какво ядът бебоците на почивка?

  • 1 150
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Сега много ми се иска да отидем на планина, но се чудя с какво ще го храня това дете там като той почти вече не иска да яде пюрета и си хапва предимно кухня. Едва ли ще мога да готвя там , пък иако се разготвя ще бъде егати почивката. Та въпросът е какво си хапват децата на почивка?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Има едни супички на Нестле в картонени кутийки - пробвали ли сте ги? А и има пюрета, които са като готвени манджички - не са пасирани.
Другият вариант е да затвориш бурканчета и да ги стерилизираш.
Всъщност на ресторнт винаги можеш да поръчаш и за детенце ядене- миш - маш, супички...
Отивайте на планина, хич не му мисли - ще има какво да давате на детенце за хапване  Wink А и на планина расте апетитът! Simple Smile

# 2
Зависи но като цяло нашият човек се храни добре на почивка, защото е в разнообразна обстановка и му  е интересно... Peace

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нося газов котлон и продукти и готвя...няма друг начин за мен

# 4
  • Мнения: 1 393
Вземи домашно приготвени и замразени в бурканчета храни и пюрета за след 1год.

# 5
  • Мнения: 458
Моят син още от навършване на 1г. където и да ходиме хапва по кръчмите  eat - поръчвам му супа, миш-маш, картофено пюре, мусака, пълнени чушки или каквото има подходящо за него - нямам проблем всичко хапва  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 255
Калоян като ходим някъде яде с нас, поръчвам му супи, картофи, ориз .... изобщо нещо което е приемливо за него без много подправки и така, той по принцип си хапва абсолютно всичко отдавна, тъй, че не ми е проблем да го мъкнем и храним по заведения  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз досега купувах готови пюрета за над 8м или 1година... С по-едрите парчета. Нямаме проблем с тях. По принцип е претенциозна, но тях ги лапа с кеф...
На мен проблем са ми сутрешните закуски... Ако нямам условия да готвя нещо незнам какво да й давам. Сутрин по принцип й правя или овесени ядки с масло и сирене и някакъв плод или попара... Ама ако нямам топла вода - к'во правим?

# 8
  • Мнения: 6 314
Ама ако нямам топла вода - к'во правим?

Ние си носим бързозавиращата кана с нас - върши идеална работа.

Водили сме Мони на море на 5 месеца - тогава беше съвсем лесно, пюрета+каши+сокчета+адаптираното мляко.
Бързозавиращата кана + подгревател за бурканчетата.
Още тогава приключихме със стерилизирането и след измиване на приборите само ги обливах с вряла вода от каната.

За закуските - още по-лесно.
С бързозавиращата кана възвирах вода, носех пакетчета чай или от чайчетата на Хип, сухарчета, малко сиренце и ето попарата. Правех за закуска и каша с някакъв плод или овесени ядки или пък адаптираното (полуадаптирано) мляко с бисквитки. Не съм имала никакви проблеми с изхранването.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
Ние нямаме такава кана, защото в къщи като с ме аз за бързо загряване на водата използвам МВ-то. Ще потърся да видя дали не мога да взема от някого назаем за няколко дни...
Мамма, тенкю за идеята! Simple Smile

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
досега съм процедирала лесно, че беше на кърма и пюренца, най-вече Ганчев. Като тр. да ги затопла, съм молела в заведението (хотела) да ми го подгреят.
Занапред ще се храни с нас по кръчмите (надявам се до тогава да яде повече и да не е толкова капризен), а и идеята на Мамма за каната е чудесна  bouquet

# 11
  • Мнения: 644
Сега много ми се иска да отидем на планина, но се чудя с какво ще го храня това дете там като той почти вече не иска да яде пюрета и си хапва предимно кухня. Едва ли ще мога да готвя там , пък иако се разготвя ще бъде егати почивката. Та въпросът е какво си хапват децата на почивка?

Ние преди седмица се върнахме точно от такава почивка,та те разбирам.
Значи 1-во взимаш ли детска кухя?Ако е да можеш да замразиш яденето и там да му го даваш.Аз така направих.
и 2-ро там ще има рестуранти където виее ще ядете newsm78  можеш и такава храна да му даваш   Hug

# 12
  • Мнения: 2 125
Другият вариант е да затвориш бурканчета и да ги стерилизираш.
Всъщност на ресторнт винаги можеш да поръчаш и за детенце ядене- миш - маш, супички...
Отивайте на планина, хич не му мисли - ще има какво да давате на детенце за хапване  Wink А и на планина расте апетитът! Simple Smile

Най-приемливият вариант! newsm10

# 13
  • Мнения: 790
Аз вземам готови пюрета за над 1 г. или домашни стерилизирани.
Каша за закуска или бисквити с мляко и плод.

Общи условия

Активация на акаунт