Как се лекува суха кашлица?

  • 20 517
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 022
Черен бъз давам 2 пъти дневно само когато кашлицата е суха, като почне да прави ларингит, фарингит.
От маслата капя по 2 капки на литър вода, а от пиносола по 15к. на литър, до сега реакции не е имало. Отначало като започнах и аз се притеснявах, личната точно пиносол беше изписала и ми обясни, че има вероятност да направи алергична реакция, но не е голяма.

Много благодаря! А колко инхалации правите на ден?

# 16
  • Мнения: 94
Отначало 4-5 пъти дневно и после ги разреждам.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 022
Отначало 4-5 пъти дневно и после ги разреждам.

Благодаря, ще пробвам и аз!

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 542
На мен добре ми действа исла мус. Естракт от бръшлян е.

# 19
  • Мнения: 0
Благодаря! Прекрасни отговори. Туристическият сезон в гърлото ми май свърши Simple Smile

# 20
  • Мнения: 0
Черния бъз не е най-подходящ, можеш да погледнеш тук http://www.pharmacy-bg.com/herbs/cheren-buz.html мащерката е много по-подходяща http://www.pharmacy-bg.com/herbs/mashterka.html

# 21
  • Мнения: 1 483
Варена кола много помага и даже не е гадна Wink

# 22
  • Мнения: 269
Хомеопатични капки Тартефедрил. Изкарват всички нелегално пребиваващи и им хлопват вратата под носа. Така излекувах упорита кашлица при дете на 5 г.
Аз често страдам от суха кашлица. Обикновено проблема е в гърлото или носоглътката. В този случай много ми помага Биопарокс. Ако проблемът е по-надолу Тартефедрил капки или чай Биобронхо с мед.
Успех и дано досадните туристи разберат, че курортния сезон е приключил!

# 23
  • Мнения: 3
Не Ви препоръчвам силни билки като черен бъз. Те могат да са вредни. Най-добре да питаш в аптеката за сироп. На бутилчицата трябва да има информация, че ако кашлицата се задържа еди колко си дни - да отидеш на лекар. Не лекувана кашлица води до бронхит, в крайния случай уврежда белите дробове.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Хомеопатични капки Тартефедрил.

Интересно, ще ги имам предвид. За първи път ги чувам, веднага ще се запася с тях  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 022
На нас Тартефедрила помагаше в началото, после не. Моят син кашля сухо при хрема и вече след едномесечна кашлица декември се оправи само със Синекод. Оттогава само него използвам, защото измъчих детето с чайове Бронхопам, Тартефедрил, билкови сиропи, чай с орехи, ряпа, дюли и какви ли още не бабешки рецепти, а хремата почти не течеше напред, но то си кашляше почти непрекъснато, явно от нея. Може да не не идеалният вариант, тъй като доста лекари не го препоръчват, но на нас ни помага.

Общи условия

Активация на акаунт