Re: Да Ви попитам носи ли се нещо в болницата???

  • 1 103
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Вярно че трябва да питаш в болницата, но на мен една майка ми каза да си взема памперс за възрастни , защото след като родиш ти тече повечко кръв, много съм и благодарна, другите майке се цапаха, а аз НЕ Laughing 2 - 3 ще ти свършат работа за първите 2 дена, след това нощни превръзки!Също си бях напълнила едно шише с полвиризатор с мин. вода и докато раждах постоянно се пръсках или ме пръскаха, а  и по време на бременноста също ми вършеше работа в горещите дни , много е удобно!

# 1
  • Мнения: 46 438
Не, не съм носила, бях си взела чаршаф за еднократна употреба, но и той не влезе в употреба, въобще не беше голямо киличеството на кръвта. Другото е, че там ще те карат да се "проветряваш" редовно, независимо дали си нормално или секцио, та не знам дали ще ти разрешат да се запарваш с памперс  Thinking

# 2
  • Мнения: 14 133
Едва ли памперс за възрастни е добър вариант.Нощните превръзки вършат добра работа.А и кървенето не е толкова обилно.

# 3
  • Мнения: 2 040
Във всяка боница е различно, попитай там където ще раждаш ... На мен даже нощница не ми позволиха да си внеса ...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Едва ли памперс за възрастни е добър вариант.Нощните превръзки вършат добра работа.А и кървенето не е толкова обилно.
точно

# 5
  • Мнения: 245
миличка то ти ще си решиш, но на мен ми бяха много твърди превръзките, а и имах много проблеми с хемороидите и само дето си накупих гащи/че имах само прашки/ не можех и тях да убуя. вземи си за всеки случай и лиглин....не се знае на мен само това ми понасяше. Вземи си поне 2 нощници, 2-3 хавлий за неколкократен тоалет/цапат се/, чорапки,че ти става студено на краката като ставаш за бебо, подплънки за гърди, заради коластрата и курсаж, забаня и още едни чехли по топли/зима е/и задължителните принадлежности......

# 6
  • Мнения: 585
Аз също носех лигнин и отвара от смрадлика ми носеха всеки ден. А лигнина го ползвах и по време на самото раждане, защото през цялото време ми течаха води.

# 7
  • Мнения: 1 298

 Истината е че всяка болница си има политика.Пред родилна зала си има списъци с какво да носят родилките.

 На нас тук ни искат почти всичко.Вклучително и чаршафи,калъфки и т.н. newsm12

# 8
  • Мнения: 120
И в Русе има цял списък, но на първо място напомнят на родилките да си носят личната карта и изследванията, които се правят предварително. Родилките, без изследвания раждат в изолационния сектор Rolling Eyes.Но как е при вас newsm78

# 9
  • Мнения: 5 265
Памперсови пелени, превръзки тип памперс - пелените използвах в предродилната и след това, превръзки тип памперс веднага след раждане, по-нататък нощни превръзки. Шишенце за вода за бебчо, залъгалка (уж не дават, но после ги искат), памперси за бебката, бебешка козметика (ако поискат). Задължително минерална вода за теб, няколко нощници ( да се разкопчават отпред), чехли за баня и за стая, чорапки, халат, няколко кърпи ( големи и малки - за гърди), подплънки за гърди, крем за гърди (аз ползвах на Авент), ако има проблем - силиконови накладки за гърди, останолото са нещата за ежедневен тоалет.
И, неудобно ми е да кажа, но там където раждах в помещение за клизми нямаше ни туалетна хартия, абе нищо, даже топла вода. И за там ще ти трябва памперсова пелена, че не е за приказване - студено и мокро. Така че бъди готова и към това.

# 10
  • Мнения: 603
Най-добре вземи и лигнин, и превръзки тип памперс /не памперс за възрастни, а просто превръзки, които са по-дебели от нощните и са памучни/. Тук ги продават в магазините за памперси. При мен и двете влязоха в употреба.

# 11
  • Мнения: 666
 Носих това което искаха в болницата , памперси не съм слагала , защоти бях секцио и не кървях кой знай колко много

# 12
  • Мнения: 7 186
Памперс за вързастни? Абсурд. Едно, че е неудобно и второ, че много ще те запарва. Аз ти препоръчвам да си купиш превръзки за родилки- те са дебелички и са удобни за носене. Има ги в по- заредените аптеки. Може да си купиш и няколко от еднократните пелени за леглото, за да не се цапа чаршафа.

# 13
  • Мнения: 2 754
Най-добре е да питаш в болницата, където ще раждаш, защото навсякъде е различно.
В Шейново не ми дадоха и моя нощница даже да си облека. Искаха само 20 памперса и мокри кърпички за бебето. Караха ни да си вземем и помпи за кърма.
Но, лиглина например няма да ти е излишен.

Общи условия

Активация на акаунт