Живот ли е това

  • 3 642
  • 22
  •   1
Отговори
Регистрирана съм, но желая да остана анонимна. Ще ви разкажа за адът, който преживявам. Мечтая да имам бебе, но все нещо става и не мога да осъществя мечтата си.
Първа бременност- изнасилена съм от бившия си приятел. Не желая детето- правя аборт по желание. Не страдам за бебето, а съм облекчена. Втора бременност: вече щастливо омъжена. Девет месеца щастие- очаквахме нашето бебче. Но по време на раждането нещо се обърква и бебето умира, дори не успява да проплаче. Изпадам в шок- не се храня, спирам да говоря с приятелите си, крия се от тях. И така 1 година. След това пак забременявам, започвам да се усмихвам, влизам отново в живота. Казвам си, че този път всичко ще е наред, но уви не бях права. В 10 г.с. прокървявам, веднага отивам на лекар, и... нямаше сърдечна дейност. Последва кюртаж. Питам се защо, защо се случва всичко това? Ще стана ли някога майка? Съмнявам се. Ако опитам пак какво ли ще стане? Не, страх ме е, не мога повече да опитвам. Какво ли още ме очаква?

# 1
  • Мнения: 2 849
Мила ,не се съмнявай ,а си вярвай . Praynig PraynigСлед всяко зло идва добро  .Приеми всичко станало до момента като вид изпитание ,сега си по-силна и ще се справиш с  една нова бременност ,ще износиш детенце и ще го обичаш и ще му се радваш .Гаден е живота и на всекиго поднася по нещо , в никакъв случай не се отказвай да се бориш .С теб сме . Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 941
Явно е живот... Адът е тук, на земята. Такъв ни е животът, трябва да го живеем. Късмет...?!? Съдба...?!? Защо на нас...? Все въпроси без отговор. Трябва се понесат изпитанията и да се опитваме да постигнем желанията си. Връщане назад няма.

Бъдещето е пред нас, но никой незнае какво го очаква. Живеем в настоящето със страхове и тревоги, със спомени хубави и лоши...

Опитай се да не мислиш какво ще стане. Аз си го налагам, доколкото мога. Страхове винаги ще има, но трябва да бъдат победени от желанието ни да бъдем майки, да имаме живи и здрави бебета.

Пожелавам ти да събереш сили и скоро да си имаш детенце!  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 11:19 от Angela

# 3
  • Мнения: 182
Какво те чака? Това никой не знае! Единственото нещо, което ни крепи е надеждата и вярата,че щастието ще дойде и при нас. Изгубиш ли тези качества си загубен. Това е живота и трябва всеки да си носи кръста до гроб. На едни е по-лек, на други ужасен, но това си е нашият живот и трябва да се борим до края.
Бъди силна и искренно вярвам, че един ден ще имаш най-усмихнатото и здраво бебе. Само не се отказвай от него.
С теб сме  Hug

# 4
  • Мнения: 843
Не се депресирай, мила . / Като , че ли мога да го спра... Sad/   Преживяла съм част от това, в по- ранни месеци - 2 пъти.
    Но мама ми беше опора. Тя имаше проблеми с матката и след брат ми  за 9 години има  6 аборта и 1  починало бебче..Не можеше да износва.. И двамата с брат ми сме седмачета. С 9 години разлика Simple Smile
    Все я питах  как се е справила с непрекъснатите надежди и рухвания. Тя отговори простичко " С много любов към баща ти и от него, и с ината , че ще стане.. и така!!  Когато забременях с тебе си казах ..   - Добре.  Без навивки, без мечти, само спокойствие и работа / в този момент  е имала куп изпити за доктор/"
    И ето ме мене : вече почти на 40г.  Благодаря и за силата, че не е престанала да опитва... нямаше да ме има..Simple Smile)
 

    Искрено вярвам и стиска палци психически да издържиш, да се усмихнеш,  останалото  - ще стане - рано или късно!! Hug

# 5
  • Мнения: 218
Казват, че Господ праща на тези, които обича най-много, най-големите изпитания за да станат по-силни. Вярвам, че е така.... което не ни убива ни прави по-силни! Съжалявам за проблемите, които си имала, но трябва да си повярваш. Вярвай, че този път ще успееш. Зарежи черните мисли. Знам, че не е лесно, но опитай да гледаш без страх бъдещето пък каквото сабя покаже. Пожелавам ти скоро да гушкаш най-прекрасното сладко малко бебче.  Heart Eyes

