песъчинки в бъбреците

  • 28 256
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета!От една година имам болки и тежест в кръста.Ходих на преглед  - установи се, че имам песъчинки в бъбреците, кистозни образувания в левия бъбрек и пак в левия камъче с размер 5мм.Лекаркатами предписа лечение с билков препарат за един месец.Не трябва ли някакво по- сериозно лечение?Някой имал ли е подобни проблеми?Как сте се лекували?

# 1
  • Мнения: 596
И аз съм с песъчинки в бъбреците,доста години пиех какви ли не билки-има ефект,така че пий си каквото ти е изписала лекарката,повече вода и чай,за да могат да се изхвърлят песъчинките и това е.Ако има възпаление на бъбреците,тогава изписват химиотерапевтици или антибиотици.
Оправяй се бързо! Grinning

# 2
  • Мнения: 1 942
Аз имах камък. /Разбрах го след като се събудих с бъбречна криза/ Незнам как се е разбил /правих едни лимонови диети, може да е от тях/ - после имах песачинки в бъбреците. Хич и не им обърнах внимание. Минлата година изкарах 4-5 цистита след като ходих на дискотека. Като отидох на нефролог той ми каза, че вече нямам песачинки, защото съм пила водка /тя разшитява пикочните и кръвоносните съдове/ заедно с много минерална вода Shocked Аз така си пия ни дискотека - колкото и водка да изпия, ако поема много минерална вода никога не ме хваща. А не съм имала точно цистити, а съм изхвърляла песачинките. Като бях бремена пак ми гледаха бъбреците и нисхто не видяха, но песачинките в пикочния мехур не винаги се виждат на видеозон. Ще се оправиш, вече има много начини на лечение на това заболяване. Дано никога не получиш бабречна криза ...  Peace

# 3
  • Мнения: 694
Аз също имам хронични проблеми с бъбреците. След една много жестока криза взех мерки. До антибиотик не се стигна, но сега първо се пазя през зимата, второ купила съм си билков чай на Ламбрев (диуретъчен). А от оня ден доктора ми изписа и Неоренал. Това се билкови хапчета от бреза, който прочистват уретерите, пикочо-каналите и още куп неща. Можеш спокойно да си вземеш и да ги пиеш две седмици по трипъти на ден.

А тук във форума прочетох, че по време на криза се пиело гореща бира и веднага болката отшумява.

# 4
  • Мнения: 596
Това за бирата и аз го знам само,че да е топла,а не гореща и наистина помага,опитвала съм,но пък е гадно. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз имах също песъчинки - пих Роватинекс. Изписа ми го уролог. И понеже хич ме няма с пиенето на лекарства - се влачих дълго време. Накрая доктора ми каза, че трябва да ги пия редовно(сутрин обед и ве4ер), и така 2 опаковки. Сега съм екстра(да чукна на дърво) Laughing Знам колко е неприятно. Аз също бях пуснала тема преди време. Помага много пиенето сутрин(на гладно) липов чай Peace

# 6
  • Мнения: 429
Пий повечето течности, но и лекарствата, които ти са предписани, защото песачинките са предпоставка за камъни. Роватинекса наистина е много добро лекарство, но се пие по лекарско назначение.

Общи условия

Активация на акаунт