Какво готвите когато нямате време?

  • 9 382
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Какво готвите когато нямате време или просто не ви се се прави? newsm78  chef

И ако може кажете някакви лесни и бързи рецепти  chef

# 1
  • Мнения: 672
Когато не ми се готви си правим "Била парти" Grinning - мъжът ми така го е кръстил и той е основния готвач!

# 2
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз имам 2 любими теми.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56648.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22048.0

Има много хубави и бързи предложения. Laughing Дано да си харесаш нещо. Wink

# 3
  • Мнения: 174
Гювечета- бързо, лесно и многооооо вкусно Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Напоследък - грах! Запържвам лук, чесън, морков, добавям 1 домат от консерва и 1 кутия грах. Подправки - сол, черен  и червен пипер, копър. Става за 20 мин. и не е яйца! (моят мъж е способен да ни изхранва с яйца 3 пъти на ден, 7 дни в седмицата, ако зависи от него  Grinning )

# 5
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Аз имам 2 любими теми.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56648.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22048.0

Има много хубави и бързи предложения. Laughing Дано да си харесаш нещо. Wink


Има много добри попадения !

# 6
  • Мнения: 952
Гювечета- бързо, лесно и многооооо вкусно Peace
И аз така правя..\другия вариант е кавърмите с Малки тайни на Маги, също става хубава манджа.

# 7
  • Мнения: 1 798
С всички `Малки тайни` става бързо и вкусно без оглед на чинно изпълнение по рецепта.Лично аз всички съм ги правила с пилешко, задушено или на фурна и стават чудесни ястия. Peace
Друго-накупила съм си крем супи-много харесвам зеленчукова, гъбена, пилешка.Стават чудесни сосове за спагети, естествено си сварявате пакета обикн. спагети и после на слаб огън с малко вода сгъстявате крем супата, за да стане като сос.Аз добавям вече като разбъркам сос и спагети и малко настъргани сирена и кашкавалче.....  chef

# 8
  • Мнения: 1 464
Аз винаги"нямам време"но гледам да сготвя.
най бързо правя манджите на фурна имам предвид подготовката им отнема малко време.
Пиле със зеленчуци:пилешко филе на пържоли или хапки,гъби ,един зеленчуков микс ,едно ролце топено сирене ,сол.Пъхаш във йенска тенджера и след30-40мин е готово.
Гювечета,има такава тема можеш да потърсиш.
ястия на тиган,пилешко,риба,зеленчуци ,ориз,кюфтета,хапки с някакъв сос...

# 9
  • Мнения: 993
Гювечета- бързо, лесно и многооооо вкусно Peace

И аз така. А най-бързия вариант ми е следния:

Слагам на дъното на всяко гюведже 2-3 лъжици домашна лютеница (майка ми я прави страхотна!), после плочка сирене, яйце, лют пипер (за който обича) и покривам с кашкавал. Пека докато се стегне яйцето. Бързо и вкусно!

# 10
  • Мнения: 310
Благодаря за рецептите и предложенията

Когато не ми се готви си правим "Била парти" Grinning - мъжът ми така го е кръстил и той е основния готвач!

Какво вкючва "Била партито"? bowuu

# 11
  • Мнения: 1 464
Можеш да използваш и фолиото като помощник.Много често увивам продукти във фолио и ги слагам да се пекат-цели картофи/после ги издълбаваш леко и пълниш с нещо/,филе риба,пилешко филе с подправки,зехтин,лим сок и каквото ти фантазията роди,с някакъв зеленчук или без,много хубаво е и сиренето с червен пипер и зехтин във фолио Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
Огромно кюфте, което заема цялата тава - пече се във фурната, после само режеш на парчета, както се реже торта, и поднасяш с някаква готова салата или примерно с такава от варени картофи, които са станали готови в микровълновата, докато кюфтакът се е пекъл в обикновената фурна. По същото време на свободния котлон може да се п риготви и десертът - крем или грис, а ако има обикновени бисквити, от тях и крема може да се нареди набързо и една домашна торта. Всичко това - за не повече от 30 мин.

Друг вариант за бързо основно ястие - риба на фурна.

Трети - пилешки пържолки на тиган - грил - стават за отрицателно време, както и почти всичко, печено на този тиган.

Четвърти - пиле гювеч - пилето се нарязва на порции и се слага в тенджера под налягане, заедно с два или три пакета замразен гювеч или такъв от буркан /лично аз предпочитам замразения/.

Пети вариант - кремвирши на микровълнова - можеш да ги нарежеш, или само да ги нацепиш, може в цепнатинката да се пъхне резенче кашкавал, но може и без него. За всеки кремвирш - по 1 мин. на макс. мощност на фурната.

Всъщност повечето от ястията, които готвим ежедневно, могат да бъдат така опростени, а и ние така да мобилизираме себе си, че да сготвим много по-бързо от друг път.

# 13
  • Мнения: 2 142
1. пица
2.салата и пържоли
3. яйца във всякакви разновидности
4. спагети
5. гювечета

6. в краен случай сандвичи

# 14
  • Мнения: 5 299
Най-често спагети Peace

Общи условия

Активация на акаунт