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не позволявай на съмненията да те разяждата и победят. Не се поддавай на отрицателни мисли... Stop
Знам - тежко и трудно ти е, но ще бъдеш възнаградена един ден с бебче. Повярвай и ти и чудото ще се случи скоро  Praynig

# 7
  • Мнения: 4 473
Понякога....в моменти като този.....се питам същото Cry Cry Cry

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Не е лесен въпроса, просто всичко е борба.
Знаеш за какво се бориш и падаш и пак трябва да продължиш напред. Няма начин, не трябва да се предаваш.

# 9
  • Мнения: 285
Всеки се съмнява мила, и това е част от начина да се чувстваме по-сигурни, колкото и абсурдно да е. Но има една граница, която не трябва да се преминава, а именно да се отдадеш изцяло само на съмненията и тревогите. Това няма да промени положението ти. От съвсем личен опит ти го казвам. Може много неща да си изгубила, но съм убедена, че те очакват и други, при това хубави! Трябва да пазим вярата си и с това да се стремим напред, иначе просто си е дълбаене на едно място. Повярвай ми, всичко е поправимо в твоя случай. Проблемите ти са сериозни и сигурно си изпитала много болка, но винаги има напред!
Желая ти успех и повече вяра!

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не се отчайвай, мила, аз цели 10 години упорито досаждах на лекарите с желанието си за второ дете. Първото родих много млада, отгледаха го бабите и не разбрах кога съм била майка! Не установиха причина за стерилитета,продлжил 8 години,  последваха два спонтанни аборта, мъжът ми се отказа, но аз не  - толкова много го исках, че чудото стана - когато забременях с дъщеря си не се надявах на нищо - просто останах спокойна и вярвах,че ще стане. Сега имам чудесно малко момиченце и знам, че е заслужавало да се инатя и да не се отказвам, независимо от всичко което преживях!!

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Изпитанията понякога са много и тежки.
Често или почти винаги не виждаме причина да се  случват, нито пък разбираме защо и то на нас... Но в много религии вкл и в нашата същността на вярата е в това - когато нямаш доказателства, когато ти е най-тежко, когато най-много боли - да вярваш, да се надяваш и да продължиш да обичаш!
Тайната на истинската вяра е когато не вярваш - да продължиш, да дадеш надежда когато ти самия почти си  я изгубил, да продължиш да обичаш дори когато съдбата/бог са жестоки към теб!
Понякога ни се случват много тежки неща, но аз вярвам, че те са нашите уроци, които ако научим и разберем - ще станем по-мъдри, по-добри и ще заслужим своята награда!
Бъди силна и не се отчайвай - всяко твое нещастие ти е дало някакъв урок - да можеш в бъдеще да се справиш по-добре... БЪди смела, вярвай, надявай се... и обичай. Тоэва е начина да продължиш напред!

# 12
  • Мнения: 2 123
Да, това е живота... но освен това животът е и всяка възможност да ти се случи обратното - д аси направиш бебе с любов, всичко да е наред с бременността и с раждането... след някоя и друга година да имаш още едно, а защо не и 2 дечица Praynig
Ужасни са тези равносметки. Аз самата често се чудя кое в тоя живот си струва вярата и надеждата ми, но така сме устроени - винаги очакваме "палачинката да се обърне". Най-важното е да не залагаме бъдещето и настоящето си в робство на миналото. Прегръщам те силно и отправям молитва лошото да остане зад теб! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 731
Заставам зад мненията на момичетата и ти казвам :
Вярвай и ще се случи!Единствено вярата ни помага,тя е нещото ,което ни крепи и прави силни!Бъди силна !И Господ ще ти помогне!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Заставам зад мненията на момичетата и ти казвам :
Вярвай и ще се случи!Единствено вярата ни помага,тя е нещото ,което ни крепи и прави силни!Бъди силна !И Господ ще ти помогне!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Това е.
И бъди силна и не се предавай! Просто вярвай!

Общи условия

Активация на акаунт