се самоизяжда, т.е. черпи енергия от запасите си: първо захарите от черния дроб, после изразходва протеини от мускулите и мазнини от мастните клетки. Въпросните шлаки се отлагат в мастните клетки и чрез гладуването при разграждането на мазнините се освобождава вода и токсини, които се изхвърлят.
Според логиката на твоята теория човек трябва да се натрови вторично, "изяждайки шлаките" наново, вместо да се прочисти! hahaha

Хайде по-внимателно с цитирането на 'научна" информация, защото е меко казано смешно!
На теб препоръчвам да четеш повече и по-внимателно, преди да прилагаш нещо върху себе си и да го препоръчваш на останалите!  Naughty

П.С. При продължително гладуване мозъкът страда от липса на захари и настъпват необратими увреждания. Затова гладуването се провежда под медицинско наблюдение!

# 7
  • Мнения: 229
Ако не си забелязала съм написала, че не трябва да се прекалява и под изяждане на шлаките съм имала впредвид преносен смисъл - в смисъл се изразходват от тялото като се освобождават във вид на енергия. Не съм тук за да се заяждам с когото и да било. И вече написах - ако искаш гладуваш ако не искаш не гладуваш - въпрос на избор. Няма защо да злобееш - нищо не съм ти направила.

# 8
  • Мнения: 9 990

Аз съм от тези,които за да поддържат килограми са постоянно на хранителен режим.Все гладна ли да стоя от зор за хубост?Да,правила съм го и съм отслабнала с 10 килограма,но по-хубава не станах.Воля да не гледаш по рафтовете в магазинита чак такава нямам,пък съм чела призивите на Дънов-яжте малко,оставайте винаги гладни ,яжте само едикакво си,е аз да не хапна никога пържола ли?Само да я гледам на картинка? Crazy
Аз съм на мнение,че когато не прекаляваш с нещо си ок,че даже като си задоволен изглеждаш доволен и щастлив-респективно хубав! Hug
И напоследък гладът категорично не се смята за здравословен и лечебният глад го преименуваха на плодолечение.../за  методите на Лидия Ковачева /

# 9
  • Мнения: 8 450
ПочнА се.Боят настана. smile3512
Аз не се меся,ще гледам сеир тоя път! newsm68

# 10
  • Мнения: 583
ако до 13.00 часа не съм хапнала нищо се разтрепервам и мога да припадна от безсилие или ниско кръвно.много ми е интересно какво ще стане ако се подложа на лечебно гладуване-сигурно на 5-тия ден ще умра.добре че все още нямам нужда от диета. newsm53 а това с красотата на кожата се постига и без гладуване-просто като се наблегне на полезните храни и се изхвърлят всякакви там бонбончета,снаксчета и др от този род изкуствени и пълни с консерванти и др. глезотии.а за косата и ноктите-не вярвам че лечебното гладуване ще ги заздрави-по скоро при продължително такова ще окапят.лично мнение newsm55

# 11
  • Мнения: 9 990
ПочнА се.Боят настана. smile3512
Аз не се меся,ще гледам сеир тоя път! newsm68

Къде видя бой и аз ходя да гледам? Laughing
Споделяме мнения,това,че има различни не означава,че има бой...или греша? Peace Peace Peace

# 12
  • Мнения: 235
Аз определено подкрепям т.нар. гладолечение. Доста съм изчела по въпроса. Правила съм го и определено съм доволна от резултата. Повечето хора се чудят как ще издържат 20 дена на чай и ябълки...ами издържа се без проблем. Сега го продължавам веднъж седмично. След проведеният ми курс на гладолечение - беше с цел корегиране на теглото, определено постигнах много добри резултати, кожата ми стана по-свежа и се изчисти от акнето (не че съм имала голям пробле с него, но сега положението е много по-добре), имах лениви черва, което вече не е така и др. Баща ми който има диагноза диабет след такъв курс на гладолечение (под лекарски контрол разбира се) вече не взима инсулин, кръвната захар му е в нормите, отстлабна и се чувства много добре.
Това е тема, която винаги ще има противници и привърженици. Определено никой не агитирам, а само изказвам мнение.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Ако не си забелязала съм написала, че не трябва да се прекалява и под изяждане на шлаките съм имала впредвид преносен смисъл - в смисъл се изразходват от тялото като се освобождават във вид на енергия. Не съм тук за да се заяждам с когото и да било. И вече написах - ако искаш гладуваш ако не искаш не гладуваш - въпрос на избор. Няма защо да злобееш - нищо не съм ти направила.

Ох, моля те спри да обясняваш, че по-зле става! Сега пък шлаките във вид на енергия!  #Crazy
Преносният смисъл не личи в първия ти постинг.И не оспорвам ничий избор, всеки има право да разполага със собственото си тяло / здраве. НИкъде не съм казала "не гладувайте" или обратнто.
ЗНам, че не се заяждаш, аз също не се заяждам, с най-добри чувства отново ти препоръчвам да четеш преди да се изказваш неподготвена! Не се обиждай! Peace

# 14
  • Мнения: 229
ако до 13.00 часа не съм хапнала нищо се разтрепервам и мога да припадна от безсилие или ниско кръвно.много ми е интересно какво ще стане ако се подложа на лечебно гладуване-сигурно на 5-тия ден ще умра.добре че все още нямам нужда от диета. newsm53 а това с красотата на кожата се постига и без гладуване-просто като се наблегне на полезните храни и се изхвърлят всякакви там бонбончета,снаксчета и др от този род изкуствени и пълни с консерванти и др. глезотии.а за косата и ноктите-не вярвам че лечебното гладуване ще ги заздрави-по скоро при продължително такова ще окапят.лично мнение newsm55
Да и аз бях така отначало - разтреперването е от токсикацията, но ако ядеш мед няма да ти падне кръвното - именно затова е и плодолечението. Не знам дали ще окапят , но всеки, който ми види косата ахва - имам дължина на косата 1,20 м.

Общи условия

Активация на акаунт